Glasbeno dogajanje

Glasbeno dogajanje

 

Obvestila o dogodkih sprejemamo na: glasbena[at]radiostudent.si

 

Utrinek na naslovnici: finale Klubskega maratona 2021, ki se je odvil 4. septembra 2021 na letnem vrtu Gala hale na Metelkovi v Ljubljani.

[Fotografija: Izak Kermc]

 

 

Torek, 24. maj

24.–30. 5.: 38. mednarodni festival Druga godba – Migracije zvoka: Rodrigo Cuevas @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana [fb]

24. 5.: Ch0 x Indirekt: Klinika Denisa Katanec, Before Time @ Channel Zero, Ljubljana [fb]

24. 5.: Sozvočja sveta: Mousak Makam @ Hostel Celica, Ljubljana [fb]

24.–29. 5.: Ajdovščina v maju 2022 @ Ajdovščina [fb]

24. 5.: God Is an Astronaut @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

 

Sreda, 25. maj

25. 5.: Massive! Selector's Diary #98 w. Peace Messenjah @ spletni prenos ob 19. uri

25. 5.: PianoLab #12: Aleš Ogrin @ Cukrarna, Ljubljana

25. 5.: Mladi Rapetek + Rapetek 167: Borka, Kpow, White AF @ Gala hala, Ljubljana [fb]

25. 5.: Tehnoburleska Tatovi podob @ Klub Gromka, Ljubljana [fb]

25. 5.: Fat Butlers @ Two Riders Bar, Ljubljana

25. 5.: Jungle Groove @ Prulček, Ljubljana [fb]

25.–29. 5.: Ajdovščina v maju 2022: Lelee ... @ Ajdovščina [fb]

25. 5.: Red Roll, Soulcase @ KC Pekarna, dvorana Gustaf, Maribor

25. 5.: Slift, Šajzerbiterlemon @ Kino Šiška, dvorana Komuna, Ljubljana [fb]

x x x x 💣 x x x x

25.–30. 5.: 38. mednarodni festival Druga godba – Migracije zvoka: Brina @ Švicarija Ljubljana [fb]

25.–30. 5.: 38. mednarodni festival Druga godba – Migracije zvoka: UDU @ Švicarija, Ljubljana [fb]

x x x x 💣 x x x x

 

Četrtek, 26. maj

26. 5.: Kamizdat Rentgen #26: Luka Prinčič, The Feminalz, Kezz @ Cukrarna, ljubljana

26. 5.: Pussy Riot @ Gala hala, Ljubljana [fb]

26. 5.: Tina Marinšek z bandom @ Lok4cija, Ljubljana

26. 5.: Nubira, Pižoni @ Orto bar, Ljubljana [fb]

26. 5.: Staš Vrenko: ,ločene vrednosti, audio-vizualna razstava @ Osmo/za, Ljubljana [fb]

26.–29. 5.: Ajdovščina v maju 2022 @ Ajdovščina [fb]

26. 5.: Kristin Hersh @ Klub Močvara, Zagreb, Hrvaška

x x x x 💣 x x x x

26.–30. 5.: 38. mednarodni festival Druga godba – Migracije zvoka: Bab L' Bluz @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

26.–30. 5.: 38. mednarodni festival Druga godba – Migracije zvoka: Juana Aguirre @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

26.–30. 5.: 38. mednarodni festival Druga godba x Defonija – Migracije zvoka: Nate Wooley Columbia Icefield @ Klub Gromka, Ljubljana

x x x x 💣 x x x x

 

Petek, 27. maj

27. 5.: Stari pes @ Bar 42, Ljubljana

27. 5.: Mami's Magic: Fifs, Magica, Tischeena, Sinonimus @ Channel Zero, Ljubljana [fb]

27.–28. 5.: Official Ljubaw party: Lottie, Raketa, Anásta, Katcha @ Cukrarna, Ljubljana

27. 5.: Jet Black Diamonds @ Kino Šiška, dvorana Komuna, Ljubljana [fb]

27.–28. 5.: NeKužim Fest 2022: Gužva u Bajt, ISPAD, Fonjatura, Liquid SuperCharge @ Klub Gromka, Ljubljana [fb]

27. 5.: Adam Collins @ Klub K4, Ljubljana

27. 5.: Dead Town Dogs @ Menza pri koritu, Ljubljana [fb]

27. 5.: Dan mladosti: DJ Drugarica Štrojka @ Menza pri koritu, Ljubljana

27. 5.: Sickbreed, Ice on Fire, No Offence! & Smoking Cactus @ Orto bar, Ljubljana [fb]

27. 5.: Kumsko veče – super jam jazz @ Prulček, Ljubljana [fb]

27. 5.: Prospekt: Tensal, Kathron, Thon Kland, Anthracene @ Publika bar klub, Ljubljana

27.–29. 5.: Ajdovščina v maju 2022: Ana Pupedan, Lelee @ Ajdovščina [fb]

27. 5.: Suzi Soprano & Dislocated Brain @ Klub Metulj, Bistrica ob Sotli [fb]

27. 5.: Borzak @ MC Kotlovnica, Kamnik [fb]

27. 5.: Street Art Fest Koper: Better, Kokosy @ Center mladih Koper, Koper

27. 5.: Omega Sun, Paranoise @ Mladinski Center Krško, Krško

27. 5.: Armaroth, Ensanguinate, Sober Assault @ Klub Jedro, Medvode

27. 5.: Odpisani, BKD, Bütli @ Unterhund, Ormož [fb]

