Glasbeno dogajanje | Radio Študent

Glasbeno dogajanje

Glasbeno dogajanje

 

Obvestila o dogodkih sprejemamo na: glasbena@radiostudent.si

 

Utrinek na naslovnici: nastop domačih Nina Bulatovix 28. maja letos v Katedrali Kina Šiška v sklopu koncertnih štreamov.

[Vir fotografije: Aleš Rosa / CUK Kino Šiška]

 

 

 

S e p t e m b e r

 

Ponedeljek, 28. september

28. 9.: Ropotarnica: Goran Krmac @ Galerija Škuc, Ljubljana

28. 9.: Tijan Grašič Kvartet @ Jazz Club Gajo, Ljubljana

28. 9.: Koncert Alberta Kerekeša in Dejana Hudoklina @ Knjižnica Otona Župančiča, Ljubljana

28. 9.: Poslušanje Tolpe Bumov Črn Škrat: Demo kraclji v l'ajvarju @ Parkec pod staro skakalnico v Šiški, Ljubljana

28. 9.: Nina Dragičević: Sluhodvod: ljubi me brzo @ Španski borci, Ljubljana

 

Torek, 29. september

💥 29. 9.: Klubski maraton Radia Študent 2020 – studijski koncert: Lelee @ RŠ, prenos v živo preko spleta ob 11. uri

29. 9.: XIX. Antifa fest – Antifašistični festival @ Metelkova mesto, Ljubljana

29. 9.: Dvocikel X Pianopolis: Gašper Torkar & Rok Zalokar @ Layerjeva hiša, Kranj

 

Sreda, 30. september

💥 30. 9.: Klubski maraton Radia Študent 2020: Kavasutra @ Radio Koper, Studio Hendrix, Koper

30. 9.: Laične mojstrovine x Tresk #11: ujma @ RŠ ob 20. uri

30. 9.: Etceteral: predstavitev plošče Ama-gi @ Letni vrt Gala Hale, Ljubljana

30. 9.: Soundtrips: Irena Z. Tomažin & Michael Zerang + Gunda Gottschalk, Jonas Gerigk @ Grosses Forum der Alten Feuerwache, Köln, Nemčija

 

 

O k t o b e r

 

Četrtek, 1. oktober

1. 10.: DJ afterparty x Tresk #11 Stenny @ RŠ ob 10.10

1. 10.: Dvocikel: Shekuza ⨂ Lifecutter @ Gala Hala, Ljubljana

1. 10.: Hibridni koncert: ZalaGašper @ Kino Šiška, Ljubljana

1. 10.: XIX. Antifa fest – Antifašistični festival @ Metelkova mesto, Ljubljana

1. 10.: Ignor @ Layerjeva hiša, Kranj

 

Petek, 2. oktober

2. 10.: Partijaska linija x Tresk #11: Biokid @ RŠ ob 22. uri

2. 10.: UD predstavlja: Umek @ Činčin, Ljubljana

2. 10.: Butik showcase: Boston 168, Christian Kroupa / Alleged Witches, RSN, Douchean @ Gospodarsko razstavišče, Ljubljana

2. 10.: Terminal Disease, Licence to Hate, Peskovnik @ Orto bar, Ljubljana

2. 10.: Kamizdat Rentgen x Ljudmila: Zlatko Baracskai, Luka Prinčič @ osmo/za, Ljubljana

2.–4. 10.: The Blues Itch 2020 @ Ljubljana

2. 10.: Ignor @ Center mladih Koper, Koper

 

Sobota, 2. oktober

3. 10.: Vlatko Stefanovski @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana

3. 10.: XIX. Antifa fest – Antifašistični festival @ Metelkova mesto, Ljubljana

3. 10.: V2V x Svetlobna Gverila: Platonova telesa: 08080, Miroki’i, NITZ, Terranigma @ Muzejska ploščad na Metelkovi, Ljubljana

