Radio Študent praznuje 56 let!
Spremljevalni program 56. rojstnega dne Radia Študent – tRŠnica
Čas: petek, 9. 5., 16.00–21.00
Lokacija: AKC Metelkova
Lepo vabljeni na 56. rojstni dan Radia Študent. Čez dan se bomo družili ob spremljevalnem programu tRŠnica.
Čaka nas:
Kafe x Šlagerica: Crn je dan bez muzike te: Vaše nekdanje in aktualne najljubše šlagerske ekipe združujejo moči! Za rojstni dan Radia Študent bodo na dan zmage Kafe sa šlagom, Tetkine radosti in ekipa Nedeljske šlagerice združili moči in vas v popoldanskih urah razvajali z jagodnim izborom takšne in drugačne jugo glasbe.
Pokal Nejca Marcena: Na turnirju ulične košarke 3x3 bomo podelili prvi Pokal Nejca Marcena in s tem počastili spomin na tri zmage svobodnega človeštva.
Deveti maj 1945. Smrt fašizma.
Deveti maj 1969. Smrt tišine.
Deveti maj – rojstni dan najboljšega med nami. Nejc Marcen – Zikra – vedno z nami!
Pokal Nejca Marcena je samoorganiziran basket turnir trojk, ki se bo v okviru praznovanja rojstnega dne Radia Študent odvil v petek, 9. maja, na metelkovskem igrišču. Zbor za sodelujoče ekipe bo ob 15.30, finale pa predvidoma ob 20.00.
PRIJAVI SVOJO EKIPO:
Prijave zbiramo na naslovu @email, ob prijavi pa pošljite:
- ime ekipe,
- telefonsko številko kontaktne osebe,
- imena igralcev in igralk,
- opis ekipe (tri/štiri povedi) in sliko (če jo imate).
Sitotisk: Prinesi poljubni kos blaga. Na stojnici s sitotiskom ti ga ozaljšamo z radijsko ikonografijo. Na voljo bo poseben rojstnodnevni RŠ motiv in motiv oddaje Kafe sa šlagom.
*za sitotisk je primeren kakršenkoli bombažni kos tekstila, ki NI bele barve. Prinesi majico, srajco, hlače, našitek, vrečo iz blaga, ali pa stopi do Izmenjevalnice in najdi svoj bodoči RŠ merch!
Striženje: Naj vaše lase poškarja najbolj *hot* frizerski duo v Ljubljani! (Scissoring_hair)
Izmenjevalnica: V sodelovanju z Izmenjevalnico ponujamo nova (stara) oblačila za vse, razen za cesarja. Prinesi trajne prehranske izdelke, izdelke za higieno ali čistila in jih izmenjaj za rabljena vintage oblačila in predmete.
Pripovedovanje: Nabor glasov Radia Študent vas bo tokrat uspaval in budil s pripovedmi o majhnih in velikih resnicah in neresnicah življenja. Bodo pripovedovali o partizanih? Blebetali kot pokvirjena plošča? Mlatili prazno slamo? Ugotovite lahko le na licu mesta. Ob 18. uri na AKC Metelkova.
Žmoht: Dado bo priskrbel sočne, slastne in žmohtne vegi in veganske jedi.
Popravljanje koles: V času tRŠnice bo popravljalnica koles na Metelkovi odprta! Pridi in se nauči osnov popravljanja kolesa ter sam servisiraj svoje kolo.
Na stojnicah bodo tudi:
Glasbeni program poteka od 21. ure dalje.