27. 5.: In Tomo We Trust 2022 @ Mostovna, Solkan [fb]

x x x x 💣 x x x x

27. 5.: od:vod v parku: Nikolaj, Simm., Virgilio @ Severni mestni park, Ljubljana

27. 5.: od:vod after: DJ W.E.B, Zergon, Evano @ Gala hala, Ljubljana

27.–30. 5.: 38. mednarodni festival Druga godba – Migracije zvoka: Jimmy Barka Experience feat. Branislav Nikolov @ Dvorana Tabor, Ljubljana [fb]

27.–30. 5.: 38. mednarodni festival Druga godba – Migracije zvoka: Pijan Slavej @ Dvorana Tabor, Ljubljana [fb]

x x x x 💣 x x x x

 

Sobota, 28. maj

💣 28. 5.: Biradiski x Kafe sa šlagom in Dormiotti @ Tartinijev trg, Piran + prenos preko Neodvisnega obalnega radia NOR

28. 5.: Link Ch0: preMent: Nice Trick, dvidevat, Jaša Bužinel, Moska @ Channel Zero, Ljubljana [fb]

28. 5.: Friforma: Andreas Røysum, Jošt Drašler, Vid Drašler @ Cirkulacija 2, Ljubljana

28. 5.: Official Ljubaw party: Carmen, Maša, dvidevat, Warrego Valles @ Cukrarna, Ljubljana

28. 5.: Definitivno: Recycleman, Dacho, Vazz @ Gala hala, Ljubljana [fb]

28. 5.: Nipke: predstavitev novega albuma Retro + Kokosy, DJ SunnySun @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

28. 5.: NeKužim Fest 2022: Duplo Truplo, Trobec, Kurve, Borjach, Ne Gnjavi @ Klub Gromka, Ljubljana [fb]

28. 5.: Nikola: Tjade, RotorMotor, 𝜋m, Tai Chi, W Trina, Nik Noriz, Furmanowsky, Siegmund Freund @ Klub K4, Ljubljana

28. 5.: Teo y La Mar @ Prulček, Ljubljana [fb]

28. 5.: Divlje jagode @ Publika bar klub, Ljubljana

28.–29. 5.: Ajdovščina v maju 2022 @ Ajdovščina [fb]

28. 5.: Poletje v kotu 2022: Two Yellow Hearts @ Kuore Sa, Breginj

28. 5.: Strelišče praznuje – 40. obletnica kluba: Sašo Peršolja, Goragorja, Lintver, Rodoljubac @ Strelišče, dvorišče, Dobrovo v Brdih [fb]

28. 5.: Ice on fire, Fat butlers, Uninvited @ Swenak, Idrija

28. 5.: Black Ivy, Tytus, Thunderor @ Mknž, Ilirska Bistrica

28. 5.: Fish on Mars @ Hangar bar, Izola

28. 5.: Trainstench fest: Britof, Dickless Tracy, Space Unicorn On Fire, Sovrag, Decair, Spirits of Stygia @ TrainStation SubArt, Kranj

28. 5.: The Black Proteus: Loading, Haloban @ MC Pekarna, Maribor

28. 5.: Gramofonoteka Sound System: Kuuki, Mrigo, Rocca, Rolada, TLR8, Who @ Pruh, Zgornja Kungota

28.–30. 5.: 38. mednarodni festival Druga godba – Migracije zvoka: Glasbe sveta x Druga godba: Orquesta Akokán @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana [fb]

 

Nedelja, 29. maj

29. 5.: Ajdovščina v maju 2022 @ Ajdovščina [fb]

29. 5.: Non-A #1 Live Recording Session: Andreas Røysum, Jošt Drašler, Vid Drašler @ Kulturni dom Bistrica ob Sotli, Bistrica ob Sotli

29. 5.: Mike Stern, Bill Evans Band @ Avditorij, Portorož [fb]

x x x x 💣 x x x x

29.–30. 5.: 38. mednarodni festival Druga godba – Migracije zvoka: DrummingCellist – Zabučale gore @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

29.–30. 5.: 38. mednarodni festival Druga godba – Migracije zvoka: Gugutke @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

29.–30. 5.: 38. mednarodni festival Druga godba – Migracije zvoka: Mala mestna muzika @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

x x x x 💣 x x x x

 

Ponedeljek, 30. maj

30. 5.: 38. mednarodni festival Druga godba – Migracije zvoka: Sons of Kemet, Moor Mother @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

30. 5.: The Well @ Two Riders bar, Ljubljana

30. 5.: spevSLAM 2022 @ KC Janeza Trdine, Novo mesto [fb]

 

Torek, 31. maj

💣 31. 5.: Sahareya @ RŠ ob 10.10

31. 5.: Sozvočja sveta: Ivana Novak in oblike duha @ Hostel Celica, Ljubljana [fb]

31. 5.: Midnight, Night Demon @ Orto bar, Ljubljana

31. 5.: Um & Kuna HipHop Freestyle Show @ Prulček, Ljubljana

31. 5.: ZEZ festival x Sonica festival: Rezidenca Jake Bergerja z vizualnim umetnikom Branimirjem Štivićem @ Kset klub, Zagreb, Hrvaška

31. 5.: Lea Mihevc: Od kod, dekle, si ti doma @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

31. 5.: Sozvočja sveta: Zajtrk @ Hostel Celica, Ljubljana [fb]

