26. 6. 2015 – 9.15

Svaštarnica

Audio file

NOVICE:

Na Netflixu, ki pri nas sicer še vedno ni dosegljiv, bodo danes objavili dokumentarni film o Nini Simone, ki nosi naslov What happened Miss Simone? V njem bodo poskušali prikazati tako njeno odrsko kot tudi zasebno življenje, ki je bilo burno in polno razpoloženjskih nihanj, v osemdesetih so ji celo diagnosticirali bipolarno motnjo. What Happened Miss Simone? naj bi dostojno orisal nemirni duh, ki je bila Nina Simone, in se že veselimo njegovega prihoda na torrente.

Beatport je naznanil novo platformo za streamanje glasbe na internetu, ki bo omogočila vdelovanje glasbe v zunanje spletne strani in kompenzacijo za njeno predvajanje. Pri Beatportu pravijo, da je podpiranje glasbenikov že od začetka njihova temeljna vrednota, z novo metodo embeddanja pa bodo poskrbeli, da bodo imetniki pravic do predvajanje glasbe plačani za vsako predvajanje, ne glede na to, kateri spletni strani se bo to dogajalo.

Four Tet je na Bandcampu objavil svoj zadnji album Morning/Evening, ki je sestavljen iz dveh 20-minutnih kompozicij, za stvarjenje katerih pravi, da je uporabil laptop in Ableton Live, s katerim je kontroliral VST-sintetizatorje in manipuliral najdene avdio posnetke. 10. julija pričakujemo tudi izid albuma na vinilu.

Pri založbi Soul Jazz Records bo 31. julija na dvojnem vinilu izšla kompilacija RASTAFARI: The Dreads Enter Babylon 1955 - 83, ki bo nekakšen pregled razvoja rastafarijanstva in reggae glasbe in tega, kako sta praksi s časom postali sinonim. Na kompilaciji bo glasba avtorjev, kot so Count Ossie, Johnny Clarke, The Mystic Revalation of Rastafari, Ras Michael and the Sons of Negu, in še mnogih drugih. Izdajo bo spremljala tudi 40-stranska knjižica.

Včeraj zjutraj nas je na socialnem omrežju pričakal link do brezplačnega albuma, naslovljenega Pomegrantes, ki je neke vrste zbirka materiala, ki se je Nicolasu Jaaru nabirala na disku in ga je pred časom uporabil za soundtrack filma The Colour of Pomegranates, ki je avantgardni sovjetski film režiserja Sergeia Parajanova iz leta 1969. Ker je Jaar to naredil bolj v lastni režiji in film v resnici ni potreboval novega soundtracka, se je sedaj odločil, da glasbo aranžira v samostojni album, ki morda nekega dne doživi tudi vinilno izdajo. V primeru, da se bo kdo še dokopal do linka in ga poskušal raztegniti, priporočamo uporabo programa 7-zip. Win zip se je namreč izkazal za neuporabnega, saj so komadi v .m4a formatu. 

 

 

GTFO, It's Festival Season!

26. - 28. 6.: FLOW Ljubljana

3. - 5. 8.: MUKANDA festival

 

Dodaj komentar

Komentiraj

Z objavo komentarja potrjujete, da se strinjate s pravili komentiranja.