LA LA LA LA
Metelkova mesto:
A-Infoshop ob 19:00: veganska kuharska večerja!
Jalla Jalla ob 20:00: Otvoritev razstave "Tainted Love"; avtorica Erika Novak.
Muska izven:
Cerkev sv. Frančiška v Šiški ob 20:00: 5. koncert iz cikla orgelskih koncertov
Spoštovani ljubitelji orgelske sakralne glasbe! Vljudno vabljeni na 5. koncert iz cikla orgelskih koncertov francoskega skladatelja Olivierja Messiaena z naslovom "Zakaj iščete živega med mrtvimi?".
Na sporedu bo 9 kompozicij iz Knjige o svetem Rešnjem telesu, ki govorijo o skrivnosti Kristusovega vstajenja. Skladatelj slika pripoved skrivnosti vstajenja z polnimi orglami in bleščečimi akordi, kjer sijejo vse mavrične barve. Skladbe bo izvajal koncertni organist maestro Pierpaolo Turetta.
Klub CD ob 20:00: The Bureau of Atomic Tourism Belgija, Islandija, ZDA
Andrew d'Angelo (ZDA), altovski saksofon, basovski klarinet;
Nate Wooley (ZDA), trobenta;
Hilmar Jensson (ISL), električna kitara;
Jozef Dumoulin (B), klavir fender rhodes;
Tim Dahl (ZDA), električni bas;
Teun Verbruggen (B), bobni, elektronika
Mednarodna jazzovska zasedba pod vodstvom karizmatičnega bobnarja Teuna Verbruggena. Iz območja somraka med jazzom, rockom, noisom in elektroniko do svetlobe zvezd.
Energični bend Bureau of Atomic Tourism – ali The BOAT je avantgardna jazzovska zasedba, ki deluje pod vodstvom karizmatičnega belgijskega bobnarja Teuna Verbruggena. Na prošnjo festivala Follow the Sound iz leta 2011 (deSingel, Antwerpen) je Teun zbral nekaj izjemnih glasbenikov ter se z njimi podal v območje somraka med jazzom, rockom, noisom in elektroniko. Uspeh je prekašal vsa pričakovanja. The BOAT se je predstavil kot dobro naoljeni bend, ki ob odličnih skladbah izrablja tudi moč improvizacije. Po izjemnih koncertih v letih 2011 in 2013 v Belgiji, Nizozemski, Franciji in Švici se bodo člani The BOAT tretjič sestali za evropsko gostovanje leta 2014.
»Če želite izkusiti glasbene koncepte, ki so bili preobrnjeni, stolčeni v prafaktorje in nato znova sestavljeni v edinstveno, silovito celoto, potem ne zamudite naslednje turneje teh
fantov!« (Simone Mani, ob koncertu v Ženevi aprila 2013)
Vstopnina: 14, 11 EUR
Kino Šiška, Komuna ob 20:00: INmusicMENT: Trus!, Ludovik Material, Your Gay Thoughts, Roger N. Out, The Canyon Observer
Kino Šiška se preko nove promocijske platforme MENT povezuje z največjim hrvaškim festivalom popularne glasbe INmusic. Razpis za domače glasbene ustvarjalce je prinesel 63 prijav, izmed katerih bo pet izbranih nastopilo na INmusicMENT večeru, od teh pa bosta izbrana dva – eden s strani žirije, drugi s strani publike – za nastop 25. junija na INmusicu. Natopili bodo Roger N. Out, Trus!, The Canyon Observer, Ludovik Material in Your Gay Thoughts.
