Glasbeno dogajanje | Radio Študent

Glasbeno dogajanje

Glasbeno dogajanje

Obvestila o dogodkih sprejemamo na: glasbena@radiostudent.si

 

N o v e m b e r

11. 11.: Neforma: Andrej Fon & Anita Wach @ Španski borci, Ljubljana

11. 11.: Škof in Stanić in koncert uglasbene poezije @ Švicarija, Ljubljana

12. 11.: Afterparty: Zaperlipopette @ Radio Študent, Ljubljana

12. 11.: Sozvočja sveta: Uršula Ramoveš in Fantje z Jazbecove grape @ Hostel Celica, Ljubljana

12. 11. Flying Moon in Space @ Jalla Jalla, Ljubljana

12. 11.: P.O.D, Alien Ant Farm @ Kino Šiška, Ljubljana

12. 11.: FriForma+A\V: Oberlintner/Puntar, Šebjanič/Hiršenfelder/Ristić @ Osmo/za, Ljubljana

12. 11.: Barking Jacqueline: Promocija albuma Over the green horizon @ Prulček, Ljubljana

13. 11.: Jazz: Milan Stanisavljević kvintet Weight of thought @ Prulček, Ljubljana

13. 11.: Jazz razglednica #3: Žan Tetičkovič - Oktoechoes @ KGB Maribor, Maribor

14. 11.: Domorodni četrtki: Panon, Re3600 @ Gala hala, Ljubljana

14. 11.: The Tiger Lillies @ Kino Šiška, Ljubljana

14. 11.: Metabonma: Trobilni kvintet Contrast @ Klub Gromka, Ljubljana

14. 11.: Jacuzzy Krall @ Orto Bar, Ljubljana

14.–16. 11.: Festival Grounded: Iceboy Violet, Lovegoatski, R36, B L N, Katcha @ Pritličje, Ljubljana

14. 11.: Madvice, The Mothman Curse,  Devil Crusade @ Dvorana Gustaf Pekarna, Maribor

14. 11.: Drumming Cellist @ Narodni dom Maribor, Maribor

15. 11.: Rapetek ekstra: Quelle Chris @ Gala hala, Ljubljana

15. 11.: Pseća plaža @ Kino Šiška, Ljubljana

15. 11.: Motus, Subversion, Rutinska Kontrola @ Klub Gromka, Ljubljana

15. 11.: Spaceship Earth - EP release concert @ Menza pri Koritu, Ljubljana

15. 11.: Sound System Moment: The Wild Citizen, LionShine, Michel Pfeifer, Koneski @ Moment Bar, Ljubljana

15. 11.: SickBreed, U$IŁ, March of War @ Orto Bar, Ljubljana

15.–16. 11.: Festival Grounded: Ikonika, Oli XI, Rui HO, mapalma, UBICA, N/OBE, Estera, Tetsuo, Volk @ Klub Tiffany, Klub Monokel, Ljubljana

15. 11.: Dr. Vinko & The Milicija @ Prulček, Ljubljana

15. 11.: DvocikeLJ: .čunfa, Gaj Bostič @ Soteska 8, Ljubljana

15. 11.: Monobeat: Alex Mar, Dahlila @ Klub Baza, Ajdovščina

15. 11.: Dialogues betwen a dancer and a double bass - Boris Janje & Cristiana Fusillo @ Kud Kussa, Ajdovščina

15.–16. 11.: Zvočni Prepihi – Roaming Of Sound Rebels: Marko Jenič, Monoscarves, Gone with the Sound, Kikiriki & SsmKOSK, Umdhlebi, Balžalorsky Berger SsmKOSK / Drašler Jenič Boršič, Stepa @ Klub Metulj, Bistrica ob Sotli

15. 11.: Raggastation: Freedom Fighters Sound @ TrainStation SubArt, Kranj

15. 11.: Picture Grey, Liburoa @ Dvorana Gustaf Pekarna, Maribor

15. 11.: Metal Erection XII: Chains, Ambra, Deep Down Bellow @ MC Pekarna, Maribor

15. 11.: Nipke & the Nipples @ Štuk, Maribor

15.–23. 11.: Festival Pixxelmusic 2019 @ Več lokacij, Nova Gorica (SI) in Gorica (IT)

15. 11.: Kimmo Pohjonen Skin @ Kulturni dom Nova Gorica, Nova Gorica

15. 11.: Feedbacker, Calf, Fried Brain @ Kontejnr, Postojna

15. 11.: Petkova psihadela: Monstrumental, Psychedelic paint job @ Špajz, Slovenj Gradec

15. 11.: Banga Elements: Smoke Mardeljano, Eko, Each One Teach One @ Klub eMCe plac, Velenje

16. 11.: Lagwagon, Satanic Surfers, Alo! Stari, Fair Do’s @ Kino Šiška, Ljubljana

16. 11.: Sacred Reich, Night Demon @ Orto Bar, Ljubljana

16. 11.: Festival Grounded: COUCOU CHLOE, Loraine James, SAUD, Warrego Valles, DVMIR @ KUD Channel Zero, Ljubljana

