Prezgodaj

Oddaja
7. 9. 2020 - 16.30

Metelkova mesto:

 

Gala hala ob 20:00: INTIMNO: MIHA PETERLIČ + POPOTNIK

Music policy: izpovedni kantavtor + lo fi stop pop / indie kantavtor

Zadnjo poletno priložnost za Intimno druženje na letnem vrtu bomo izkoristili za dvojno dozo kantavtorske izpovednosti. Dva nastopa, dva modela, dva glasova, dve kitari. Pa nekih 10 let razlike med njima. En bo predstavil novi, prvi album, ki ga ni ustvarjal med karanteno, drugi bo mel prvi uradni špil – Miha Peterlič in Popotnik! Še toliko bolj se veselimo nastopa, ker jima jo je nazadnje zagodla nevihta.

Miha Peterlič, klubski maratonec leta 2016 je med drugim igral tudi na festivalu Ment (2017). Zdaj se vrača z novo, uradno tudi edino ploščo, ki se spogleduje s prvencem Bon Iver, čeprav je seveda popolnoma drugačna. Nekdaj punkersko-vstajniški Peterlič na novem albumu plava in razmišlja o rekah, potokih, ravninah, meglicah in močvirjih. Nizke vode je plošča, ki ni nastala v karanteni in vsakršna podobnost s samoizolacijo je zgolj naključna. Na letnem vrtu nam jo bo prvič predstavil v živo!

V preobleki Popotnika ustvarja 21-letni Martin Adam Stevens. V svet glasbe je vstopil leta 2018 z zbirko pesmi Popotnik EP in nato diskografijo dopolnil s Čikumi EP-jem. Z žametnim glasom, nežno ubirajočimi strunami in pop ritmi kljub kratki zgodovini ustvarjanja uspešno pričara vzdušje zakajenega kluba, občutek vožnje z nočnim avtobusom in tihi odmev otožne samorefleksije. Čeprav se njegova glasba giblje v pop, indie in lo-fi žanrih, jo sam uvršča v na novo izumljeno zvrst; stop pop. Stop pop, but don’t stop popotnik!

*v primeru slabega vremena bo koncert izveden v dvorani z omejeno kapaciteto!

Vstopnina: 4 €

 

Muska Izven:

 

Galerija Jakopič ob 20:00: SOUND EXPLICIT 2020
Monolit (Zsofi Klacsmann, Žiga Golob, Andrej Hrvatin): Ambientalni koncert drone glasbe za kontrabas, čelo in trak

Tomaž Grom & Zlatko Kaučič: Glasbenika bosta predstavila svoj novi album, Uho je senca očesa.

 

Čin Čin Tobačna ob 20:00: Jazz Ponedeljek: Tadej Kampl Quartet

Lenart Krečič (saksofon)
Marko Črnčec (klaviature)
Tadej Kampl (bas)
Janez Gabrič (bobni)

Brez vstopnine

 

Teater, razstave, predavanja...:

 

HeGeL250: Prepozno I Zu spät I Too late?

Mednarodna filozofska konferenca v Ljubljani

Atrij ZRC SAZU:

14:00–15:45 Študentke in študenti filozofije o Heglu

Študentsko filozofsko društvo bo skušalo osvetliti, kako in zakaj Hegla beremo oz. ne beremo študenti. Ali je za mlajše generacije še aktualen? O aktualnosti in neaktualnosti bomo razpravljali Nejc Kralj, Sara Svati Sharan in Nesa Vrečer.

Moderira: Nesa Vrečer

16:00–17:30 Okrogla miza revije Razpotja: Hegel za ljudstvo (Revija Razpotja)

40. številka revije Razpotjasi je zadala nalogo, da bralcem ponudi splošno dostopen, toda še vedno poantiran sklop tekstov o Heglu. O tem, kako so se tega lotili, se bomo pogovarjali z avtorji člankov Jernejem Kalužo, Mirtom Komelom in Janom Princlom.

