Univerzitetna redakcija

Univerzitetna redakcija

V slovenskem prostoru je Radio Študent edini medij s stalno redakcijo, ki je specializirana za poročanje o dogajanju v visokošolskem prostoru ter splošneje o položaju študentk in študentov. Hkrati sodelavke in sodelavci univerzitetne redakcije Radia Študent spremljamo aktualno dogajanje tudi na drugih ravneh šolstva, redno poročamo o spremembah vzgojnih in izobraževalnih politik ter komentiramo sodobne trende od vrtca do univerze.

Poleg odzivanja na aktualno dogajanje s področja vzgoje in izobraževanja v redakciji pripravljamo tudi daljše teoretske in raziskovalne prispevke, v katerih preko intervjujev, recenzij strokovne literature in terenskega dela poglobljeno obravnavamo posamezne lokalne in globalne prakse. V preteklem letu smo se med drugim tako osredotočili na kritično obravnavo študentskega dela, otrokocentrične vzgoje in mladoletniškega prestopništva. Ob tem kot študentski medij posebno pozornost namenjamo spremljanju delovanja študentskih organizacij.

Z delom na univerzitetni redakciji se usposobite za radijsko novinarko oziroma novinarja, hkrati pa redakcija nudi priložnost, da se ob uredniški podpori posvetite teoretični ali raziskovalni obravnavi tematik, ki vas še posebej zanimajo. Spremljanje poslovanja študentske organizacije predstavlja odlično izhodišče za delo raziskovalne novinarke oziroma novinarja, izurjenega v uporabi podatkovnih baz. Uvajanje za delo v redakciji sestoji iz izobraževanja in sočasnega praktičnega dela. Tekom uvajanja se usposobite za samostojno pripravo vseh krajših oddaj: Akademskih 15, Kaj pa univerza, Pod katedrom in 5 minut za boljši ŠOU. Že med uvajanjem ali po njegovem koncu je zaželeno, da občasno pripravite še daljšo oddajo, kot sta Cicigan in Unikompleks ter zberete pogum za oddajo Študentarija, ki se izvaja v živo v etru. Za vajenke in vajence vsako leto pripravimo tudi izobraževanje o delovanju Radia Študent in interna redakcijska predavanja. Kasnejše delo predvideva pripravo vsaj dveh krajših oddaj na mesec in redno udeležbo na tedenskih sestankih.

Za prijavo izpolnite obrazec in kot prilogi oddajte kratek življenjepis ter 600 do 900 besed dolg komentar o aktualni ali za vas pomembni temi s področja šolstva.

Če te zanima kakšna druga redakcija, klikni sem.

randomness