 

 

J u n i j

 

Sreda, 1. junij

1. 6.: 3:rma: A well-paved road, predstavitev novega albuma @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

1. 6.: Adam Klemm Banda @ Prulček, Ljubljana [fb]

1. 6.: Electric Chair, Lysol @ Mknž, Ilirska Bistrica

1. 6.: SBO @ Vetrinjski dvor, Maribor

1. 6.: ZEZ Festival: Nadja, CZLT @ Kset klub, Zagreb, Hrvaška

1. 6.: Zea & Andy Moor, Shoe&Shoelace @ Gorica, Italija

 

Četrtek, 2. junij

2. 6.: Katja Šulc: koncert ob izidu vinilke Caricias @ Cukrarna, Ljubljana

2. 6.: Katalena @ Gala hala, Ljubljana [fb]

2. 6.: Cloudchamber recordings presents Spectral Chimeras: Aidan Baker, Golem Mecanique, Phil Maguire, Primož Bončina @ Klub Gromka, Ljubljana [fb]

2. 6.: Diskoterapija @ Klub K4, Ljubljana

2.–4. 6.: Godibodi: Popevke in pravljice & AKA Neomi @ Ljubljanski grad, Hribarjeva dvorana, Ljubljana [fb]

2. 6.: Mizar @ Orto bar, Ljubljana [fb]

2. 6.: Čedahuči @ Švicarija, Ljubljana [fb]

2. 6.: Tehnoburleska Tatovi podob @ Narodni dom Maribor, Maribor [fb]

 

Petek, 3. junij

3. 6.: Frag::ments: Foreign Concept, GMO – Hedon & Spade, Adamm, Sunneh, Riba, Fornax @ Channel Zero, Ljubljana

3. 6.: B.Visible + Zeleno sonce134: Hot Wind @ Gala Hala, Ljubljana

3. 6.: R.A.F.A.L. – Odprto/Open: The Canyon Observer @ Klub Gromka, Ljubljana [fb]

3. 6.: Rakya:  Charonne, Muelsa, Just us    @ Klub K4, Ljubljana

3.–4. 6. : Godibodi: Zajtrk, Noreia & Jani Kovačič & Laura Krajnc @ Ljubljanski grad, Hribarjeva dvorana, Ljubljana [fb]

3. 6.: Skova in Skovani, Infected, Masaž @ Orto bar, Ljubljana [fb]

3. 6.: Prim @ Prulček, Ljubljana [fb]

3.–5. 6.: 15. Tabor Karajžewc @ Straža, Cerkno

3. 5.: Jessica Moss & Jerusalem In My Heart @ Layerjeva hiša, Stolp Škrlovec, Kranj

3.–5. 6.: Petroleum Beat Festival: Madball, Slapshot, Mahones, Born from Pain, Mara, Certain Death, HCHC, Pocket Fox, INxSANE, Odpisani, Devil in Me, Sakrabolt, Potato Mushroom @ Expano, Murska Sobota [fb]

3. 6.: ZEZ festival: Naked, mapalma, Paško Gaćina @ Kset klub, Zagreb, Hrvaška [fb]

3. 6.: Sutra presents Warrego Valles, Bucalo, SAUD, NA5A, Issa @ Drugstore Beograd, Beograd, Srbija

 

Sobota, 4. junij

4. 6.: Regen, Dora Tomori @ Gala hala, Ljubljana [fb]

4. 6.: Okov, Nana, Spy Abuse @ Jalla Jalla, Ljubljana

4. 6.: Trance Galactica: Reconceal, Elyksir, Calixta, Reconceal, Elyksir, Calixta @ Klub K4, Ljubljana

4. 6.: Godibodi: Toj'To & Jazoo @ Ljubljanski grad, Hribarjeva dvorana, Ljubljana [fb]

4. 6.: Brencl Banda​​ @ Klub Štala, Lokavec, Ajdovščina

4. 6.: Poletje v kotu 2022: Nice Price @ Kuore Sa, Breginj

4. 6.: Širom @ Prešernov gaj, Kranj

4. 6.: Overchains, Known Physics, Kill the Poor @ KC Pekarna, dvorana Gustaf, Maribor

4. 6.: Matter, YNGFirefly @ MC Pekarna, Maribor [fb]

4. 6.:  Petroleum Beat Festival 2022: Slapshot, Mahones, Pocket Fox, INxSane, Odpisani, Born from Pain, Potat Mushroom @ Expano, Murska Sobota [fb]

4. 6.: James Leg, Shaun Banks @ Pri rdeči ostrigi, Škofja Loka

4. 6.: ZEZ festival: Jessica Moss, JMZM @ Kset klub, Zagreb, Hrvaška

4. 6.: Poletje v kotu 2022: Two Yellow Hearts @ Kuore Sa, Breginj

 

Nedelja, 5. junij

5. 6.: Vole, Bahratal @ Jalla Jalla, Ljubljana

5. 6.: Heathen, Toxik @ Orto bar, Ljubljana

5. 6.: ZEZ festival: Siksa, Nokti @ Kset klub, Zagreb, Hrvaška

 

Ponedeljek, 6. junij

6. 6.: Slapshot @ Klub Močvara, Zagreb, Hrvaška

 

Torek, 7. junij

7. 6.: Viperstone, Teodore, Škis @ Channel Zero, Ljubljana [fb]

7. 6.: Sozvočja sveta: Divje jezero @ Hostel Celica, Ljubljana [fb]

