Glasbeno dogajanje | Radio Študent

Glasbeno dogajanje

Glasbeno dogajanje

Obvestila o dogodkih sprejemamo na: glasbena@radiostudent.si

 

Utrinek na naslovnici: koncert rouge-ah v sklopu Defonije z Igorjem Lumpertom & Innertextures 5. februarja letos v klubu Gromka na Metelkovi v Ljubljani. RŠ recenzijo koncerta lahko preberete ali ji prisluhnete tukaj.

[Vir fotografije: Tina Jenko]

 

 

F e b r u a r

 

 

Sreda, 19. februar

19. 2.: Mnozil Brass @ Cankarjev dom, Ljubljana

19. 2.: hackedepicciotto @ Kino Šiška, Ljubljana

19. 2.: The Legendary Pink Dots @ KUD Channel Zero, Ljubljana

 

Četrtek, 20. februar

20. 2.: In memoriam: Andrew Weatherall @ RŠ ob 10.10

20. 2.: Tidal Waves @ Basement – Mladi zmaji, Ljubljana

20. 2.: Brina: Za prgišče pesmi @ Gala hala, Ljubljana

20. 2.: Tomaž Gajšt & Jazz Club Gajo Trio @ Jazz Club Gajo, Ljubljana

20. 2.: K4 x Ambientalno: Josh Tweek, Tzena @ Klub K4, Ljubljana

20. 2.: Kadilnica of Death: Teleport, Armaroth, Smrt @ Orto Bar, Ljubljana

20. 2.: Ventilator: Prevajanje Valeske – Jule Flier, Irena Z. Tomažin @ Španski borci, Ljubljana

20. 2.: Cirkuški Klub Mezzoforte IX Med Medijski Jam session: Z'borke @ Tovarna Rog, Cirkus, Ljubljana

20. 2.: Govoreči bobni: produkcijski koncert MIKK-ove bobnarske delavnice @ MIKK klub, Murska Sobota

20. 2.: Max klub Jazz festival: Šalamon, Matković, Kranjčan trio @ Max klub, Velenje

20. 2.: Haiku Garden, Aiming For Enrike @ Rockhouse Salzburg, Avstrija

 

Petek, 12. februar

21. 2.: DJ seansa: Lil Ris @ RŠ ob 23.00

21. 2.: Big Nose Sessions X K4: Moare & Mornik @ Big Nose Ent., Ljubljana

21. 2.: Guilty Pleasures w Kukla & Skrabzi @ Gala hala, Ljubljana

21. 2.: 5K HD, Regen @ Kino Šiška, Ljubljana

21. 2.: K4x4: The Ghost, Mayell, Nikolaj, Moare @ Klub K4, Ljubljana

21. 2.: Refresh!: Blažen DJ b2b Jaša Bužinel, DVS, Fomo, Lil Ris @ Kud Channel Zero, Ljubljana

21. 2.: Pikapolonica @ Prulček, Ljubljana

21. 2.: Taste of: Nikola w/ Puko @ Soteska 8, Ljubljana

21. 2.: KHROG, Rhetoric: 9T8, Astwø, M R K, Ofnana_pesa @ Tovarna Rog, Plac Boris, Ljubljana

21. 2.: Kiwi Flash Gramofon tour & Tooth In The Sky @ MCC – Celjski mladinski center, Celje

21. 2.: Lumberjack @ Mladinski center Hrastnik, Hrastnik

21. 2.: Smirbe, Brut, Piko, Demien @ Hangar bar, Izola

21. 2.: Chagadelia presents: Onkel Dunkel, Grapes of Wrath, SkokniPaLokni, NiBirU @ Klub Bazen Kranj, Kranj

21. 2.: Drevored @ TrainStation SubArt, Kranj

21. 2.: Fed Horses @ CMK, Koper

21. 2.: Extreme Smoke 57, Carnifliate, Kreshesh Nepitash @ Pri Rdeči Ostrigi, Škofja Loka

21. 2.: Haiku Garden, Palindromes @ Kaštan – Scéna Unijazzu, Praga, Češka

 

Sobota, 22. februar

22. 2.: Pust Punk 2020: Macbeth, Manifest, Lights Out @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