16. 11.: Steklenik: Martin Eccles: Št. 2: »Brez sledi« @ Rastlinjak Tivoli, Ljubljana

16. 11.: Zvočni Prepihi – Roaming Of Sound Rebels: Vitja Balžalorsky, Monoscarves Vid Drašler Umdhlebi, Kikiriki, Drašler Jenič, SsmKOSK, The B. Bees, Final Countdown @ Klub Metulj, Bistrica ob Sotli

16. 11.: Ice on Fire & Jaja Bojz @ Mladinski center Brežice, Brežice

16. 11.: Amart 2019: Wild Strings Trio @ Kulturni dom Franca Bernika, Domžale

16. 11.: Plc Fest 2019: Armaroth, Neuromancer, Didge, Amalgam, Nature, Douchean, Ofnana_pesa @ TrainStation SubArt, Kranj

16. 11.: Pixxelmusic 2019 #Body interface music: Gudrun Gut, iMstruments, JesterN, Maja Osojnik, Hybrida Space @ Mostovna, Nova Gorica

16. 11.: Hiphopologija: Mrigz 'N' Ghet, Smoke Mardeljano @ Pri Rdeči Ostrigi, Škofja Loka

17. 11.: Žan Tetičkovič: REQUIEM @ Kino Šiška, Ljubljana

17. 11.: James Leg, Samuel Blues, @ Pri Rdeči Ostrigi, Škofja Loka

18. 11.: FriForma: Kvartet Uruk - Duthoit / Hautzinger / Drake / Zeran @ Klub Gromka, Ljubljana

19. 11.: Cankarjevi torki: Bakalina Velika @ Klub Cankarjevega doma, Ljubljana

19. 11.: James Leg @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

20. 11.: Godspeed You! Black Emperor, Mette Rasmussen @ Kino Šiška, Ljubljana

21. 11.: Limun Up: Listener, N3L @ KUD Channel Zero, Ljubljana

21. 11.: Kadilnica of Death: Decage, Licence to Hate, Nature @ Orto Bar, Ljubljana

22. 11.: Darla Smoking: Promo koncert ob izidu novega albuma Extinct @ Gala hala, Ljubljana

22. 11.: Fakofbolan, Fršlus @ Klub Gromka, Ljubljana

22. 11.: Drunk iN Public: The Mor(R)ons, Start at Zero, Toxic Rats @ Orto Bar, Ljubljana

22. 11.: AmbientSoup Maribor #1: II / III @ KID Kibla, Maribor

22. 11.: Svarunova noč XIX: Dark Sphere, Agan, Achsar, Dekadent @ Klub Jedro, Medvode

22. 11. Katalena @ Mostovna, Nova Gorica

22. 11.: Festival Rojišče 3. del: Maruži Tjaždaga, Nuclear Dream Weavers Compound, Etceteral @ različne lokacije, Vrhnika

23. 11.: The Frictions, Martin Ramoveš @ Bar Gabrijel, Cerkno

23. 11.: JEFFxperiment: .čunfa & Gaj Bostič, Gašper Torkar @ Center mladih Koper, Koper

23. 11.: Katalena @ TrainStation SubArt, Kranj

23. 11.: Pixxelmusic 2019 Closing Rave w/ Lag (Mord, Elements, RS) @ Mostovna, Nova Gorica

23. 11.: Darkness Strikes: Teleport, Mist @ Kmkc Kompleks, Ravne na Koroškem

23. 11.: Darla Smoking @ Hiža, Zabok, Hrvaška

25. 11.: Ropotarnica XXIV - Bojan Krhlanko @ Galerija Škuc, Ljubljana

25. 11.: Ventilator: Irena Z. Tomazin, Jule Flierl @ Španski borci, Ljubljana

26. 11.: Cankarjevi torki: Duhovi @ Cankarjev dom, Ljubljana

26. 11.: Guitar Wolf @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

27. 11.: Ignor 30 @ Klub Gromka, Ljubljana

27. 11. Darla Smoking @ Vinyl, Zagreb, Hrvaška

28. 11.: Dub Club: Ras Mc Bean, Soulcraft, Haris Pilton @ Gala hala, Ljubljana

28. 11.: Defunkt @ TrainStation SubArt, Kranj

28. 11.: Cikel Blue Planet: Rok Zalokar Trio @ Dvorana Gustaf Pekarna, Maribor

29. 11.: Lebanon Hanover @ Kino Šiška, Ljubljana

29. 11.: Ahadadream @ KUD Channel Zero, Ljubljana

29. 11.: Futurski, Tetameta @ MC Kotlovnica, Kamnik

29. 11.: Sound Arson 9.4: Omega Sun, Darla Smoking, Stoneflow @ Klub eMCe plac, Velenje