3. 10.: Drevored @ Orto Bar, Ljubljana

3. 10.: Mini afro fest @ Klub Štala, Ajdovščina

 

Sreda, 7. oktober

7. 10.: The Vampyres @ Terasa Channel Zera, Ljubljana

 

Četrtek, 8. oktober

8.–10. 10.: FriFormA\V: Christine Schörkhuber & Noid – Razmestitve @ Cirkulacija2, Ljubljana

8. 10.: Lačni Franz, Anja Rupel, Kiwi Flash @ Cvetličarna, Ljubljana

8. 10.: Hibridni koncert: Matter x Better @ Kino Šiška, Ljubljana

 

Petek, 9. oktober

9.–10. 10.: FriFormA\V: Christine Schörkhuber & Noid – Razmestitve @ Cirkulacija2, Ljubljana

9. 10.: Berlejbej: predstavitev albuma @ Gala Hala, Ljubljana

9. 10.: Slapar-Kavšek Quartet @ Ljubljanski grad, Skalna dvorana, Ljubljana

9. 10.: Lombardo & Buržuazija @ Orto bar, Ljubljana

 

Sobota, 10. oktober

10. 10.: Sfiltrom @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

10.–10. 10.: FriFormA\V: Christine Schörkhuber & Noid – Razmestitve @ Cirkulacija2, Ljubljana

10. 10.: Čao Portorož: POP @ Letni vrt Gala Hale, Ljubljana

10. 10.: Kontradikshn, U$IŁ in Far Generation @ Celjski mladinski center, Celje

10. 10.: 2nd hand music fest  obalna mineštra: Malorshiga, Spiral Mind @ Taverna Koper, Koper

10. 10.: Zmelkoow: 25 let od izida prvenca @ Mostovna, Solkan

10. 10.: Kamizdat x Rhiz #2: Terranigma & 5237 @ Rhiz, Dunaj, Avstrija

 

Ponedeljek, 12. oktober

12. 10.: Zvokotok: Interpretacije elektroakustične glasbe iz preteklosti in sedanjosti: Maryanne Amacher, Beatriz Ferreyra, Elisabeth Schimana @ Cankarjev dom, Štihova dvorana, Ljubljana

 

Torek, 13. oktober

13. 10.: Level 21 x Sogodbe: .čunfa & Gaj Bostič @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana

 

Četrtek, 15. oktober

15. 10.: Hibridni koncert: Zlatko @ Kino Šiška, Ljubljana

 

Petek, 16. oktober

16. 10.: Otvoritev 23. pripovedovalskega festivala: Večer srečnih začetkov: Minca Lorenci, Nejc Cijan Garlatti, Irena Z. Tomažin, Zvezdana Novaković @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana

16. 10.: Orto fest: Zmelkoow: 25 let od izida prvenca @ Orto bar, Ljubljana

16.–17. 10.: Festival In Memoriam prof. Peter Hafner: Elektro Guzzi, Nikki Louder, Warrego Valles @ Škofjeloški grad, Škofja Loka

 

Sobota, 17. oktober

17. 10.: Kamizdat Rentgen TV: Lifecutter, beepblip @ Kino Šiška, Ljubljana

17. 10.: Dialogues between a dancer and a double bass @ Klub Štala, Ajdovščina

17. 10.: Festival In Memoriam prof. Peter Hafner: akustični Koala Voice, Svojat, Lelee @ Škofjeloški grad, Škofja Loka

 

Nedelja, 18. oktober

18. 10.: 23. pripovedovalski festival: Hudiči z angeli plešejo: Janez Škof, Tamara Avgušin, Samo Kutin @ Cankarjev dom, Štihova dvorana, Ljubljana

 

Torek, 20. oktober

20. 10.: 10. sezona cikla Harmonia Concertans – Bachov leipziški goslar: Domen Marinčič, Hartwig Groth, Tomaž Sevšek @ Atrij ZRC SAZU, Ljubljana