22. 2.: Zeleno sonce specialka: Pustna slovenska popevka @ Gala hala, Ljubljana

22. 2.: Gromko Pustovanje: djane Captain Marvel @ Klub Gromka, Ljubljana

22. 2.: Pustni rave: Softskinson, Terranigma, Thon Kland, Staša, Elovetric @ Klub K4, Ljubljana

22. 2.: Street to the Ocean, Changing Forms, Leons Massacre @ KUD Channel Zero, Ljubljana

22. 2.: Pust Pr' Gabrijelu: Dej še'n litro @ Pr' Gabrijelu, Cerkno

22. 2.: 20. festival Zlüftaj se!: Drone Hunter, Necrotik, Harry, Strain @ Mladinski center Gornja Radgona, Gornja Radgona

22. 2.: Pustna diskoteka: Hack, Tom Walsh @ MIKK klub, Murska Sobota

22. 2.: Širom @ Kinogledališče Tolmin, Tolmin

22. 2.: Haiku Garden @ Das Wohnzimmer - Café, Bar, Musik, Klagenfurt, Avstrija

 

Ponedeljek, 24. februar

24. 2.: Jazz Ponedeljek – BorZ: Bor Zakonjšek, Jasna Kmetec, Aljoša Struga, Juiljan Erič, Gašper Selko @ Činčin, Ljubljana

24. 2.: Monden grind koncert: Distaste, FTD @ Jalla Jalla, Ljubljana

24. 2.: Jam Session: Neža Okorn, Jernej Bregar, Maj Špacapan, Jaka Špehar, Miha Lampe, Jaka Podgornik @ Jazz Club Gajo, Ljubljana

24. 2.: Wolf & Moon: Predstavitev albuma Before It Gets Dark @ Prulček, Ljubljana

24. 2.: Inhepsie, Core System @ Dvorana Gustaf Pekarna, Maribor

24. 2.: Kreativna jazz klinika – Doug Hammond trio: Doug Hammond, Mirko Cisilino, Nikola Matosic @ Max klub, Velenje

 

Torek, 25. februar

25. 2.: Cankarjevi torki: Zvončki in trobentice – 6. festival slovenske jazzovske ustvarjalnosti: Cene Torbjörn in Rosaly, Gašper Livk code::source, Chimera, [Dré A. Hočevar Verso Doxa)], Big Band Gverillaz @ Cankarjev dom, Ljubljana

25. 2.: A mate kej za pusta hrusta? @ Gala hala, Ljubljana

25. 2.: Sozvočja sveta: Duo Aritmija, Miha Erič @ Hostel Celica, Ljubljana

25. 2.: Teo Collori in Momento Cigano @ Kavarna Slamič, Ljubljana

25. 2.: ZVO.ČI.TI so.und.ing DUO cikel 2020: Petra Strahovnik in Ji Youn Kang @ Kino Šiška, Ljubljana

25. 2.: Everything goes pust: Rope, Jerry, Sunneh, Fogy, Stojc, Plagiator @ KUD Channel Zero, Ljubljana

25. 2.: Hinotama @ Prulček, Ljubljana

25. 2.: Kreativna jazz klinika – Nasheet Waits Equality: Joel Ross, Jure Pukl, Reggie Washington @ Max klub, Velenje

 

Sreda, 26. februar

26. 2.: Teo Collori in Momento Cigano @ Kavarna Slamič, Ljubljana

26. 2.: Ignor 33: Miha Zadnikar, Vid Sagadin Žigon, Nina Kremžar, Marjan Čakarević, Dejan Aleksić, Ivan Dobnik, Alen Bešić, Marko Tomaš, Jana Putrle Srdić, TiTiTi @ Klub Gromka, Ljubljana

26. 2.: Kreativna jazz klinika: Femi Temowo, Miha Koren @ Galerija Velenje, Velenje

26. 2.: ZVO.ČI.TI so.und.ing DUO cikel 2020: Petra Strahovnik in Ji Youn Kang @ Kulturni dom Ivan Cankar, Vrhnika

26. 2.: Cene Resnik, Torbjörn Zetteberg, Frank Rosaly @ DobiaLab, Staranzano, Italija

 