Nastopajo:
Hexenbrutal (SI), noisecore duo iz Beltinec
Zbrucz (SI), mariborski screamo plaz
Grunt (SI), nomadska glasbena tvorba na presečišču etna in rocka
Alameda (PL), dekonstruirana klubska glasba po poljsko
Popular Music (AU), teatralni pop duo iz Melbourna
Kathron (SI), DJ-ka
nobena (SI), DJ-ka in producentka
Prince Lucija (SI), DJ-ka in producentka
msn gf (SI), DJ-ka in producentka
—---------------------------------------
Hexenbrutal (SI), noisecore duo iz Beltinec
Hexenbrutal je prekmurski duo, ki se nahaja na presečišču industrial noise, hardcore, doom in sludge metal podzvrsti. Zasedbo sestavljata Matej Kolmanko, znan tudi kot član zasedbe My Secret Grind Project, in Iztok Koren, ki je znan predvsem po ustvarjanju v zasedbah ŠKM banda in Širom. Bend, ki obstaja vse od leta 2004, se je med drugim kalil v zgodnejši ediciji Klubskega maratona leta 2006, do danes pa je izdal tri studijske albume: Think of me as a friend (2009), Giant (2013) in Hexenbrutal Trio (2015).
9. maja zasedbe ne bo moč zgolj uzreti, pač pa boste v popolnosti lahko tudi doživeli novo, četrto izdajo Hexenbrutal IV, ki izide točno na 56. rojstni dan Radia Študent pri hišni založbi. Kolmanko in Koren sta 8 novih skladb z albuma opisala kot nekoliko zrelejše kompozicije, ki se od prejšnjega materiala razlikujejo po tem, da so daljše, kompleksnejše, manj igrive, predvsem pa po zvoku težje in masivnejše.
https://hexenbrutal.bandcamp.com/music
http://iztokkoren.si/hexenbrutal/
Zbrucz (SI), mariborski screamo plaz
Zbrucz je štiričlanska screamo zasedba iz okolice Maribora. Sestavljajo jo vokalist Alex Češek, ki je dejaven tudi v zasedbi Chik Pawza, kitarist Denys Hornosum, basist Kristijan Matjašič in bobnar Urban Saletinger, ki je med drugim bobnal še v zasedbah Haloban, Propad in Ku-Ri-Boh! Gre za enega perspektivnejših mlajših ansamblov in zaenkrat edino aktivno screamo zasedbo pri nas, ki se je v svet dokončno izstrelila lani, z izdajo EP-ja Riparia riparia. Od takrat so imeli že nemalo nastopov tako doma kot v tujini, njihovi nastopi pa so znani po božanju modric na srčku in katarzičnosti. Njihov glasbeni izraz združuje elemente poznega 90s in zgodnjega 2000s emo/screama z občasnimi emoviolence in post-metal izbruhi, lirično pa raziskujejo teme frustracije, zapuščenosti in samorefleksije, pri čemer prepletajo slovenski in angleški jezik.
https://zbrucz.bandcamp.com/album/riparia-riparia
https://www.youtube.com/watch?v=hodzTbkk7yw
https://www.facebook.com/profile.php?id=61555471936688
Grunt (SI), nomadska glasbena tvorba na presečišču etna in rocka
Grunt je nomadska glasbena horda, s katero se domača glasbena scena končno pridružuje evropskemu valu zasedb, ki spajajo zapuščino zahodnega z vzhodnim – v tem primeru Balkana, Turčije in še dlje. Zasedba raziskuje in se potepa po avtohtonih zvočnih krajinah ter jim skozi glasbene kompozicije in produkcijo daje originalen avtorski pečat. Zanima jo predvsem stičišče etno glasbe z rockom in novodobnimi pristopi, ne zanemarja pa zakladnice klasične glasbe in svobodnega, improviziranega glasbenega pristopa. Zasedbo sestavljajo vokalistka Metka Knap, kitarist Anton Lorenzutti, basist Timi Vremec in bobnar Tomi Novak. Gre za člane zasedb Izpod korenin, Bregove dere, Kavasutra, Kombo ABC, Josip Broz TRIO, Nesesari Kakalulu, Eating Sports, Koromač in Buran.