 

Sreda, 8. junij

8. 6.: Marduk, Doodswens, Infernal Hate, Skaphos @ Orto bar, Ljubljana

x x x x 💣 x x x x

8.–10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – otvoritev: Yves Tumor, Sahareya, QuinzeQuinze @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

8.–10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – otvoritev: Tukan, Spiral Mind, Toyota Vangelis @ Kino Šiška, dvorana Komuna, Ljubljana [fb]

x x x x 💣 x x x x

 

Četrtek, 9. junij

9. 6.: Glasbe sveta: Adriana Calcanhotto @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

9. 6.: Kadilnica of Death: Big Bad Wolf, Terminal Disease, Cryptic Terror @ Orto bar, Ljubljana [fb]

x x x x 💣 x x x x

9.–10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – prvi dan: JacqNoise, Farce, Monikaze, HRTL, Warhorse, Polldarier @ Channel Zero, Ljubljana [fb]

9.–10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – prvi dan: Global Charming, Omni Selassi, balans, Cid Rim, Planet Opa @ Gala hala, Ljubljana [fb]

9.–10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – prvi dan: SKY H1 & Mika Oki A/V Show, Oklou @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

9.–10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – prvi dan: Das bisschen Totschlag, Zevin @ Kino Šiška, dvorana Komuna, Ljubljana [fb]

9.–10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – prvi dan: Équipe de Foot, Qlowski, Heisa, Siderean @ Klub Gromka, Ljubljana [fb]

9.–10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – prvi dan: Gašper Letonja, Nemeček, Lenhart Tapes @ Menza pri koritu, Ljubljana [fb]

9.–10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – prvi dan: Ana Kravanja & Samo Kutin, Jrpjej, Dovč-Krmac, Дeva @ Stara mestna elektrarna, Ljubljana [fb]

9.–10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – prvi dan: Jazzbois, LNDFK @ Zorica, Ljubljana [fb]

x x x x 💣 x x x x

 

Petek, 10. junij

10. 6.: Pulmonary Fibrosis @ Jalla Jalla, Ljubljana

10. 6.: Elevate x MENT Takeover: Awo Ojiji, C.O.R.N.!, Dorian Concept, dvidevat, Fingers Of God, Franjazzco, Katcha, Mika Oki, Olgica, Titus, Probst, Uschi Ultra @ Klub K4, Ljubljana

10. 6.: Suha Južina @ Prulček, Ljubljana [fb]

10.–12. 6.: Afriška Vasfest 2022: Daraa Tribes, Dustain Snazy, Issiaka Sanou, Sabakan, Flava Girls, Capoeira Ljubljana, Malala Tina Rakoto Serban, Djonas Ahmed Abdillah Ibrahim, Kizz Kiss dancers, MAK Kizomba Fusion Project, DJ Lasana @ Špica, Ljubljana

10. 6.: Kaos festival: Rezidenca Jake Bergerja z vizualno umetnico Natašo Berk @ Layerjeva hiša, Kranj, Slovenija

10. 6.: freekind. @ Layerjeva hiša, terasa, Kranj

10.–12. 6.: Indirekt – Music & Art Festival @ Kamp Veli Jože, Savudrija, Hrvaška

x x x x 💣 x x x x

10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – drugi dan: Oskar Longyka – Mladi raziskovalci, Iztok Koren, Lip Rouge @ Cankarjev dom, dvorana Duše Počkaj, Ljubljana [fb]

10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – drugi dan: Svetlost + Odron Ritual Orchestra, Rok Zalokar, God and Eve @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – drugi dan: Ursula Sereghy, Vera Vice, Not Exactly Lost @ Cankarjev dom, Štihova dvorana, Ljubljana [fb]

10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – drugi dan: Echoes of Zoo, Niko Novak, Kuunatic, DJ Fitz @ Channel Zero, Ljubljana [fb]

10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – drugi dan: Fraw Blanka, Ptč, Alyona Alyona, Svoje, .travnik, Gabi98, Fujita Pinnacle @ Gala hala, Ljubljana [fb]

10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – drugi dan x Elevate: Mika Oki, Dorian Concept, Katcha, Franjazzco, Olgica, Awo Ojiji, Fingers Of God, dvidevat @ K4, Ljubljana [fb]

10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – drugi dan: Bryan’s Magic Tears, Sinks, Gazorpazorp @ Klub Gromka, Ljubljana [fb]

10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – drugi dan: Pitaj klince, Sitzpinker, 21 Vek @ Menza pri koritu, Ljubljana [fb]

10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – drugi dan: Popotnik, Zimbru, Koikoi, Kokosy @ Orto bar, Ljubljana [fb]

10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – drugi dan: Siksa, Martha Skye Murphy, It’s Everyone Else @ Stara mestna elektrarna, Ljubljana [fb]

10. 6.: Festival Ment Ljubljana 2022 – drugi dan x Elevate: C.O.R.N.!, Titus Probst, Uschi Ultra @ Zorica, Ljubljana [fb]

x x x x 💣 x x x x

 

Sobota, 11. junij

11. 6.: KBO!, Lim Smrad in Žila, Toxic Rats, Everything Goes @ Channel Zero, Ljubljana [fb]

11. 6.: Just A Dance: Miha Kralj, DEN7EL, Elovetric, Von Meister @ Klub K4, Ljubljana

