The Fine Line
Odlično belgijsko zasedbo Moon invaders pozna vsak pravoverni slovenski skankster. Pri nas so nastopili večkrat. Dvakrat samostojno, enkrat kot predskupina in kot spremljevalni bend kraljice skaja Doreen Shaffer, enkrat pa del benda tudi v postavi regejašev Caroloregians.
Fantje iz Moon Invaders in njihove glasbene sposobnosti so zelo iskani. Ne samo z matičnim bendom, temveč tudi kot spremljevalna skupina različnim jamajškim in ameriškim glasbenikom, ki pridejo v Evropo na turneje. Poleg prej omenjene Doreen Shaffer, s katero so posneli tudi album, so spremljali še Altona Ellisa, Rica Rodrigueza, Pata Kellyja in del benda, pred kratkim tudi Davida Hillyarda. Pri vsem tem pa so v desetih letih obstoja uspeli izdati še štiri samostojne albume, od katerih boste zadnjega, The Fine Line, slišali danes.
The Fine Line je prišel v obdobju, ko Moon Invaders praznujejo desetletnico svojega obstoja. Boljšega obeleženja obletnice pa si ne bi mogli želeti, saj The Fine Line ponuja Moon Invaders v njihovi top izvedbi. S tem ne mislim, da je The fine Line njihov najboljši album do sedaj, pač pa se fino v pravi liniji, v sožitju s svojim naslovom postavlja ob bok svojim predhodnikom.
The Fine Line vsebuje štirinajst eteričnih komadov, ki vas popeljejo v magična svetova jamajške in neworleanske glasbe. Poroka tako oddaljenih, vendar pa nikakor tujih glasbenih področij se je zgodila skozi vizije ustanovitvenih članov Matta in Nica, ki sta svojo ljubezen do jamajške glasbe združila z Mattovimi neworleanskimi koreninami in tako dobila fuzijo dveh kompatibilnih polovic, ki sta skupaj zaživeli v območju ustvarjalne domišljije Moon Invadersov in ustvarili prekrasne ska, soul, reggae in rocksteady melodije.
The Fine Line je umirjen album, katerega pomirjujočo energijo malce razburka nekaj poskočnejših ska melodij, pri čemer je poskočnejših treba vzeti z rezervo, kajti tokrat ne gre za poskočnice »do stropa«, pač pa le do pol višine, ne da bi bila kvaliteta pesmi in zadovoljstvo poslušalca pri tem za karkoli prikrajšana. Umirjena je tudi tematika, ki je večinoma ljubezenska, osebnoizpovedna, malo pa poseže tudi na področje drugih zgodb. Ne glede na to, ali se gibljejo v območju skaja, reggaeja, soula ali rocksteadyja, znajo Moon Invaders pritegniti z odličnimi instrumentalnimi izvedbami in aranžmaji ter soulovskimi vokali bratov Hardisson, ki po vzoru jamajških duov in triov iz šestdesetih let ob, prav tako bratih, Cranstoun iz angleške zasedbe The Dualers trenutno v Evropi predstavljata vrh takšne vokalne izvedbe v vodah jamajških ritmov.
pripravila Sabina Kraner- sKabina
Dodaj komentar
Komentiraj