LUDOVIK MATERIAL
Elektronika, ki zveni kot punk ali punk, ki zveni kot elektronika? Domači trio je predlani postregel s prvencem “Passion For Red” in do danes nanizal malo morje koncertov – tako doma kot tudi v tujini. V Kino Šiška zasedba prihaja skoraj direktno s še ene evropske turneje, v okviru katere bo tokrat nastopala v Nemčiji, Avstriji in na Češkem.
splet: http://ludovikmaterial.blogspot.com/
video: https://www.youtube.com/watch?v=ito9slma1KI
avdio: https://kaparecords.bandcamp.com/album/passion-for-red
ROGER N. OUT
V zasedbi, ki je ravno v teh dneh izdala istoimenski prvenec, so moči združili člani bendov Dicky B. Hardy in Incurabili. Polovico slednjega predstavlja Bruno Subiotto, ki poleg vokala poprime tudi za orglice, medtem ko basisitčne dolžnosti opravlja Emina Frljak, kitarske Igor Štupnik, bobnarske pa Klemen Selan – vse tri smo poznali že v zasedbi Dicky B. Hardy. Seveda govorimo o čvrstem rokenrolu s pridihom raznovrstnih žanrskih odvodov.
splet: http://us8.campaign-archive2.com/?u=c0c4bd4cfdb92493a3bf5c8fd&id=580de6985b
video: https://www.youtube.com/watch?v=CFAfRJi-05A
avdio: http://rogernout.bandcamp.com/
YOUR GAY THOUGHTS
Avdio-vizualen kolektiv se opredeljuje kot post-pop zasedba, sicer pa je v zvoku, ki ga proizvajata Gregij in Fejzo (oba redno nastopa tudi kot didžeja – Felis Catus in Softskinson), moč najti vplive instrumentalnega hip-hopa, aktualne elektronike in celo post-punka. Vizualni del ustvarja Mina Fina, ki na koncertih z manipulacijo projekcij skrbi še za očem prijazen ambient.
splet: https://sl-si.facebook.com/pages/YOUR-GAY-THOUGHTS/251760494835605
video: https://www.youtube.com/watch?v=6BB1pvuDKmk
avdio: http://rxtx.bandcamp.com/track/westside
TRUS!
Post-punkersko novovalovska in alternativno-garažna trojka je gotovo eden aktivnejših domačih bendov. Ta je na odre prvič stopil pred dobrim letom in pol, ko se je pridružil karavni Klubskega maratona, nato pa je lani izdal kar dva albuma. Prvenec “First Step” ja glasbena redakcija Radia Študent izbrala za najboljšo domačo ploščo preteklega leta, decembra pa je zasedba udarila še s split albumom, ki si ga deli s prekmurskim producentom Kleemarjem. Vmes bend seveda pridno koncertira – pa naj bo na domačih ali tujih odrih.
splet: http://www.moonleerecords.com/artists/trus
video: http://vimeo.com/91550500
avdio: http://trus-trus.bandcamp.com/album/first-step
THE CANYON OBSERVER
Post-metal in sludge sta skovanki, ki redno opisujeta vsaj del zvoka peterice, ki raziskuje tako ambientalno stran metala kot tudi njegovo prvinsko agresijo. V treh letih je bend nanizal dva EP-ja in prek sedemdeset koncertov, od tega kar polovico v tujini. Letos obljublja že tretji studijski zapis, še prej pa nastopi na največjem angleškem neodvisnem metalskem festivalu Bloodstock.
splet: http://thecanyonobserver.tumblr.com/
video: https://www.youtube.com/watch?v=L6fT4btAgic
avdio: http://kaparecords.bandcamp.com/album/chapter-ii-these-binds-will-set-you-free
GLASOVANJE
Enega izvajalca bo izbralo občinstvo, drugega komisija. Občinstvo bo glasovalo prek fizičnih glasovnic, ki jih bo prejelo ob vstopu v dvorano, komisijo pa tokrat poleg prvotne trojice, ki je izbirala že med 63-imi izvajalci:
Luka Zagoričnik (urednik spletne revije Odzven), Petra Tihole (glasbena publicistka), Roberto Bulešič (producent, glasbenik, menedžer SAE Ljubljana), sestavljata še Zoran Marić (direktor festivala INmusic) in Ivana Jelača (programska vodja festivala INmusic).