https://radiostudent.si/glasba/afterparty/rs-x-kavc-festival-grunt
https://www.facebook.com/gruntgerund
Alameda (PL), dekonstruirana klubska glasba po poljsko
||ALA|MEDA|| (prej znana kot Alameda 5) je ena inovativnejših zasedb, ki so se v zadnjih letih pojavile na poljski podtalni sceni. Zasedba se je v preteklosti dobro znašla tako na polju noisa in z jazzom zaznamovanega neokrautrocka kot poliritmičnega avant-proga. Z novim projektom z naslovom Spectra pa se je skupina popolnoma predala reinterpretaciji tradicionalnih in sodobnih afriških ter latinskoameriških ritmov, ki so bili v manjši meri prisotni že na njihovih prejšnjih albumih. V glasbi se spajajo različni glasbeni žanri, ki vključujejo elemente, kot so gqom, free jazz, UK bass, krautrock, IDM, postindustrial in batida. Rezultat je edinstvena tropsko-industrialna kombinacija, v kateri se avantgarda sreča z afrohousom. Zasedba je znana po močnih in evforičnih koncertih, ki so ji prinesli vabila na festivale, kot so Square – Mapping the Atlantic v mestu Braga, Positive Futures v Innsbrucku, Wine Nat White Heat v Nantesu in Parizu, Jaiyede Jazz v Odenseju, Sharpe v Bratislavi, Unsound v Krakovu, Avant Art Festival v Varšavi in Vroclavu, Ethniesy Festival v Bydgoszczu, Katowice JazzArt in številne druge.
https://brutalitygarden.bandcamp.com
https://www.facebook.com/alamedaquintet
Popular Music (AU), teatralni pop duo iz Melbourna
Duo Zaca Penningtona, sicer znanega po glasbenem projektu Perenthetical Girls in komponistke Prudence Rees-Lee, prihaja iz Melbourna, a zasedba se je pravzaprav rodila v Los Angelesu. Rojstni kraj se na projektu še vedno odraža v obliki čudnih, hauntoloških pop zvočnih struktur, ki se napajajo iz bujnih godalnih aranžmajev in analogne elektronike, njih niti pa spajajo teme žalovanja, mitologiziranja in obračanja spominov, kar na koncu spretno prekucnejo proti polju tragikomičnega. 18. aprila izide njun EP, Against Men, cinična, sedem skladb dolga razprava o upanju, predajanju in vsakodnevnih razočaranjih nepravičnega spola. Album združuje klasične pop strukture z avantgardnimi pristopi in ustvarja kratke zgodbe, ki so hkrati brezčasne in vznemirljivo neposredne. Vsaka skladba posebej prispeva k igrivemu, a kritičnemu vzdušju albuma, skupaj pa združujejo namišljeno preteklost, zamegljeno sedanjost in prihodnost, ki nikoli ne bo prišla. Ime Popular Music ni ironično.
https://www.instagram.com/thisispopularmusic/
https://thisispopularmusic.bandcamp.com/music
https://www.youtube.com/watch?v=BnAW2xbSI38
Kathron (SI), DJ-ka
Kathron je svojo ustvarjalno pot začela leta 2018 v kolektivu Cooltura Electronica. Predvsem se dobro znajde na področju techno glasbe. V svojih setih prepleta abstraktne težke koračnice s hipnotičnimi melodijami, z namenom, da se glasba razvije v edinstveno koketiranje grobega z emotivnim doživljanjem. Selekcijo glasbe črpa pri založbah kot so Token, Mote Evolver, Blue Print in Illegal Alien Records.
https://soundcloud.com/kathron_th
https://www.instagram.com/kathron__/
nobena (SI), DJ-ka in producentka
nobena je sveže ime na domači techno sceni, je DJ-ka in producentka. Njena produkcija
zajema širok nabor žanrov, a najbolje se znajde na stičišču industrial in hard techna. Je tudi del skupnosti ljubiteljev modularne sinteze Clockwork Voltage, kjer je lani izdala svoj prvi EP Dam ti Dam. Nastopala je že v vseh referenčnih ljubljanskih klubih kot so Klub K4, Publika Bar Klub, Klub Tiffany, Monokel in Gala Hala. Vodi lastno serijo dogodkov pod imenom F.E.M.S. Njen glavni poudarek na teh dogodkih je podpora ženskam na sceni elektronske glasbe in varnost na dogodkih.