11.–12. 6.: Afriška Vasfest 2022: Daraa Tribes, Dustain Snazy, Issiaka Sanou, Sabakan, Flava Girls, Capoeira Ljubljana, Malala Tina Rakoto Serban, Djonas Ahmed Abdillah Ibrahim, Kizz Kiss dancers, MAK Kizomba Fusion Project, DJ Lasana @ Špica, Ljubljana

11. 6.: Poletje v kotu 2022: Nenad Kriljiv @ Kuore Sa, Breginj

11. 6.: Phase: Aney F., Afekt Music, Dino DZ, Jus Tadi @ KC Pekarna, dvorana Gustaf, Maribor

11. 6.: Sound Arson – Open Airson: Hog Meets Frog, Britof, Bednja, Kragro Wargkomn, Neo-Cymex @ Klub eMCe plac, Velenje

11. 6.: balans, Repetitor @ Club Drugstore, Beograd

 

Nedelja, 12. junij

12. 6.: Afriška Vasfest 2022: Daraa Tribes, Dustain Snazy, Issiaka Sanou, Sabakan, Flava Girls, Capoeira Ljubljana, Malala Tina Rakoto Serban, Djonas Ahmed Abdillah Ibrahim, Kizz Kiss dancers, MAK Kizomba Fusion Project, DJ Lasana @ Špica, Ljubljana

12. 6.: Being as an Ocean @ Klub Močvara, Zagreb, Hrvaška

 

Ponedeljek, 13. junij

13. 6.: Špil Liga – finale 9. sezone: Amos Vamos & škaf, the tree man band, Sthenge, BibliBan @ Kongresni trg, Ljubljana [fb]

13. 6.: Being as an Ocean @ Orto bar, Ljubljana

13. 6.: Skeletal Remains, Black Reaper @ Orto bar, Ljubljana

 

Torek, 14. junij

14.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Miha Gantar @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

14. 6.: Sozvočja sveta: Dih z vzhoda @ Hostel Celica, Ljubljana

14. 6.: Full Moon Collective @ Prulček, Ljubljana

14. 6.: Shoe&Shoelace – literarni večer @ Škuc, Ljubljana

14. 6.: St. Vincent @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

 

Sreda, 15. junij

15. 6.: Imperial Triumphant, Nero Di Marte @ Klub Gromka, Ljubljana [fb]

x x x x 💣 x x x x

15.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Hamid Drake's Turiya: Honoring Alice Coltrane @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana [fb]

15.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Jure Pukl ANoRoK @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), glavni oder, Ljubljana [fb]

15.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Irreversible Entanglements @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), glavni oder, Ljubljana [fb]

15.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Rdeča Raketa, Patrick K.-H., Ivan Marušić-Klif @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), oder pri starem drevesu, Ljubljana [fb]

x x x x 💣 x x x x

 

Četrtek, 16. junij

16. 6.: Oust!, Pakt @ Jalla Jalla, Ljubljana

16. 6.: SkyEye, Moshead, Black Ivy @ Orto bar, Ljubljana [fb]

16. 6.: A Cure for Happiness – HöblPank #1: Absurd, Gründ, Anti Slaughter @ KC Pekarna, dvorana Gustaf, Maribor

x x x x 💣 x x x x

16.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: .abeceda V. – Samo Hude – Rechat @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), oder pri starem drevesu, Ljubljana [fb]

16.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Miha Gantar in Marta Arpini @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), glavni oder, Ljubljana [fb]

16.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Cansu Tanrikulu, Greg Cohen in Tobias Delius @ Cankarjev dom, Štihova dvorana, Ljubljana [fb]

16.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Anouar Brahem Quartet @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana [fb]

16.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Adis Sirbubalo @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), glavni oder, Ljubljana [fb]

16.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: .abeceda V. – Luka Matić Trio @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), oder pri starem drevesu, Ljubljana [fb]

16.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Kristijan Krajnčan: Med se iskrí v temí / Honey Sparks in the Dark @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), glavni oder, Ljubljana [fb]

16.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Abacaxi @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

x x x x 💣 x x x x

 

Petek, 17. junij

17. 6.: Thundercat @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

17. 6.: LuckIsOn: Kosta, Tim Kern & Tzena @ Klub K4, Ljubljana

17. 6.: TecHno Rotation @ Klub Monokel, Ljubljana

17. 6.: Hoffman @ Prulček, Ljubljana

17.–19. 6.: Kramp fest 2022: Ne gnjavi, Warfare, Parnepar, Peskovnik, Kavekanem, Bible Thrower, Vipera, Extreme Smoke 57 @ Bajer, Godovič

17. 6.: balans @ Pekarna, Maribor

17. 6.: Infected, шаламун, Uporabniki, Đoko @ Pruh, Zgornja Kungota

17. 6.: Health, Youth Code @ Klub Močvara, Zagreb, Hrvaška

x x x x 💣 x x x x

17.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: .abeceda V. – Marija Mitrović – : Lu∆ : @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), oder pri starem drevesu, Ljubljana [fb]

17.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: chuffDRONE @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), glavni oder, Ljubljana [fb]

17.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Mladi raziskovalci V. – Oskar Longyka – καλός @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), oder pri starem drevesu, Ljubljana [fb]

17.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Birds of Unknown @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), glavni oder, Ljubljana [fb]

17.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Chelsea Carmichael @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), glavni oder, Ljubljana [fb]

17.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Miha Gantar Quartet @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

17.–18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Gordon Grdina/Mat Maneri/Christian Lillinger Trio @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

x x x x 💣 x x x x

 

