Pravila komentiranja
I
(splošne določbe)
Na Radiu Študent (v nadaljevanju: RŠ) želimo, v nasprotju s prevladujočimi trendi v lokalnem medijskem prostoru, spodbujati čim bolj živahno, ostro in navihano, a obenem tudi argumentirano in poglobljeno komentatorsko kulturo. Spletno komentiranje razumemo kot možnost dvosmerne komunikacije med poslušalci (in bralci) ter ustvarjalci našega medija. Ta dvosmernost je del ideala, h kateremu stremimo: odprt in participatoren medij, ki je v službi širše skupnosti.
Zavračamo cenzuro in pristajamo na minimalizem administratorskega poseganja. Komentiranje na naši strani je anonimno. Registracija ni potrebna, komentarji so neposredno objavljeni. Dovoljeno je skoraj vse: komentarji in kritike člankov, avtorjev, uredniške politike Radia Študent, drugih institucij in pravnih subjektov.
Pomemben pogoj pri tem je, da morajo biti vse ostre kritike in obtožbe v komentarjih utemeljene in argumentirane. Avtorji in avtorice tekstov (kot tudi ostali sodelavci in sodelavke RŠ) se lahko odzivajo na komentarje in vključujejo v debato tudi neanonimno, kot prijavljeni uporabniki.
Komentatorji in komentatorice prevzemate vso odgovornost za svoja mnenja. Komentarji ne odražajo stališč uredništva RŠ. O tem, kateri komentarji so primerni in kateri bodo izbrisani, odloča uredništvo RŠ v skladu s spodaj naštetimi točkami. Četudi je komentiranje anonimno, Služba za informatiko RŠ (v nadaljevanju: IRŠ) spremlja sistemske podatke o komentatorjih. Na podlagi ponavljajočih se kršitev bomo posameznim uporabnikom komentiranje onemogočili. V izrednih primerih si uredništvo pridržuje pravico, da pod določenimi vsebinami onemogoči komentiranje nasploh.
II
(omejitve komentiranja)
Vse, kar ni dovoljeno, je mogoče v splošnem umestiti pod spodaj naštete točke, ki torej izražajo prepovedi in omejitve, na podlagi katerih bodo določeni komentarji naknadno izbrisani.
1. Prepovedan je vsak sovražni govor, ki poziva k nasilju, razširjanju in izražanju rasne, narodnostne, verske, spolne in druge nestrpnosti.
2. Prepovedani so napadi na osebe, institucije in tekste, če so ti neutemeljeni ali nepovezani z obravnavano temo.
3. V komentarjih je prepovedano vsako (tako eksplicitno kot implicitno) oglaševanje.
4. V komentarjih je prepovedan »spam«.
5. V komentarjih je prepovedana kraja identitete.
III
(dodatna pojasnila)
Še nekaj nasvetov. Za komentiranje si vzemite čas in določene stvari raje dvakrat premislite. Morda je bolje, da komentarjev ne pišete v vseh stanjih in življenjskih obdobjih ter pod vplivom stresa ali drog.
Zgoraj objavljeni pogoji komentiranja veljajo od 29. 8. 2016.