Glasbeno dogajanje | Radio Študent

Glasbeno dogajanje

Glasbeno dogajanje

 

Obvestila o dogodkih sprejemamo na: glasbena@radiostudent.si

 

Utrinek na naslovnici: nastop domačih Nina Bulatovix 28. maja lani v Katedrali Kina Šiška v sklopu koncertnih štreamov.

[Vir fotografije: Aleš Rosa / CUK Kino Šiška]

 

 

J a n u a r

 

Petek, 15. januar

15. 1.: MIKK-ove dnevne sobe s posluhom: Hack @ spletni prenos v živo ob 20. uri

15. 1.: Štrom: Ooze – Nice Trick, DVMIR, Blaž, Gabi98 b2b Fujita Pinnacle @ spletni prenos v živo ob 21. uri

15. 1.: Ana Kravanja & Samo Kutin @ Eurosonic festival, Groningen, Nizozemska, spletni prenos ob 21.40

15. 1.: Etceteral @ Eurosonic festival, Groningen, Nizozemska, spletni prenos ob 22.55

 

Sobota, 16. januar

16. 1.: Čezvrstni glasbeni cikel AnimotMUZIK: Tilen Lebar: Emancipacija fávne: Ina Puntar @ lokacijski FM sprehodi (v parku Tivoli) na frekvenci 88.8MHz ob 12. uri

16. 1.: balans @ Kino Šiška, Ljubljana, spletni prenos v živo ob 21. uri

16. 1.: Orto fest: Zmelkoow: 25 let od izida prvenca @ Orto bar, Ljubljana

 

Nedelja, 17. januar

17. 1.: Čezvrstni glasbeni cikel AnimotMUZIK: Tilen Lebar: Emancipacija fávne: Vid Drašler @ lokacijski FM sprehodi (v parku Tivoli) na frekvenci 88.8MHz ob 17. uri

 

Torek, 19. januar

19. 1.: Čezvrstni glasbeni cikel AnimotMUZIK: Tilen Lebar: Emancipacija fávne: Eduardo Raon @ lokacijski FM sprehodi (v parku Tivoli) na frekvenci 88.8MHz ob 17. uri

 

Četrtek, 21. januar

21. 1.: Vazz @ Kino Šiška, spletni prenos v živo ob 21. uri

 

Petek, 22. januar

22. 1.: Špil liga: 2. večer sezone 2020/21: the tree man band, LPS band, Acetylen, Birdland @ Kino Šiška, Ljubljana, spletni prenos ob 20. uri

 

Sobota, 23. januar

23. 1.: Ignor / prvi dan @ spletni prenos v živo ob 20. uri

23. 1.: Koala Voice @ Kino Šiška, Ljubljana, spletni prenos v živo ob 21. uri

 

Sobota, 30. januar

30. 1.: Center mladih Koper: Kulturiti Dvoru #1: MART @ spletni prenos v živo ob 20. uri

 

 

F e b r u a r

 

Četrtek, 4. februar

4. 2.: Širom @ Kino Šiška, Ljubljana, spletni prenos v živo ob 21. uri

 

Ponedeljek, 8. februar

8. 2.: Center mladih Koper: Kulturiti Dvoru #2: Bowrain @ spletni prenos v živo ob 20. uri

 

Sreda, 10. februar

10. 2.: Ida Meidell Blylod @ Slovenian Fiddle Gang @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

 

Sobota, 13. februar

13. 2.: Mala mestna muzika @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

 

Sreda, 17. februar

17. 2.: Putan Club @ Gala hala, Lubljana

 

Sobota, 20. februar

20. 2.: Back 2 spejs: artificial passenger (kaluza8), pinta, junker @ Činčin, Ljubljana

 

Petek, 26. februar

26. 2.: Marty & Olivia Willson-Piper @ Prulček, Ljubljana

 

 

M a r e c–D e c e m b e r

 

2. 3.: Cankarjevi torki: Vasko Atanasovski Adrabesa Quartet @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana

5. 3.: Lina_Raül Refree @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

10. 3.: Gregory Porter @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana

12. 3.: Ancient, The Stone, Morost @ Channel Zero, Ljubljana

21. 3.: The Mission, Isolated Youth @ Kino Šiška, Ljubljana

25. 3.: Lumberjack: predstavitev druge plošče @ Kino Šiška, Ljubljana

29. 3.: Boy Harsher, Hide @ Kino Šiška, Ljubljana

4. 4.: Finntroll, Skalmold, Atavistia @ Orto bar, Ljubljana

13. 4.: Adriana Calcanhotto @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

14. 4.: Bojan Cvetrežnik: Tribute to Aca Šišić @ Center slovanskih kultur France Prešeren, Ljubljana