Četrtek, 27. februar

27. 2.: Nika Solce @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

27. 2.: Intimno: Martin Ramoveš @ Gala hala, Ljubljana

27. 2.: Teo Collori in Momento Cigano @ Kavarna Slamič, Ljubljana

27. 2.: zalagasper @ Kino Šiška, Ljubljana

27. 2.: Turia, Iffernet @ Klub Gromka, Ljubljana

27. 2.: KRIG: Pop 1280, The Sloks, Billy Clubs @ KUD Channel Zero, Ljubljana

27. 2.: FriForma: Axel Dörner, Markus Eichenberger in Daniel Studer trio, Brina Kren in Lenart de Bock duo @ ŠKUC, Ljubljana

27. 2.: Iztok Mlakar @ Hotel Jožef, Idrija

27. 2.: Jazz v Narodnem domu – The End: Sophia Jernberg, Mats Gustafsson, Andres Hana, Kjetil Møster, Børge Fjordheim @ Narodni dom Maribor, Maribor

27. 2.: Seamus Blake in Big band RTV Slovenije @ Dom kulture Velenje, Velenje

 

Petek, 28. februar

28. 2.: Borka, Kutmah, Maja Milich @ Božidar, Ljubljana

28. 2.: Bowrain – Solo @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

28. 2.: Rapetek 155: Vazz, Sunnysun, White AF @ Gala hala, Ljubljana

28. 2.: Proces, The Valley @ Jalla Jalla, Ljubljana

28. 2.: Sketchbook Quartet @ Jazz club Gajo, Ljubljana

28. 2.: Alcest, Birds In Row, Kælan Mikla @ Kino Šiška, Ljubljana

28. 2.: SMRT BOGA IN OTROK @ Klub Gromka, Ljubljana

28. 2.: Knauf: UVB, Shekuza b2b RSN, Tritch @ Klub K4, Ljubljana

28. 2.: Everything goes pust! @ KUD Channel Zero, Ljubljana

28. 2.: Gabrič, Kampl, Leonardi trio @ Ljubljanski grad, Skalna dvorana, Ljubljana

28. 2.: The Space Wasters @ Orto bar, Ljubljana

28. 2.: Trio Franolić Ćulap Jovanović @ Hostel Gabronka, Bistrica ob Sotli

28.–29. 2.: Metal vikend: Deri po Brešcah @ Mladinski center Brežice, Brežice

29. 2.: 25. Keltika: Gorilla Mask, Sketchbook Quartet @ Pr' Gabrijelu, Cerkno

28. 2.: Sw:idr #2.2.: Luis Malon, Rokko, Eliaz, Thomas L. @ Swenak, Idrija

28. 2.: Potnik, Lusterdam @ Center mladih Koper, Koper

28. 2.: Solar Pulse Music: Bronze, Reach @ Dvorana Gustaf Pekarna, Maribor

28. 2.: Lipstikk & Leathür: Broken Arrow, Tomcat, Street Creeps @ Klub Jedro Medvode, Medvode

28. 2.: Kiwi Flash Gramofon tour & China Traffic @ Kmkc Kompleks, Ravne na Koroškem

28. 2.: Glasba z okusom: Teo Collori in Momento Cigano @ Kosovelov dom Sežana, Sežana

28. 2.: Kreativna jazz klinika: Kaja Draksler, Peter Evans ... @ Glasbena šola Velenje, Velenje

 

Sobota, 29. februar

29. 2.: Leap: Ali, Fornax, Nitz, Seneka Beats, Syncope, The SchamRollz @ Klub Gromka, Ljubljana

29. 2.: Bobson Dugnutt, Malloy @ Jalla Jalla, Ljubljana

29. 2.: K4 Roza – Taste of Berlin: Ady Toledano, Touché, aMinus, Holomondo @ Klub K4, Ljubljana

29. 2.: 23. Balkan Open Jam: Turčija @ Prulček, Ljubljana

29. 2.: Ri Rock Autobus: White on White, Media Effect, FANAA @ Art of Music, Ilirska Bistrica

29. 2.: Ri Rock Autobus: Grampa, Zenoth, Old Night @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

29. 2.: Matter @ TrainStation SubArt, Kranj

29. 2.: Vizelj, Yamamai @ Mladinski Center Krško, Krško

29. 2.: Roll with tha Flava: finest hip hop music selections @ Mostovna, Solkan

29. 2.: Kreativna jazz klinika: zaključni koncert @ Glasbena šola Velenje, Velenje