29. 11.: Moonlight Sky @ Prulček, Ljubljana

29. 11.: Samuel Blues & Miha Erič @ Bar Hiša mladih, Ajdovščina

30. 11.: Blu.Sine @ Klub Gromka, Ljubljana

30. 11.: Basolovka Dancehall edition: Suedmassiv Soundsystem, DJ Verso, DJ Danjahras, LionShine & Jah T. @ KUD Channel Zero, Ljubljana

30. 11.: Latex My Ass, Detroit Groove Gang @ Orto Bar, Ljubljana

 

D e c e m b e r

1. 12.: Katalena: Enci benci Katalenci @ Cankarjev dom, Ljubljana

1. 12.: Drama Akustika: Vasko Atanasovski, Melem @ SNG Drama, Ljubljana

2. 12.: Matt Elliott @ Klub Gromka, Ljubljana

4. 12.: Cult of Luna, A.A. Williams, Brutus @ Kino Šiška, Ljubljana

4. 12.: All Them Witches @ Klub Močvara, Zagreb, Hrvaška

5. 12.: Eluveitie, Lacuna Coil, Infected Rain @ Kino Šiška, Ljubljana

5. 12.: Goblini @ Menza pri Koritu, Ljubljana

5. 12. Darla Smoking @ Radio Blackout, Torino, Italija

6. 12.: Demolition Group @ Center Slovanskih Kultur France Prešeren, Ljubljana

6. 12.: Seitanik Ritval: Obnounce, Dark Sphere @ Klub Gromka, Ljubljana

6. 12.: Goblini @ Menza pri Koritu, Ljubljana

6. 12.: Raggastation Live: Raggalution, Roots in Session, Tadiman @ TrainStation SubArt, Kranj

7. 12.: Dežurni krivci, Locus Pocus @ Kino Šiška, Ljubljana

7. 12.: Koala Voice, MRFY @ KluBar, Kranj

7. 12.: Darla Smoking, SsmKOSK @ MIKK, Murska Sobota

7. 12.: Koncert ob 10-letnici: Iamdisease, Lintver in Human Host Body @ Mostovna, Nova Gorica

10. 12.: Cankarjevi torki: Nicole Mitchell, Cory Smythe @ Cankarjev dom, Ljubljana

10. 12.: Metabonma: Trio Weawe @ Klub Gromka, Ljubljana

12. 12.: Gwar, Voivod, Childrain @ Kino Šiška, Ljubljana

12. 12.: Žblj Mozaik, M O R V E R N, Rush to Relax @ Klub Gromka, Ljubljana

13. 12.: Stiropor X Fauna: Silent Servant @ Božidar, Ljubljana

13. 12.: My Baby, Karpov not Kasparov @ Kino Šiška, Ljubljana

13. 12.: Rush to Relax, Žblj Mozaik @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

14. 12.: The New Power Generation @ Kino Šiška, Ljubljana

14. 12.: Novoletna tehnoburleska Tatovi podob @ Klub Gromka, Ljubljana

14. 12.: Demolition Group @ MC Celje, Celje

14. 12.: Armaroth, Decage, Moshead @ Klub eMCe plac, Velenje

15. 12.: Drama Akustika: Igor Lumpert in Miklavž Komelj @ SNG Drama, Ljubljana

16. 12.: Numenorean, Gaerea @ CMK Koper, Koper

17. 12.: Glasbe sveta: Alireza Ghorbani @ Cankarjev dom, Ljubljana

19. 12.: Barrier Reef/The Great @ Klub Gromka, Ljubljana

20. 12.: Jazz Club Ljubljanski grad: Eargonauts @ Skalna dvorana, Ljubljanski grad, Ljubljana

20. 12.: Demolition Group @ Layerjeva hiša, Kranj

24. 12.: Black Christmas Fest: Noctiferia, Hellsword, Grob @ Pri Rdeči Ostrigi, Škofja Loka

27. 12.: Plesen: RSN, Douchean, s.S.s., Selgor b2b ofnana_pesa @ TrainStation SubArt, Kranj

 

2 0 2 0

5.–7. 2.: Festival Ment Ljubljana 2020 @ več prizorišč, Ljubljana

9. 2.: Mondo Generator, Blackoutt @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

12. 2.: The Comet is Coming @ Kino Šiška, Ljubljana

22. 2.: Moonlight Sky, Kavasutra @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

28. 2.: Alcest, Birds In Row, Kælan Mikla @ Kino Šiška, Ljubljana

3. 3.: Riverside @ Kino Šiška, Ljubljana

5. 3.: Lola Marsh @ Kino Šiška, Ljubljana

6. 3.: Bad Cop / Bad Cop, MakeWar @ Gala hala, Ljubljana

26. 3.: Hiatus @ MKNŽ, Ilirska Bistrica

27. 3.: Metronomy @ Kino Šiška, Ljubljana

31. 3.: The Mission @ Kino Šiška, Ljubljana

22. 4.: Igorrr, Author & Punisher, Otto Von Schirach @ Kino Šiška, Ljubljana

7. 5.: Tindersticks @ Kino Šiška, Ljubljana

14. 7.: Judas Priest @ Stožice, Ljubljana

 

randomness