

Mlada, zverzirana belokranjska trojica z nihilistično brezbrižno sekajočimi rimami, zaprta v čvrst trap. Majkiju Swatu, Princu Haskiju in Lakiju Latexu kmalu ne bodo sledili le Metličani, temveč kar cela širša jugovzhodna regija. Njihovo narečje je fluidno ustvarjalno orodje, ki omogoča vpeljavo širšega balkanskega sloga v klasično provincialno ulično rimoklepaštvo. Pravijo, da klincev ni dosti, pravimo, da klincev ni malo.
Klinci so: Marko Lakner, Črt Kočevar, Maj Gajič
Pritepenka in pritepenca iz prepišnih garaž širše regije nas vračajo v tisti trenutek zgodovine, ko je bil punk še pop. Morda tudi zasanjano, a vselej nemirno, z vztrajnimi brcami v rit apatiji. S svojim trdoživim, tovariškim lo-fi DIY vzklikom so lahko in bodo otroci betonskih igrišč, ki družijo vse iz sivih naselij bivše skupne države.
Lelee so: Jelena Rusjan, Damjan Manevski in Jan Kmet
Topografije notranjega sveta Manuela Brajnika, v katerem glasbena flora in favna brstita na transžanrski povrhnjici hip hopa in psihedeličnih kitar, razmočenih z dežjem iz internetnih oblakov, so podlegle virusnim mutacijam žive zasedbe, ki med analognim in digitalnim v preprostem loku prosto pada in se razvija v ekstra začinjen zvočni trip.
Spiral minds so: Manuel Brajnik, Rok Babič, Gaj Bostič
Štajerski ženski duet je na papirju preprosta dvojina kitare in vokala, a takšna, ki v svoji jasni kantavtorski obliki živi v sivem polju razlitega črnila in le nastavlja ogledalo človeškim antagonizmom. Boljši polovici ne iščeta popolnosti, prej v poetične osnove vpleteta vsakdanji mikrokozmos, ki ga s trmo destilirata v sladko strupeni napoj.
ɜ:rma sta: Urška Supej in Maša But
Izbrani člani zasedbe Kombo C že tri leta družno improvizirajo in skladajo v okviru Kreativne cone Vrtojba blizu Nove Gorice. Igrajo nežen, a pustolovsko humoren spoj jazza in rocka, ki terja uporabo psihoaktivnih substanc in alkohola ter je svojstveno, zgodovinsko-kulturno prav po primorsko uporniški v svoji drži proti monogamiji, kapitalizmu in policijski državi.
Kavasutra so: Timi Vremec, Ajk Vremec, Anton Lorenzutti in Žiga Ipavec
Tržaški razgrajači želijo poslušalca prevzeti predvsem s pospešeno uglasbljeno agresijo, ki jo je zamejska ujetost med pandemijo le še dodatno napela. Njihovo punk'n'rollovsko pripadnost hardcore punku in metalu z rockabilly estetiko zaznamuje predvsem njen odrski peti element, podprt s suverenim sikanjem v angleščini.
Billy Clubs so: Luka Kralj, Nicolas Vidmar, Sami Decaneva in Jakob Šček
Klubski maraton Radia Študent vsako leto znova išče, izkoplje in razkrije presežke najnovejše domače glasbene produkcije. Kot izjemen in zanesljiv vir vzhajajočih imen, ki skozi nadaljnja leta v velikem številu zaznamujejo milje mlade slovenske klubske in festivalske alternative, je izjemno uveljavljena institucija, ki ob ključni medijski podpori predstavlja optimalno izhodišče za prodor najzanimivejših novih glasbenih sil na slovensko alternativno glasbeno sceno. Glavno poslanstvo Klubskega maratona je pronicljivo izpostavljanje še neuveljavljenih glasbenih ustvarjalcev ter ključna prva medijska in infrastrukturna podpora njihovim kreativnim podvigom ter potencialom za nadaljnji glasbeni razvoj.
Klubski maraton – najbolj taktna in najzanesljivejša koncertna ekspedicija na domačih tleh se letos že devetnajstič podaja v zadimljen prostor pred žaromete klubske javnosti.