29. 2.: Dežurni krivci, Molska Palca @ Klub eMCe plac, Velenje

29. 2.: Kreativna jazz klinika – RH Factory tribute project: Reggie Washington, Sachal Vasandani, Greg Hutchinson, Joel Ross, Femi Temowo @ Max klub, Velenje

29. 2.: Kronika: Izklopljeni @ Kulturni dom Vojnik, Vojnik

 

 

M a r e c

 

Nedelja, 1. marec

1. 3.: Max klub Jazz festival – Can’t Wait: Jure Pukl, Joel Ross, Joe Sanders, Nasheet Waits: predstavitev nove plošče Broken Circles @ Max klub, Velenje

 

Ponedeljek, 2. marec

2. 3.: Jure Pukl: predstavitev plošče Broken Circles @ Kino Šiška, Ljubljana

 

Torek, 3. marec

3. 3.: Cankarjevi torki: Dejan Terzić Axiom, Samo Šalamon trio feat. Igor Matković & Kristijan Krajnčan @ Cankarjev dom, Ljubljana

3. 3.: Riverside @ Kino Šiška, Ljubljana

3. 3.: Dope D.O.D. @ Orto bar, Ljubljana

 

Sreda, 4. marec

4. 3.: Led By Fear, Opran Možgan @ Jalla Jalla, Ljubljana

4. 3.: Mike Sponza Band @ Kavarna Slamič, Ljubljana

 

Četrtek, 5. marec

5. 3.: Buržuazija: predstavitev plošče @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

5. 3.: Lola Marsh, Meimuna @ Kino Šiška, Ljubljana

 

Petek, 6. marec

6. 3.: Sistaz With Attitude pre-party @ Big Nose Ent., Ljubljana

6. 3.: Bad Cop / Bad Cop, MakeWar @ Gala hala, Ljubljana

6. 3.: Ustanova x Rdeče zore: Umfang, Warrego Valles, Estera, Pobalnika, B L N, Volk @ Gala hala, Ljubljana

6. 3.: Just Us x RoP: DJ Masda, Nitka, Marin @ Klub K4, Ljubljana

6. 3.: KFTØ w. Newblood: Boundless (Spark b2b MRFY), Chiro, ADANN @ KUD Channel Zero, Ljubljana

6. 3. Glista, Neuromancer, Valuk @ Orto bar, Ljubljana

6. 3.: Kiwi Flash Gramofon tour & Kokosy @ TrainStation SubArt, Kranj

6. 3.: Solar Pulse Music: God & Monkey, Rush to Relax @ Dvorana Gustaf Pekarna, Maribor

6. 3.: Psihomodo pop @ Štuk, Maribor

 

Sobota, 7. marec

7. 3.: Sistaz With Attitude: DJ Samsara, DJ Rak3ta, MC ŻENA, MC Fraw Blanka @ Big Nose Ent., Ljubljana

7. 3.: Lunch @ Klub Gromka, Ljubljana

7. 3.: Krom <3 Žene: Kukla, Maja Šebenik Sheby, Sahareya, cl_tr, FOMO, Mili Khumara @ Klub K4, Ljubljana

7. 3.: The Rezidentess: Rieko Okuda, Antti Virtaranta, Florian Walter @ Bistrica ob Sotli

7. 3.: Yamamai, Barking Jacqueline @ Klub Metulj, Bistrica ob Sotli

7. 3.: Brest in Vesna Zornik: predstavitev plošče V polsnu @ MC Pekarna, Maribor

7. 3.: Nikola: Levanael, Dacho, Puko, shima std @ Wetrinsky, Maribor

7. 3.: Goran Bojčevski in Matija Dedić @ Dom II. slovenskega tabora, Žalec

 

Nedelja, 8. marec

8. 3.: Rings of Saturn, Enterprise Earth, Traitors, Brand of Sacrifice @ Orto bar, Ljubljana

8. 3.: SundayNoise The Residentess: Rieko Okuda, Antti Virtaranta @ Klub Metulj, Bistrica ob Sotli

8. 3.: The Black Wizards, Gruden @ MC Pekarna, Maribor

 

Ponedeljek, 9. marec

9. 3.: Glasbe sveta: Pantha du Prince: Conference of Trees @ Cankarjev dom, Ljubljana