Sobota, 18. junij

18. 6.: Health, Youth Code @ Kino Šiška, dvorana Komuna, Ljubljana [fb]

18. 6.: Samuel Blues @ Two Riders Bar, Ljubljana

18. 6.: Poletje v kotu 2022: Bakalina Velika @ Kuore Sa, Breginj

18.–19. 6.: Kramp fest 2022: Opran možgan, Crustalno jasno, Frušlus, Sereš, Odpadki civilizacije, Chemical Tomb, Greia, Repulsione @ Bajer, Godovič

18. 6.: 664 – Power engine: Agan, Samperium, Protype5 @ Igrišče, Grahovo ob Bači

18. 6.: Ninri Indri: Nina Bulatovix, Hella Comet @ Unterhund, Ormož

x x x x 💣 x x x x

18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Gombi in Leri, koncert za otroke @ Cankarjev dom, velika sprejemna dvorana, Ljubljana [fb]

18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Konservatorij za glasbo in balet predstavlja: Big Band KGBL Ljubljana in manjši @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), glavni oder, Ljubljana [fb]

18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Samo Šalamon Dolphyology @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Ava Mendoza @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Kim Myhr – Sympathetic Magic @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Big Band Orkestra Slovenske vojske in Izidor Leitinger @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana [fb]

18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: .abeceda V. – Domen Cizej – Stream Ø Stem Revision @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), oder pri starem drevesu, Ljubljana [fb]

18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Fire! Orchestra CBA Ljubljana @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), glavni oder, Ljubljana [fb]

18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: freekind. @ Cankarjev dom, Park Sveta Evrope (pri CD), glavni oder, Ljubljana [fb]

18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: Ottla @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

18. 6.: 63. Jazz festival Ljubljana: over-write-me (6.3 times) – Rdeča Raketa ... and cannot reach the silence @ Cankarjev dom, velika sprejemna dvorana, Ljubljana [fb]

x x x x 💣 x x x x

 

Nedelja, 19. junij

19. 6.: Kramp fest 2022: Gründ, Absurd @ Bajer, Godovič

 

Ponedeljek, 20. junij

20.–24. 6.: .abeceda Contemporary Music Festival: Young Researchers V. – Oskar Longyka @ Festivalna dvorana Bled, Bled

 

Torek, 21. junij

21. 6.: Sozvočja sveta: JG3O @ Hostel Celica, Ljubljana

21.–24. 6.: .abeceda Contemporary Music Festival: Studio 8.1 – Jan Kopač @ Festivalna dvorana Bled, Bled

21. 6.: Praznik glasbe @ Hotel Kras, Postojna

 

Sreda, 22. junij

22. 6.: Kollaps, CvetoRamšakBodiroža @ Channel Zero, Ljubljana [fb]

22. 6.: Arallu, Zelmaveth, Snøgg @ Jalla Jalla, Ljubljana

22. 6.: Gloryhammer, Warkings, Elvenking @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

22.–24. 6.: .abeceda Contemporary Music Festival: .paradigm – Brina Kren @ Festivalna dvorana Bled, Bled

 

Četrtek, 23. junij

23. 6.: Marjana Trench, Dislocated Brain, Potato Mushroom @ Channel Zero, Ljubljana

23. 6.: Funk Fu @ Prulček, Ljubljana [fb]

23.–24. 6.: .abeceda Contemporary Music Festival: [discipline] – Neža Zupanc @ Festivalna dvorana Bled, Bled

 

Petek, 24. junij

24. 6.: Samuel Blues @ Harat's Pub, Ljubljana

24. 6.: Odpro/Open & KVLT: Chains, Loben @ Klub Gromka, Ljubljana [fb]

24. 6.: Duilleoga @ Prulček, Ljubljana [fb]

24. 6.: Zlatko Kaučič, Marco Colonna @ Klub Štala, Lokavec, Ajdovščina

24. 6.: .abeceda Contemporary Music Festival: Forum II. — Tobija Hudnik @ Festivalna dvorana Bled, Bled

24.–25. 6.: Bike & Beer festival bistr'ških bendov @ Mknž, Ilirska Bistrica

24. 6.: A Cure for Happiness: Nekrodeus, Thosar @ MC Pekarna, Maribor

24. 6.: Festival Lent: Laibach – Mi smo narod @ Minoriti, Maribor [fb]

24. 6.–2. 7.: Festival Lent 2022 @ Maribor [fb]

24.–25. 6.: Cahn fest: Dickless Tracy, Heathen Foray, Mors Silens, Cold Snap, Moshead, Lintver, Kamäradi, Life on Display, Defiant @ Trbovlje

24. 6.: Lelee @ Šibenik, Hrvaška

24. 6.: Destroyer @ Kino Šiška, Ljubljana [fb]

 

Sobota, 25. junij

25. 6.: Martin Martian and the Universe @ Prulček, Ljubljana

25. 6.: Poletje v kotu 2022: Kontrabant @ Kuore Sa, Breginj

25. 6.: Festival Lent: Vlatko Stefanovski & Tanec @ Trg Leona Štuklja, Maribor [fb]

 

Nedelja, 26. junij

26. 6.: Parnepar, Dislocated brain @ Jalla Jalla, Ljubljana

26. 6.: Crime & the City Solution @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

 

Torek, 28. junij

28. 6.: Hellsword, Ater Era, DamnatioN @ Channel Zero, Ljubljana [fb]

