Big data dela umetnost aplikabilno
Petkov kulturonovičnik je tu! Akademija za likovno umetnost in oblikovanje je v polnem pogonu, kot je že napovedal današnji flešššššš. V Galeriji Jakopič se je danes ob 13h otvorila 6. sezona dogodkov ALUOuho, in sicer s predavanjem dr. Katherine Hepworth. Predavateljica je oblikovalka vizualnih komunikacij, raziskovalka etične vizualizacije in profesorica vizualnega novinarstva na Univerzi v Nevadi. Predavanje v slovenskem prevodu nosi naslov Etična vizualizacija: Strategija za temne čase. Več o prepletu vizualne umetnosti, političnega in etičnega nam je zaupala dr. Katherine Hepworth, ki nam je naprej opisala svoje delo.
Kaj pa pomeni vizualizacija podatkov?
Kakšna je vloga vizualne umetnosti pri povezovanju politike, znanosti in gospodarstva?
Kako je pristop vizualizacije podatkov aplikabilen na gospodarstvo?
Nadaljujemo z ALUO. Projekt Transform 2019, natančneje TRANS-FORM:ACTION, je mednarodni projekt povezovanja umetniških akademij jugovzhodne Evrope, ki bienalno poteka že od leta 2009. Študentom na poti do profesionalnega umetniškega ustvarjanja omogoča profesionalno predstavitev v okviru obsežne mednarodne skupinske razstave, s tem pa pomembno prispeva k razvoju mednarodnega sodelovanja visokošolskih institucij na področju vizualnih umetnosti. Več o projektu in razstavi, ki si jo bo ta vikend še zadnjič mogoče ogledati vodeno, nam pove eden izmed vodij projekta, izredni profesor mag. Žiga Kariž.
O mednarodnem sodelovanju umetniških institucij nadaljuje Kariž.
V Novi Gorici se začenja festival Pixxelpoint, ki bo svoja vrata - tako fizična kot virtualna - letos odprl že trinajstič. Za predstavitev in pojasnitev osrednje teme festivala, ki je negovanje dvoma o dogajanju na vmesniku, smo vprašali kuratorja festivala Petra Purga.
Kako se poteza negovanja dvoma o dogajanju na vmesniku odraža na samem festivalu?
Peter Purg za konec izpostavi še nekaj zanimivosti festivala.
Dodaj komentar
Komentiraj