https://www.instagram.com/_nobena_/
https://clockworkvoltage.bandcamp.com/album/nobena-dam-ti-dam-ep
https://www.youtube.com/watch?v=0Lm1eQ2-OZk
Prince Lucija (SI), DJ-ka in producentka
Prince Lucija (vsi zaimki) ima za seboj skoraj 30 letno pot produkcije elektronske in računalniške glasbe, nastopov v živo, DJ setov, klubskih večerov, novomedijske umetnosti, delavnic, performansa, aktivizma in zagovorništva znotraj različnih in včasih tudi avtonomnih techno skupnosti. Na svojih glasbenih izdajah in v nastopih v živo se brez zadržkov premika od hrupa, industrijske in abstraktne zvokovne umetnosti, temno-ambientalne glasbe in kolaža, do elektrofunka in drugih basovskih odvodov sinkopiranega postelektra. Deluje na zavodu Emanat v Ljubljani, vodi butično spletno založbo ustvarjalne gmajne Kamizdat in skupnost Sonomu.Club na fediverzi.
msn gf (SI), DJ-ka in producentka
DJka in producentka msn gf kljub žanrski lahkoživosti ostaja zvesta grenko-sladki drami pozabljenih pop balad, začinjeni z naostreno sodobno produkcijo. Prvič se je predstavila z debijem na kompilaciji ISKRA DELTA: Onboarding Soundscapes s priredbo balade Prvič Vem skupine Power Dancers, do danes pa je izdala še nekaj singlov. Poleg rednih nastopov v ljubljanskih klubih se je z DJ in live seti predstavila na domačih festivalih, kot so MENT, SONICA, Butik, Niansa, Tresk, Grounded in Spider. Ne poznaš je, hodi na drugo šolo!
https://www.instagram.com/msn_gf/
https://msngf.bandcamp.com/track/vsetidam-msn-gf-flip
Vstopnice bo mogoče kupiti na isti dan na promocijski stojnici Radia Študent. Vstopnina za posamičen klub je 10 €, za oba skupaj pa boste odšteli 15 €. Število kart je omejeno, hitro se zagrebite, da ne ostanete zunaj! Kdor prvi pride, prvi melje.
Vabimo vas, da se udeležite tudi dogodka 8. maja:
Radart #15: Naključna radijska štiharica
/ 20:.0 – / Cirkulacija 2 in eter Radia Študent
Dekonstruirani, razštihani radio: 15. edicija Radarta, Naključna radijska štiharica, je intermedijski pesniško-zvočni večer, ki ga soustvarjajo radijski pesniki in tehniki. Dogodek bo potekal 8. maja v Cirkulaciji 2, kjer bo med 20. in 22. uro v živo prenašan v radijski eter.
V ospredju bo preplet poezije in eksperimentalnega zvoka – pesmi, posnete v aprilski oddaji Radar, bodo na dogodku prebrane v dialogu z arhivskimi zvočnimi odlomki in zvočenjem tehnikov. Vzporedno bo potekal video prenos, ki bo vključeval posnetke radijskih prostorov ter prizore z dogodka. Večer se bo zaključil v radijskem studiu, kjer se bo eter simbolno vrnil v izhodiščno lokacijo.
Ob dogodku bo izšel tudi zine radijskih pesnikov, ki bo na voljo tako na večeru kot na petkovem dogajanju na Metelkovi. Naključna radijska štiharica tako ponuja intimno, a intenzivno zvočno in vizualno izkušnjo, ki odpira prostor za eksperiment in improvizacijo.