28. 6.: Sozvočja sveta: Rok Zalokar, Žiga Smrdel @ Hostel Celica, Ljubljana [fb]

 

 

J u l i j – d e c e m b e r

 

1. 7.: Haiku Garden: promocijski koncert ob izidu albuma Loose Contacts / Tense Present @ Gala hala, Ljubljana [fb]

1. 7.: Norms, Berosszulas @ Jalla Jalla, Ljubljana

1. 7.: Metaljot Raspaljot: open air festival 2022: Benediction, Batushka (Krzysztof Drabikowski), Cytotoxin, Insanity Alert, Infest, Sarcasm, Metalsteel, Daimona @ Staro graščinsko dvorišče, Laško

2. 7.: Bobson Dugnutt, Definite, Catorcio @ Jalla Jalla, Ljubljana

2. 7.: Shtrom @ Klub Metulj, Bistrica ob Sotli

2.–3. 7.: Festival SoundGarden: Fed Horses, Torul @ Velenjsko jezero, Velenje [fb]

3. 7.: Festival SoundGarden: Jimmy Barka Experience, Pantaloons @ Velenjsko jezero, Velenje [fb]

4. 7.: Passenger @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

5.–10. 7.: Sajeta Art&Music Festival 2022 [fb]

6. 7.: Civilian Thrower @ Jalla Jalla, Ljubljana

6. 7.: Poletje v kotu 2022: Grešni Kozli @ Kuore Sa, Breginj

6. 7.: Poletje v kotu 2022: Ethnotrip @ Kuore Sa, Breginj

6. 7.: Kevin Morby @ Klub Močvara, Zagreb, Hrvaška

8. 7.: Jazz in ti: Jaka Berger @ KC Janeza Trdine, Novo mesto

8.–10. 7.: 24. festival drugačne glasbe Trnje @ Trnje pri Pivki

9. 7.: Syberia, MHM @ KC Pekarna, dvorana Gustaf, Maribor

9. 7.: TAM TAM Music Festival 2022 @ Sućuraj, Hvar, Hrvaška

10. 7.: Francesco Pellegrino, Francesco Massaro @ Klub Štala, Lokavec, Ajdovščina

12. 7.: Judas Priest @ Arena Stožice, Ljubljana

12. 7.: Lalalar @ Kino Šiška, dvorana Komuna, Ljubljana [fb]

13. 7.: Just Friends Quartet @ Prulček, Ljubljana

14. 7.: Illuminasty ... @ KC Pekarna, dvorana Gustaf, Maribor

14.–17. 7.: Butik Festival 2022 @ Tolmin [fb]

15. 7.: TecHno Rotation @ Klub Monokel, Ljubljana

15. 7.: Lelee @ Sućuraj, Hrvaška

16. 7.: Poletje v kotu 2022: Pointless Rebels @ Kuore Sa, Breginj

16. 7.: Festival In Memoriam prof. Peter Hafner #13: Sóley, Širom, Tetameta @ Pri rdeči ostrigi, Škofja Loka

17. 7.: Festival In Memoriam prof. Peter Hafner: Sóley, Širom, Ivica @ Pri rdeči ostrigi, Škofja Loka

20. 7.: Poletje v kotu 2022: Nina Tajč trio @ Kuore Sa, Breginj

21.–31. 7.: Mladifest 2022 @ Sežana

22. 7.: Crippled Fox, Human Host Body @ Jalla Jalla, Ljubljana

22. 7.: Tomaž Hostnik @ Prulček, Ljubljana

22. 7.: Giraffe Men feat. Marietta Sisters, Schwach @ Mknž, Ilirska Bistrica

24.–30. 7.: MetalDays 2022 @ Tolmin

27. 7.: Pyrolysis @ Prulček, Ljubljana

28. 7.: Lelee @ Izola

28. 7.: freekind @ Muzikafe, Ptuj

29. 7.: Ari Tsugi @ Prulček, Ljubljana

1. 8.: Combichrist @ Klub Močvara, Zagreb, Hrvaška

5. 8.: Benoît Martiny Band @ Prulček, Ljubljana [fb]

5. 8.: Avtomobili @ Špital za prjatle, Celje

5.–6. 8.: Pietrasonica Fest @ Parco Delle Colonie, Osoppo, Videm, Italija

8. 8.: Punk Rock Holiday warmup @ Tolmin

9. 8.: Sogodbe: Arooj Aftab @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana [fb]

9.–12. 8.: Punk Rock Holiday @ Tolmin

12.–14. 8.: Izvir ~ Formaviva

12.–13. 8.: Brutal Janez Fest 2022: Sear Bliss, Razvalina ... @ Štuk, Maribor [fb]

13. 8.: Petrušič/Diallo/Marktl @ Prulček, Ljubljana

15. 8.: Bad Religion @ Cvetličarna, Ljubljana

15.–20. 8.: Jazzinty 2022 @ Novo mesto [fb]

17. 8.: Sogodbe: Natalie Bergman @ Gala hala, Ljubljana [fb]

18. 8.: Chain Whip @ Mknž, Ilirska Bistrica

19. 8.: TecHno Rotation @ Klub Monokel, Ljubljana

22. 8.: Christian Death @ Channel Zero, Ljubljana

23. 8.: Sozvočja sveta: Zajtrk @ Hostel Celica, Ljubljana

25.–27. 8.: Črna Loka Metalfestival 2022: Siderean ... @ Poljanska Sora, Škofja Loka