 

Torek, 10. marec

10. 3.: Cankarjevi torki: Same babe in Jani Kovačič @ Cankarjev dom, Ljubljana

10. 3.: Kovacs @ Kino Šiška, Ljubljana

10. 3.: Supersuckers, Muškat Hamburg @ KUD Channel Zero, Ljubljana

 

Četrtek, 12. marec

12. 3.: Level 20: Šumovi protiv valova + II / III @ KUD Channel Zero, Ljubljana

12. 3.: Artan Lili, Infected @ Kino Šiška, Ljubljana

12. 3.: Na kitaro o kitari: Igor Leonardi @ Unionska Dvorana, Maribor

 

Petek, 13. marec

13. 3.: Bring The Noise – Hip Hop Fest: Rah Digga, Jeru The Damaja, Mrigo & Ghet z gosti, Smoke Mardeljano, DJ Phat Phillie, Masayah, Žena, Fraw Blanka, Sahareya (Special Ladies Cypher), Toljo Toljo, Bring It @ Cvetličarna, Ljubljana

13. 3.: Marc O'Riley @ Gala hala, Ljubljana

13. 3.: Prva rojstnodnevna žurka RŠ oddaje Laične mojstrovine: Just Friends and Lovers, Imposition Man, Long Dumb Voices @ Klub Gromka, Ljubljana

13. 3.: Tektonika: Scalameriya, VSK @ Klub K4, Ljubljana

13. 3.: Šumovi protiv valova @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

13. 3.: PreTM: Kakkmaddafakka, MRFY, Egge @ TrainStation SubArt, Kranj

13. 3.: Jani Šepetavec kvartet: In Recital With Blues @ Jazz hram, Postojna

13. 3.: Universe presents: Pantomiman, ZwooK, Blaazny, Groove Bear, Mnogook, κṛẓṇv @ Max klub, Velenje

 

Sobota, 14. marec

14. 3.: Drevored @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

14. 3.: Zmelkoow: 25 let od izida prvenca @ Mostovna, Solkan

14. 3.: Damir Avdić: predstavitev plošče Radikalno Šik @ Klub eMCe plac, Velenje

 

Ponedeljek, 16. marec

16. 3.: Don Glow @ Prulček, Ljubljana

16. 3.: Marko Črnčec trio: Joe Sanders, Kweku Sumbry + Jonathan Hoard @ Kulturni dom Franca Bernika, Domžale

16. 3.: Wckd Nation @ Hangar Bar, Izola

 

Torek, 17. marec

17. 3.: Cankarjevi torki: Natalija Šaver, Emila Mårtensson @ Cankarjev dom, Ljubljana

17. 3.: LAC @ Prulček, Ljubljana

17. 3.: Marko Črnčec trio: Joe Sanders, Kweku Sumbry + Jonathan Hoard @ Kulturni dom Franca Bernika, Domžale

 

Sreda, 18. marec

18. 3.: Joshua Redman, Aaron Goldberg, Reuben Rogers, Gregory Hutchinson kvartet @ Cankarjev dom, Ljubljana

18. 3.: Tango večer: Oxana & LaBanda @ Kavarna Slamič, Ljubljana

 

Četrtek, 19. marec

19. 3.: Gorilla @ KUD Channel Zero, Ljubljana

19.–21. 3.: Neposlušno – Sound Disobedience 2020 @ Španski borci, Ljubljana

19. 3.: Marko Črnčec trio: Harish Raghavan, Justin Brown + Jonathan Hoard @ Max klub, Velenje

 

Petek, 20. marec

20. 3.: Malamor – Equinox concert @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

20.–21. 3.: Neposlušno – Sound Disobedience 2020 @ Španski borci, Ljubljana

20. 3.: 25. Keltika: Vasko Atanasovski Melem: Adrabesa Quartet @ Kinogledališče Tolmin, Tolmin

 