17. 4.: Orto fest: Loudness, Grey Attack, Thola @ Orto bar, Ljubljana

26. 4.: Wolfheart, Mors Principium Est, BRHG, Atlas v Orto bar, Ljubljana

30. 4.: A Cure for Happiness Open Air Festival: The Canyon Observer, The Haunting Green, John, the Void, Postvorta, High Brian @ Pruh, Brezovica

1. 5.: Abyss: Revenge, Profanatica, Misþyrming, Ultra Silvam @ Klub Močvara, Zagreb, Hrvaška

3. 5.: 36. druga godba 2020: Fatoumata Diawara @ Kino Šiška, Ljubljana

4. 5.: Glasbe sveta in Druga godba: Sílvia Pérez Cruz presents Farsa @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana

6. 5.: Metronomy @ Kino Šiška, Ljubljana

8. 5.: Oumou Sangaré @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana

9. 5.: Damir Imamović: Singer of Tales @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

13. 5.: Druga godba: Kimmo Pohjonen – Ultra organ @ Kino Šiška, Ljubljana

26. 5.: God Is an Astronaut @ Kino Šiška, Ljubljana

27. 5.: King Gizzard & The Lizard Wizard @ Tvornica kulture, Zagreb, Hrvaška

28. 5.: Orquesta Akokán @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana

9.–12. 6.: Ment 2021 @ Ljubljana

10.–13. 6.: Indirekt – Music & Art Festival 2020 @ Kamp Veli Jože, Umag, Hrvaška

25.–26. 6.: CAHN Fest 2021 @ Trbovlje

30. 6.: Božo Vrećo @ Linhartova dvorana, Ljubljana

2. 7.: Metaljot Raspaljot: open air festival 2021: Vader, Batushka, Cytotoxin, Insanity Alert, Sarcasm, Metalsteel, Mordenom, Daimona @ Staro graščinsko dvorišče, Laško

13. 7.: Judas Priest @ Arena Stožice, Ljubljana

15.–18. 7.: Butik Festival 2020: Alex Ranerro, Andrey Pushkarev, Arapu, Borka, Chin, Cinthie, Den7el, Disco Durum, Dulash der DJ, Dvidevat, Eliaz, Etapp Kyle, Gerd Janson, Ian F., Jan Kinčl, Jaša Bužinel & Blažen DJ, Jensen Interceptor, Josh Rawl, Lara H., Levanael, Marin Biocic DJ, Massaï, Mayell, Michelle, Moare, Nikolaj, Nite Fleit, Nulla, R.Bade, Rokko, Roli, RSN, Runy, S. A. M., Schrauff Elements, Simm., Softskinson, Sonja Moonear, SPFDJ, Staša, SunnySun, Sweely, Teo, Terence Fixmer, Thon Kland, Tim Kern, Tritch, Tzena, Vassallo, Youandewan @ Tolmin

17. 7.: In Memoriam prof. Peter Hafner #12: Sóley, Širom, Ivica @ Pri rdeči ostrigi, Škofja Loka

24. 7.: TamTam Music Festival @ Sućuraj, Hrvaška

25.–31. 7.: MetalDays 2021 @ Tolmin

14. 8.: Mary Don't Go @ Božidar, Ljubljana

16. 8.: Bad Religion @ Cvetličarna, Ljubljana

11. 9.: Slam Jam: Within Destruction, Sings of the Swarm, Bodysnatcher, Sleep Waker, Armaroth, Carnifliate + TBA @ Orto bar, Ljubljana

12. 9.: Birds on a Wire: Rosemary Standley in Dom La Nena @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana

27. 9.: Deathstars @ Orto bar, Ljubljana

29. 9.: Ólafur Arnalds: re:act @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana

6. 10.: Mudhoney @ Kino Šiška, Ljubljana

6. 10.: Morbidfest @ TrainStation SubArt, Kranj

27. 10.: Pantha Du Prince: Conference Of Trees @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

28. 10.: Romano nervoso @ Gala hala, Ljubljana

29. 10.: Less Than Jake & Elvis Jackson @ Kino Šiška, Ljubljana

9. 11.: Larkin Poe + Crown Lands @ Kino Šiška, Ljubljana

2. 12.: Igorrr, Drumcorps, Otto Von Schirach @ Kino Šiška, Ljubljana

3. 12.: Ghostemane, DJ Parv0 @ Kino Šiška, Ljubljana

 

 

2 0 2 2

 

1. 1.: Orto fest: Cult of Fire, Malokarpatan @ Orto bar, Ljubljana

11. 1.: Taake, Kampfar, Necrowretch @ Orto bar, Ljubljana

19. 1.: The Black Dahlia Murder, Rings of Saturn, Viscera @ Kino Šiška, Ljubljana

 

randomness