26. 8.: Lelee @ Velenje

31. 8.: Tomi Purich Trio @ Prulček, Ljubljana

2. 9.: Rapetek: Rakim @ Gala hala, Ljubljana [fb]

2.–4. 9.: Vratolom 22 @ Letni kino ob Škalskem jezeru, Velenje

2. 9.: 25. obletnica INxSANE @ Mladinski center Gornja Radgona, Gornja Radgona

3. 9.: Uno Drive @ Ba kanal, Celje

7.–11. 9.: Festival VOW 2022: Mrfy, Matter, Travnik, Vazz Žena ... @ Klub Wetrinsky, Maribor

8. 9.: Martin Ramoveš Band @ Prulček, Ljubljana

9. 9.: Sindicato Vertical @ Mknž, Ilirska Bistrica

11. 9.: Ólafur Arnalds @ Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana [fb]

13. 9.: Cremisi, Conventus Cerris @ KC Pekarna, dvorana Gustaf, Maribor

14. 9.: Kings of Convenience @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

16. 9.: TecHno Rotation @ Klub Monokel, Ljubljana

17. 9.: Rage Against The Machine, Run The Jewels @ Arena Zagreb, Zagreb, Hrvaška

21. 9.: Akua Naru @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

23. 9.: Ajeet @ Festivalna dvorana, Ljubljana

23. 9.: Monstrumental @ Prulček, Ljubljana

26. 9.: Spoiled, Mind/Knot @ KC Pekarna, dvorana Gustaf, Maribor

27. 9.: Mad Ones @ Prulček, Ljubljana

28. 9.: Pallbearer, Elder, Irist @ Orto bar, Ljubljana

1. 10.: Within Destruction ... @ Orto bar, Ljubljana

2. 10.: Anal Vomit, Hateful, Demiurgon @ KC Pekarna, dvorana Gustaf, Maribor

4. 10.: Carpenter Brut, Sierra @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

7. 10.: 20 Years of Backstage, Multiball z gosti Lim Smrad in Žila & Not Looking Pretty @ Orto bar, Ljubljana

8. 10.: The Bodhisattwa Trio @ Prulček, Ljubljana

9. 10.: Evergrey, Fractal Universe, Virtual Symmetry @ Orto bar, Ljubljana

12. 10.: Sogodbe: Circuit des Yeux + gostje: člani Slovenskega godalnega seksteta @ Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana [fb]

12. 10.: Efterklang @ Kino Šiška, Ljubljana [fb]

13. 10.: José González @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

14. 10.: Noctiferia, Armaroth, Siderean @ Orto bar, Ljubljana [fb]

15. 10.: Pilori @ Jalla Jalla, Ljubljana

15. 10.: Blaze Out ... @ KC Pekarna, dvorana Gustaf, Maribor

21. 10.: Lea Mihevc: Od kod, dekle, si ti doma @ Cankarjev dom, Klub CD, Ljubljana [fb]

21. 10.: TecHno Rotation @ Klub Monokel, Ljubljana

26. 10.: Wolves in the Throne Room, Stygian Bough @ Orto bar, Ljubljana

27. 10.: The Cure, The Twilight Sad @ Arena Zagreb, Hrvaška

28. 10.: Less Than Jake, Elvis Jackson @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

2. 11.: Montagne @ Jalla Jalla, Ljubljana

7. 11.: Archive @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

11. 11.: Decapitated, Despised Icon, Brand of Sacrifice, Distant, Viscera @ Orto bar, Ljubljana

14. 11.: Benighted, Teethgrinder @ MC Pekarna, Maribor

15. 11.: Altin Gün @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

18. 11.: TecHno Rotation @ Klub Monokel, Ljubljana

18. 11.: Sonata Arctica, Eleine @ Orto bar, Ljubljana

19. 11.: Ministry, The 69 Eyes, Wednesday 13, 3Teeth @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

23. 11.: Finntroll, Skalmold @ Orto bar, Ljubljana

24. 11.: Romano Nervoso @ Gala hala, Ljubljana

25. 11.: Lebanon Hanover @ Klub Močvara, Zagreb, Hrvaška

2. 12.: K4DNB: Ulterior Motive, Spencah b2b Wooga, Rak3ta, Fornax, Sunneh b2b Riba, JF Havoc b2b DJ Shiro @ Klub K4, Ljubljana

3. 12.: Nile, Krisiun, In Element, Wrath Of The Nebula @ Orto bar, Ljubljana

5. 12.: Heilung @ Hala Tivoli, Ljubljana

5. 12.: Milky Chance, Quarry @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

10. 12.: Cunts, Mop Buckets @ Mknž, Ilirska Bistrica

16. 12.: TecHno Rotation @ Klub Monokel, Ljubljana

 

 

2023

 

22. 2.: Shabazz Palaces @ Kino Šiška, dvorana Komuna, Ljubljana [fb]

7. 3.: Son Lux @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

22. 3.: Human Tetris @ Klub Močvara, Zagreb, Hrvaška

26. 3.: Deathstars @ Orto bar, Ljubljana

15. 4.: Orto fest: Loudness, Grey Attack, Thola @ Orto bar, Ljubljana

5. 5.: The Mission, Isolated Youth @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

7. 5.: Birdland @ Prulček, Ljubljana

23. 9.: God Is an Astronaut @ Kino Šiška, dvorana Katedrala, Ljubljana [fb]

 

randomness