Moderira: Martin Hergouth

18:00–19:30 Okrogla miza o prevajanju Hegla: Kako prevajati konkretno?

O koristi filozofije za življenje je bilo napisanega in rečenega že veliko, o prevajanju filozofije pa le marsikaj predpostavljenega. Ker je problem prevajanja pri Heglu do obisti prepleten s celostno perspektivo njegove filozofije, bomo z Markom Bratino, Božidarjem Debenjakom in Zdravkom Kobetom debatirali, s čim se v praksi soočajo pri prevajanju Heglovih tekstov.

Moderira: Goran Vranešević

Zgodovinski atrij, Mestna hiša:

20:00–22:00 Glede na trenutno prepoved množičnega zbiranja zaenkrat ni mogoče načrtovati klasične otvoritve. Delovna dikcija je sledeča: »V ponedeljek, 7. 9. 2020, med 20. in 22. uro vabljeni k ogledu razstave v družbi organizatorjev.«

 

SNG Drama: Veliki oder ob 18:00: Požigi

Vstopnina: 10, 16, 18, 20 EUR

 

Knjižnica Prežihov Voranc ob 18:00: Flora in favna Amazonije

Amazonski deževni gozd je največji pragozd na svetu. Razteza se na območju devetih držav Južne Amerike: Brazilija, Peru, Kolumbija, Venezuela, Ekvador, Bolivija, Gvajana, Surinam in Francoska Gvajana. Pravzaprav je tako velik, da predstavlja polovico preostalih deževnih gozdov na Zemlji. To je neverjetno naravno svetišče, kjer domujejo edinstvene rastline in živali.

Razstava je nastala v okviru projekta Multi-kul-praktik, ki je letos pod drobnogled vzel Brazilijo.

Ob odprtju razstave, ki bo v Knjižnici Prežihov Voranc na ogled do 4. oktobra, nas bo na dan neodvisnosti Brazilije po spletu nagovoril Njegova Ekselenca Renato Mosca, veleposlanik Brazilije.

Brez vstopnine

 

 

Bežeče sličice!!!

 

Kinoteka: muzejski ponedeljek

 

Kinodvor:

18:15 O neskončnosti (Om det oändliga), Roy Andersson / Švedska, Norveška, Nemčija / 2019 / 76’

Švedski mojster Roy Andersson naniza neskončno, brezčasno zgodbo o absurdnosti in krhkosti našega obstoja. Film – hkrati oda in žalostinka – je refleksija o človeškem življenju v vsej njegovi lepoti in krutosti, veličastnosti in banalnosti.

20:30 Festival migrantskega filma: Videti El Aaiún, Erik Valenčič / Slovenija / 2019 / 50’

Otvoritveni film festivala. Sledi pogovor z režiserjem. Na voljo je omejeno število brezplačnih vstopnic.

Zahodna Sahara je leta 1975 dočakala konec španske kolonialne vladavine. Istega leta sta to območje napadla Maroko in Mavretanija in tako uničila sanje domorodnih prebivalcev Sahravijcev o ustanovitvi lastne države. Več tisoč Sahravijcev je bilo pobitih, več deset tisoč jih je pobegnilo globoko v alžirsko puščavo. Begunska taborišča so se v preteklih petinštiridesetih letih spremenila v naselbine, poimenovane po mestih v Zahodni Sahari. Eno izmed njih se imenuje El Aaiún. 

 

facebook twitter rss

Prazen radio ne stoji pokonci! Podpri RŠ in omogoči produkcijo alternativnih, kritičnih in neodvisnih vsebin.

Prikaži Komentarje

Komentiraj

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • [[nid:123]] - Insert a node content
  • Samodejen prelom odstavkov in vrstic.
  • Spletni in e-mail naslovi bodo samodejno pretvorjeni v povezavo.

Z objavo komentarja potrjujete, da se strinjate s pravili komentiranja.