Sobota, 21. marec

21. 3.: Glasbena predstava Pevska avdicija @ Jazz Club Gajo, Ljubljana

21. 3.: DrummingCellist & SToP: Ritual @ Kino Šiška, Ljubljana

21. 3.: OvO, Darla Smoking @ Klub Gromka, Ljubljana

21. 3.: Sisa: DJ Angelo, Urban Pfeifer, Aney F., Kris J @ Klub K4, Ljubljana

21. 3.: Nathan Williams in Lay D Funk @ Prulček, Ljubljana

21. 3.: Neposlušno – Sound Disobedience 2020 @ Španski borci, Ljubljana

21. 3.: 30 let hrupa v Novi Gorici: Extreme Smoke 57, Link Der Wasser, Molska Palca @ Mostovna, Solkan

21. 3.: Mešalnica24: Open Decks Night @ Klub eMCe plac, Velenje

 

Ponedeljek, 23. marec

23. 3.: Sergeant Jammer @ Prulček, Ljubljana

 

Torek, 24. marec

24. 3.: Cankarjevi torki: Pulcinella, Pixvae @ Cankarjev dom, Ljubljana

24. 3.: Taake, Kampfar, Necrowretch @ Orto bar, Ljubljana

24. 3.: Študentski jazz session: Sandi Štor, Gašper Flajs, David Nik Lipovac @ Hangar Bar, Izola

 

Sreda, 25. marec

25. 3.: Smuggling Dreams @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

 

Četrtek, 26. marec

26. 3.: Divanhana @ Kavarna Slamič, Ljubljana

26. 3.: Tehnoburleska Tatovi podob @ Klub Gromka, Ljubljana

26. 3.: Werly, Suit Side vs Veda Plight @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

 

Petek, 27. marec

27. 3.: Kamene Face @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

27. 3.: Metronomy @ Kino Šiška, Ljubljana

27. 3.: K4x4: Francesco Del Garda, Ian F., Mornik, E.B. King @ Klub K4, Ljubljana

27. 3.: Ancient, The Stone, Morost @ Channel Zero, Ljubljana

27. 3.: Glasba z okusom: Bluegrass Hoppers @ Kosovelov dom Sežana, Sežana

 

Sobota, 28. marec

28. 3.: Ghostemane @ Kino Šiška, Ljubljana

28. 3.: Seitanik Ritval: Prediction, Hellsword, Black Ivy @ Klub Gromka, Ljubljana

28. 3.: AKA Neomi @ TrainStation SubArt, Kranj

28. 3.: Pankrti @ Štuk, Maribor

28. 3.: Valter Ego @ MIKK klub, Murska Sobota

28. 3.: Kiwi Flash Gramofon tour & China Traffic @ KVŠ Zakon, Vrhnika

 

Nedelja, 29. marec

29. 3.: Piano day 2020: Shida Shahabi @ Kino Šiška

 

Ponedeljek, 30. marec

30. 3.: Boy Harsher, Hide @ Kino Šiška, Ljubljana

 

Torek, 31. marec

31. 3.: Cankarjevi torki: Ana Kravanja & Samo Kutin, Abacaxi @ Cankarjev dom, Ljubljana

31. 3.: The Mission @ Kino Šiška, Ljubljana

31. 3.: The Guilherme Rodrigues Free Jazz Quartet @ Prulček, Ljubljana

 

 

A p r i l

 

1. 4.: Krisiun, Gruesome, Vitriol @ Orto bar, Ljubljana

2. 4.: Lačni Franz, Anja Rupel, Kiwi Flash @ Cvetličarna, Ljubljana

3.–5. 4.: 💥 Tresk #11 💥

3. 4.: Bass Fighters XL @ Štuk, Maribor

3. 4.: Ombak Trio: Cene Resnik, Giovanni Maier, Stefano Giust + Pak Yan Lau & Darin Grey @ Teatro Torresino, Padova, Italija

4. 4.: Jernej Zoran Trio @ Prulček, Ljubljana

6. 4.: Jinda Biant Clarke Camilleri @ Prulček, Ljubljana

7. 4.: Cankarjevi torki: Bratko Bibič – Gostovanja: Hommage à cliché @ Cankarjev dom, Ljubljana

7. 4.: 7AM, Göttemia @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

8. 4.: Sain Mus @ Jazz club Gajo, Ljubljana

9. 4.: Prismojeni profesorji bluesa @ Kino Šiška, Ljubljana

9. 4.: 7AM, Göttemia @ Klub Gromka, Ljubljana

9. 4.: Chris Eckman z gosti @ Siti teater, Ljubljana

9. 4.: Max klub Jazz festival Cene Resnik trio @ Max klub, Velenje

10. 4.: K4x4: Blawan @ Klub K4, Ljubljana

10. 4.: Pharmakon @ KUD Channel Zero, Ljubljana

10. 4.: Lassie @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

11. 4.: 25. Keltika: Monsieur Doumani, The Balkan Experience @ Pr' Gabrijelu, Cerkno