20. 10.: Cankarjevi torki: Balkan Roots feat. Danny Grissett in Ameen Saleem in Emilia Mårtensson @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana

 

Sreda, 21. oktober

21. 10.: 23. pripovedovalski festival: Jama, reka, gozd – tam pa straši: Breda Podbrežnik, Agica Kovše, Ciril Horjak Horowitz, Stane Tomazin, Bakalina Velika @ cankarjev dom, Štihova dvorana, Ljubljana

 

Četrtek, 22. oktober

22. 10.: Rok Zalokar ⨂ Gašper Torkar @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

 

Petek, 23. oktober

23. 10.: Birds on a Wire: Rosemary Standley in Dom La Nena @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana

23. 10.: Orto fest: Cult of Fire, Malokarpatan @ Orto bar, Ljubljana

 

Sobota, 24. oktober

24. 10.: Hibridni koncert: Torul @ Kino Šiška, Ljubljana

24. 10.: Oktober jazz 2020: Zlatko Kaučič Pogum pogumnih @ Kulturni dom Nova Gorica, Nova Gorica

 

Ponedeljek, 26. oktober

26. 10.: Friforma: Longrun Development Of The Universe: Matthias Schubert, Wolter Wierbos, Carl Ludwig Hübsch @ Klub Gromka, Ljubljana

 

Torek, 27. oktober

27. 10.: Cankarjevi torki: Bratko Bibič – Gostovanja: Hommage à cliché @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana

 

Četrtek, 29. oktober

29. 10.: Prismojeni profesorji bluesa @ Kino Šiška, Ljubljana

 

Petek, 30. oktober

30. 10.: Večer bandov, ki niso Dream Theater #3: Agregat, CarlxJohnson, FTD @ Klub Gromka, Ljubljana

30. 10.: Blues Experience @ Ljubljanski grad, skalna dvorana, Ljubljana

30. 10.: Boštjan Velkavrh @ Orto bar, Ljubljana

 

Sobota, 31. oktober

31. 10.: Božo Vrećo @ Linhartova dvorana, Ljubljana

 

 

N o v e m b e r–d e c e m b e r

 

3. 11.: Feedback @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana

5. 11.: Caribou @ Kino Šiška, Ljubljana

6. 11.: Ancient, The Stone, Morost @ Channel Zero, Ljubljana

6. 11.: Old Time Relijun, Koromač @ Mostovna, Solkan

7. 11.: Darla Smoking, Warlord Chipmonk @ Klub Gromka, Ljubljana

7. 11.: Slam Jam: Within Destruction, Sings of the Swarm, Bodysnatcher, Sleep Waker, Armaroth, Carnifliate + TBA @ Orto bar, Ljubljana

8. 11.: 36. druga godba 2020: Kimmo Pohjonen – Ultra organ @ Kino Šiška, Ljubljana

9. 11.: 36. druga godba 2020: Sílvia Pérez Cruz presents Farsa @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

14. 11.: Slapshot, Odpisani @ Orto bar, Ljubljana

16. 11.: 10. sezona cikla Harmonia Concertans: Stara glasba po Sloveniji – Piran: Anne Freitag @ Atrij ZRC SAZU, Ljubljana

17. 11.: Cankarjevi torki: Pixvae @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana

20. 11.: Muzika eklektika: Bowrain: 2020 Seconds(A)Live + Alexander Raztresen @ KC Janeza Trdine, Novo mesto

22. 11.: Eightbomb @ Orto bar, Ljubljana

23. 11.: Damir Imamović: Singer of Tales @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

4. 12.: 36. druga godba 2020: Fatoumata Diawara @ Kino Šiška, Ljubljana

4. 12.: Rome @ Orto bar, Ljubljana

10. 12.: Siderean, Ensanguinate, Razvalina in Nefarious Vermin @ Klub Gromka, Ljubljana

