Sir Jean & NMB Afrobeat Experience: Silver & Gold
Sir Jean & NMB Afrobeat Experience, Balaphonics, BaianaSystem
 / 2. 5. 2021
Jupiter & Okwess: Na Kozonga
Jupiter & Okwess, BaianaSystem, Gájanas
 / 25. 4. 2021
BaianaSystem: OxeAxeExu – ATO 1: Navio Pirata
BaianaSystem, Alice Caymi, Samba Touré
 / 18. 4. 2021
The Battle of Santiago: Queen & Judgement
Battle of Santiago, Fimber Bravo, Ballaké Sissoko
 / 11. 4. 2021
Miroslav Tadić i Yvette Holzwarth
Naj balkanski albumi prve četrtine 2021
 / 4. 4. 2021
Edo Funk Explosion vol. 1
Funk iz nigerijske zvezne države Edo; zanzibarski taarab
 / 28. 3. 2021
Electric Jalaba: El Hal / The Feeling
Electric Jalaba, Edi East Trance Blues, Fawda Trio
 / 21. 3. 2021
Cuba: Music And Revolution – Culture Clash In Havana – Experiments In Latin Music 1975-85 Vol. 1
Kubanska muzika v času komunizma; Omar Sosa
 / 7. 3. 2021
Music from Saharan WhatsApp
Altın Gün, Music from Saharan WhatsApp. 75 Dollar Bill
 / 28. 2. 2021
Fania Records 1964-1980: The Original Latin Sound of New York
V spomin soustanovitelju Fania Records
 / 21. 2. 2021
Kaleta & Super Yamba Band: Mèdaho
Afrobeat, highlife, južnoafriški jazz
 / 14. 2. 2021
Femi Kuti And Made Kuti: Legacy +
Femi in Made Kuti, Michael Wimberly
 / 7. 2. 2021
Derya Türkan & Sokratis Sinopoulos: Soundplaces
Najboljše balkanske muzike v letu 2020
 / 31. 1. 2021
LÉVE LÉVE: Sao Tomé & Principe sounds 70s-80s
Glasbe z afriških otokov Sao Tomé & Principe
 / 24. 1. 2021
Al Bilali Soudan: Tombouctou
Al Bilali Soudan, Invisible Sytem, Ongon
 / 17. 1. 2021
The Balkan Experience of Song and Ritual
The Balkan Experience of Song and Ritual, Trio Lumi, Frode Haltli
 / 10. 1. 2021
Sofia Labropoulou: Sisyphus
Naj balkanski albumi četrtega kvartala leta 2020
 / 3. 1. 2021
Tamara Obrovac Transhistria Ensemble & Jazz Orkestar HRT-a: Villa Idola
Tamara Obrovac z Jazz Orkestrom HRT-a, Eyvind Kang and Jessika Kenney, JUNEsHELEN in Alja Petric
 / 27. 12. 2020
Globaluna
Ožji izbor naj globalunskih albumov v 2020
 / 20. 12. 2020
Hallelujah Chicken Run Band: Take One
Hallelujah Chicken Run Band, psihadelična Kolumbija, Mateus Aleluia
 / 13. 12. 2020
The Birth of A Scene: World Music in Serbia in the 80s/Rađanje scene: World music u Srbiji 80-ih
Srbska scena iz 80. let, Lloyd Miller, Raed Yassin
 / 6. 12. 2020
Vasko Atanasovski Adrabesa Quartet: Phoenix
Vasko Atanasovski Adrabesa Quartet, Simone Zanchini, Širom, BaBa ZuLa
 / 29. 11. 2020
Iztok Koren: Osamljene hvalnice in stebri praznine
Iztok Koren solo, George Katsaros in rembetika-blues
 / 22. 11. 2020
Chant Electronique
Tradicionalne glasbe skozi prizmo elektronike
 / 15. 11. 2020
Voodoo Love Orchestra: Inglorious Technicolor
Voodoo Love Orchestra, latino elektronika, predkolumbovski rituali
 / 8. 11. 2020
Songhoy Blues: Optimisme
Songhoy Blues, sega z Mavricija, Riki Gooch & Alistair Fraser, Silvia Pérez Cruz
 / 1. 11. 2020
Raúl Monsalve y los Forajidos: Bichos
Raúl Monsalve y los Forajidos, Chant Electronique, Sidi Touré
 / 25. 10. 2020
Rosemary Standley and Dom La Nena: Birds on a Wire
Birds on a Wire, Adriana Calcanhotto, Nomade Orquestra, »prezlikani« Cohen
 / 18. 10. 2020
Brader Mûsikî: Herim Kuda
Turška, kurdska in romunska godba
 / 11. 10. 2020
Raúl Monsalve y los Forajidos: Bichos
Raúl Monsalve y los Forajidos, Haradhan Das Baul, Rudi Bučar, Vujicsics Együttes
 / 4. 10. 2020
Fabbro/Turk Eternal Duality
Radijski koncert v sklopu festivala Tresk
 / 27. 9. 2020