12. 4.: Seitanik Ritval: Elizabeth Colour Wheel, Body Void, Drowse @ Klub Gromka, Ljubljana

13. 4.: Imonolith @ Orto bar, Ljubljana

14. 4.: Cankarjevi torki: Okkyung Lee & Liz Kosack, LIUN & The Science Friction Band @ Cankarjev dom, Ljubljana

14. 4.: Turilli / Lione Rhapsody, Cellar Darling, Canterra @ Kino Šiška, Ljubljana

15. 4.: Housewives @ KUD Channel Zero, Ljubljana

16. 4.: Brest in Vesna Zornik @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

16. 4.: Bad Religion @ Cvetličarna, Ljubljana

16. 4.: Cocaine Piss, The K. @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

16. 4.: Six Feet Under @ TrainStation SubArt, Kranj

17. 4.: Vlatko Stefanovski @ Cankarjev dom, Ljubljana

17. 4.: Basolovka Incredible edition: General Levy, Joe Ariwa, LionShine, Ohoroho, Michel Pfeiffer, Rak3ta, Peree @ Gala hala, Ljubljana

17. 4.: Cult of Fire, Malokarpatan @ Orto bar, Ljubljana

17. 4.: Opća opasnost @ Štuk, Maribor

18. 4.: Loudness, Grey Attack, Thola @ Orto bar, Ljubljana

18. 4.: Spotless Minds @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

18. 4.: Negative Slug, Her Highness @ Center mladih Koper, Koper

20. 4.: Uada, Grift, Solbrud, Velnias @ Orto bar, Ljubljana

21. 4.: Cankarjevi torki: Lee Ranaldo & Raul Refree: Names of North End Women @ Cankarjev dom, Ljubljana

21.4.: Terence Blanchard @ Kino Šiška, Ljubljana

21. 4.: SundayNoise The Residentess: MoE @ Klub Metulj, Bistrica ob Sotli

22. 4.: Igorrr, Author & Punisher, Otto Von Schirach @ Kino Šiška, Ljubljana

22. 4.: Omega Sun, Swanmay @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

22. 4.: Leechfeast, Cloud Rat @ Arena Wien, Dunaj, Avstrija

23. 4.: Max klub Jazz festival: Milan Stanisavljević kvintet – Weight of Thought @ Max klub, Velenje

24. 4.: The Chris Horses Band @ Prulček, Ljubljana

24. 4.: Armaroth, Marax, Teleport @ Klub Jedro Medvode, Medvode

24. 4.: Cloud Rat, Leechfeast, Wasted Struggle @ Auróra, Budimpešta, Madžarska

25. 4.: Interceptor, Sarcasm, Mist, State of Fiction, Quad Damage, Marax @ Orto bar, Ljubljana

25. 4.: Nkc / SundayNoise: Bootleg Unit Trio – Berger, Boršič, Petit @ Klub Metulj, Bistrica ob Sotli

25. 4.: FOC ... @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

25. 4.: Festival In Memoriam prof. Peter Hafner: Coals, Bombyx Lori @ Pri Rdeči Ostrigi, Škofja Loka

25. 4.: Leechfeast, Cloud Rat @ KAPU, Linz, Avstrija

 

 

M a j

 

1. 5.: A Cure for Happiness Open Air Festival 2020: The Canyon Observer, Messa, The Haunting Green, John, the Void, Apory @ Pruh, Brezovica

7. 5.: Charlotte Bridge @ Prulček, Ljubljana

7. 5.: Tindersticks @ Kino Šiška, Ljubljana

7. 5.: Daniel Müller-Schott, Simon Trpčeski @ Unionska Dvorana, Maribor

9. 5.: Jernej Zoran @ KC Janeza Trdine, Novo mesto

10. 5.: Nkc / SundayNoise: HALA – Helene Richter, Arno Bakker, Leonardo Grimaudo, Aleksandar Škorić @ Bistrica ob Sotli