11. 12.: 30 let & Fuck Off Commercial Festival: Interceptor, Sarcasm, Mist, State of Fiction, Quad Damage, Marax @ Orto bar, Ljubljana

13. 12.: Pantha Du Prince: Conference Of Trees @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

19. 12.: Partibrejkers @ Orto bar, Ljubljana

31. 12.: K4DNB w/ Ulterior Motive, Spencah b2b Wooga, Rak3ta, Fornax, Sunneh b2b Riba, JF Havoc b2b DJ Shiro @ Klub K4, Ljubljana

 

 

2 0 2 1

 

12. 1.: Taake, Kampfar, Necrowretch @ Orto bar, Ljubljana

13. 1.: The Black Dahlia Murder, Rings of Saturn, Viscera @ Kino Šiška, Ljubljana

19. 1.: Ghostemane @ Kino Šiška, Ljubljana

13. 2.: Mala mestna muzika @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

24. 2.: Igorrr, Drumcorps, Otto Von Schirach @ Kino Šiška, Ljubljana

5. 3.: Lina_Raül Refree @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

5. 3.: Tarja @ Kino Šiška, Ljubljana

10. 3.: Gregory Porter @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana

21. 3.: The Mission, Isolated Youth @ Kino Šiška, Ljubljana

25. 3.: Lumberjack: predstavitev druge plošče @ Kino Šiška, Ljubljana

29. 3.: Boy Harsher, Hide @ Kino Šiška, Ljubljana

4. 4.: Finntroll, Skalmold, Atavistia @ Orto bar, Ljubljana

17. 4.: Orto fest: Loudness, Grey Attack, Thola @ Orto bar, Ljubljana

26. 4.: Wolfheart, Mors Principium Est, BRHG, Atlas v Orto bar, Ljubljana

1. 5.: Abyss: Revenge, Profanatica, Misþyrming, Ultra Silvam @ Klub Močvara, Zagreb, Hrvaška

6. 5.: Metronomy @ Kino Šiška, Ljubljana

26. 5.: God Is an Astronaut @ Kino Šiška, Ljubljana

27. 5.: King Gizzard & The Lizard Wizard @ Tvornica kulture, Zagreb, Hrvaška

28. 5.: Orquesta Akokán @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana,    Ljubljana

10.–13. 6.: Indirekt – Music & Art Festival 2020 @ Kamp Veli Jože, Umag, Hrvaška

25.–26. 6.: CAHN Fest 2021 @ Trbovlje

13. 7.: Judas Priest @ Arena Stožice, Ljubljana

15.–18. 7.: Butik Festival 2020: Alex Ranerro, Andrey Pushkarev, Arapu, Borka, Chin, Cinthie, Den7el, Disco Durum, Dulash der DJ, Dvidevat, Eliaz, Etapp Kyle, Gerd Janson, Ian F., Jan Kinčl, Jaša Bužinel & Blažen DJ, Jensen Interceptor, Josh Rawl, Lara H., Levanael, Marin Biocic DJ, Massaï, Mayell, Michelle, Moare, Nikolaj, Nite Fleit, Nulla, R.Bade, Rokko, Roli, RSN, Runy, S. A. M., Schrauff Elements, Simm., Softskinson, Sonja Moonear, SPFDJ, Staša, SunnySun, Sweely, Teo, Terence Fixmer, Thon Kland, Tim Kern, Tritch, Tzena, Vassallo, Youandewan @ Tolmin

24. 7.: TamTam Music Festival @ Sućuraj, Hrvaška

25.–31. 7.: MetalDays 2021 @ Tolmin

16. 8.: Bad Religion @ Cvetličarna, Ljubljana

27. 9.: Deathstars @ Orto bar, Ljubljana

29. 9.: Ólafur Arnalds: re:act @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana

6. 10.: Mudhoney @ Kino Šiška, Ljubljana

29. 10.: Less Than Jake & Elvis Jackson @ Kino Šiška, Ljubljana

 

randomness