Znanstvena redakcija

V znanstveni redakciji pripravljamo vsebine iz sveta naravoslovnih znanosti. Predstavljamo aktualne in kritične vpoglede v znanstveno skupnost ter spremljamo vplive tehničnega in tehnološkega napredka v znanstvenih disciplinah na družbo. Naše delo obsega predvsem poročanje o nedavnih znanstvenih odkritjih in dogajanju v znanstveni skupnosti ter njihovo umeščanje v kontekst, še posebej nas zanimata slovenski in evropski raziskovalni prostor.



Uvajanje obsega izobraževanja v obliki radijskih predavanj in praktično delo oziroma pisanje prispevkov. Vajenka_ec med uvajanjem dela z mentorico_jem, ki poskrbi, da vajenka_ec postane polnopravna_en član_ica radijske družine. Med uvajanjem se vajenka_ec spozna s pisanjem krajših novičarskih oddaj, skupaj z ostalimi vajenkami_ci pripravi eno daljšo oddajo in napiše daljšo samostojno oddajo po lastnem izboru. Kasnejše delo vključuje pripravo vsaj ene do dveh novičarskih oddaj na mesec, ene daljše oddaje in redno udeležbo na sestankih.

Kot član_ica znanstvene redakcije lahko sodeluješ tudi v oddaji Psihoteka. Namenjena je tematikam, ki so v mainstream psihologiji manj zastopane. Posveča se kritičnemu preizpraševanju vseprisotnih psiholoških tem ter ustaljenih konstruktov, teorij in praks. Ustvarjalke_ci Psihoteke odpirajo prostor alternativnim pojmovanjem duševnosti, družbeno relevantni psihološki znanosti in alternativnim psihologijam. Če bi rad_a kritično pisal_a o psihologiji, se prijavi na avdicijo. 

Za prijavo na avdicijo izpolni obrazec in v prilogi dodaj kratek življenjepis s področji zanimanja ter do 600 besed dolgo, jedrnato obnovo aktualnega znanstvenega članka. Pripiši vsaj dve temi, ki bi jih najraje pokril_a v daljši oddaji, zelo vesele pa bomo tudi izvirnih znanstvenih memov.

Če te zanima kakšna druga redakcija, klikni sem.