12. 5.: In Flames @ Kino Šiška, Ljubljana

 >  >  >   3 6 .    d r u g a    g o d b a    2 0 2 0   <  <  <

13. 5.: San Salvador @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana

13. 5.: Sílvia Pérez Cruz @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

14. 5.: Fatoumata Diawara, Los Bulldozer @ Kino Šiška, Ljubljana

14. 5. LosBulldozer @ Kino Šiška, Ljubljana

15. 5.: Uršula Ramoveš in Fantje iz Jazbecove grape, Kefaya in Elaha Soroor @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana

15. 5.: UDU @ Vodnikova domačija, Ljubljana

16. 5.: Zvezdana Novaković ZveN in gostje, Zbor Grlenice in Roya Quartet, Dzambo Agusevi Orchestra @ Avditorij Lutkovnega gledališča Maribor, Maribor

 >  >  >   3 6 .    d r u g a    g o d b a    2 0 2 0   <  <  <

20. 5.: Virvum, Alterbeast, Arkaik, Irreversible Mechanism @ Pri Rdeči Ostrigi, Škofja Loka

 

 

J u n i j

 

5. 6.: Bališ @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

5.–7. 6.: Petroleum Beat Festival 2020: MĀRA ... @ Expano, Murska Sobota

10. 6.: 21 vek, Xaxaxa @ Klub Gromka, Ljubljana

12.–14. 6.: Afriška VasFest 2020 @ Ljubljana

19. 6.: Fiddle Gang Jam @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

19.–20. 6.: Vratolom OA 20 @ Letni kino ob Škalskem jezeru, Velenje

20. 6.: Etno banda Poseben Gušt @ Layerjeva hiša, Kranj

26.–27. 6.: CAHN Fest 2020 @ Trbovlje

29. 6.: Merima Ključo, Jelena Milušić @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

 

2. 7.: Castle: Kolpa Music Festival 2020

3. 7.: Metaljot Raspaljot – Open air festival 2020: Vader, Batushka, Sarcasm, Mordenom, Metalsteel ... @ Graščinsko dvorišče, Laško

7. 7.: Oh Sees @ Kino Šiška, Ljubljana

14. 7.: Judas Priest @ Dvorana Stožice, Ljubljana

17.–19. 7.: Butik Festival 2020: Sonja Moonear, Terence Fixmer, Andrey PUSHKAREV, Cinthie, Sweely, SPFDJ, Jensen Interceptor, Youandewan, Michelle, Nite Fleit, DEN7EL, Disco Durum, Dvidevat, Eliaz, Jaša Bužinel & Blažen DJ, Josh Rawl, LARA H., Massaï, Mayell, R.Bade, Schrauff Elements, Simm., SunnySun, Teo, Tim Kern, Tritch, Tzena, Vassallo ... @ Tolmin

18. 7.: In Memoriam prof. Peter Hafner #12: Sóley, Northwest, Ivica @ Pri Rdeči Ostrigi, Škofja Loka

22.–30. 7.: Etno histeria @ Cat's Hill, Istra

23. 7.: The Rezidentess open court sessions 3x3 with TiTiTi @ Bistrica ob Sotli

24.–26. 7.: Festival Mikk24 @ MIKK klub, Murska Sobota

24.–26. 7.: New Metal Festival 2020: Arises, Beyond God, Countless Skies, Dethrone the Corrupted, Fields of Troy, Hats Barn, Incursed, Infinitas, Insolvency, Molybaron, Rhemorha, Scardust, Teleport, When Plagues Collide @ Tolmin

31. 7.–2. 8.: Floating Castle @ Grad Snežnik

10. 8.: Gold @ Klub Gromka, Ljubljana

12. 8.: DROPS festival 2020 @ Tenetiše, Kranj

20. 8.: OverJam 2020 @ Tolmin

21.–26. 8.: KantFest festival

23.–24. 8.: SundaysNoise: The Rezidentess @ Bistrica ob Sotli

11. 9.: Laibach @ Ljubljanski grad, Ljubljana

7. 10.: Mudhoney @ Kino Šiška, Ljubljana

8. 10.: Lumberjack: predstavitev drugega albuma @ Kino Šiška, Ljubljana

9. 11.: Gregory Porter @ Cankarjev dom, Ljubljana