MENT
MENT je projekt, ki se osredotoča na promocijo domače aktualne glasbe v tujini. MENT bo letos sodeloval z različnimi tujimi festivali, med 4. in 6. februarjem 2015 pa se bo v Ljubljani pod tem imenom odvil še mednarodni festivalski in konferenčni dogodek. Ta se bo osredotočal na povezovanje naše glasbene scene s tujino, gostil tako naše kot tuje izvajalce in glasbene profesionalce, obenem pa bo v povezavi z ekipo Multipraktik skrbel tudi za širitev glasbene vsebine na področje vizualnih umetnosti in novihtehnologij.
FESTIVAL INMUSIC
Največji hrvaški festival popularne glasbe letos napoveduje precej svetovno priznanih aktualnih imen. Letos so tako med drugimi napovedani tudi The Black Keys, MGMT, Pixies, Foals, The Fratellis, Wolfmother, Flogging Molly, Bombay Bicycle Club, Digitalism, Crystal Fighters, Jagwar Ma in Vitalic. Poleg močnega programa pa bo letošnji festival zaznamovala tudi razširjena lokacija – INmusic je edini festival, ki se odvija na dveh otokih (Otok mladosti in otok Trešnjevka) ob zagrebškem jezeru Jarun.
Vstopnice za festival (47 €), ki se bo odvijal med 23. in 25. junijem, so na voljo na prodajnih mestih Kompasa in uradni spletni strani (inmusicfestival.com). V redni prodaji so tudi sedemdnevne vstopnice za kamp (20 €), iz Ljubljane in Maribora pa bodo organizirani tudi prevozi na festival. Več informacij lahko najdete na www.inmusicfestival.com.
Hostel Celica ob 21:00: Sozvočja sveta - sozvočja sveta: Trio Kranjc
Rok Kranjc - harmonika
Igor Oražem - kontrabas
Martin Oražem - cajon
Toni Anžlovar - violina
poseben gost: Miloš Simič
Vstop prost.
Festival Spomladanski Šamar:
PTL ob 20:00: EYM Trio (FR)
V sklopu glasbenega festivala Spomladanski šamar - Francoski trojček EYM Trio preigrava jazz z vplivi vzhodne Evrope in včasih pridihom Orienta.
Kontakt: Yann Phayphet FB
Elie Dufour – klavir
Marc Michel – boben
Yann Phayphet – kontrabas
Francoski trojček EYM Trio, ki preigrava jazz z vplivi vzhodne Evrope in včasih pridihom Orienta, je nastal novembra 2011. Trio v zasedbi Elie Dufour, Marc Michel in Yann Phayphet je še pred tem časom svoj repertoar sestavljal skozi intenzivne vaje v prostorih glasbene akademije v Lyonu in kasneje v različnih glasbenih rezidencah kot v Clemont - Ferrand in La Presqi'ile. Kmalu jih je opazil Jérôme Regard, ki jih je postavil v lyonsko opero. Zlasti je trio napredoval pod vodstvom umetniškega direktorja Maria Stancheva. Bend črpa iz svoje bogate raznolikosti in zato niha med osebno kompozicijo, standardnimi jazz aranžmaji in tradicionalnimi bolgarskimi temami. Idejno so ga vzbudili jazzovski velikani, kot so Duke Ellington, Chick Coréa, Michel Petrucciani, med bolj aktualnimi jazzisti pa E.S.T., Avishaï Cohen ali Joshua Redman. Na odru delujejo složni, prenašajo na gledalca svoj užitek do skupnega ustvarjanja in z njim vzpostavljajo sproščeno komunikacijo.
Prulček Bar ob 22:00:
Zasedba Shakin Root svojo glasbo gradi na surovem bluesu, opazili pa boste tudi elemente jazz-a, rock-a, klasike, country in etno glasbe.
Vokal – Eva Beus
Kitara – Maja Pahor
Bas – Matija Krivec
Bobni – Jože
Zasedba Boobjail se je oblikovala pozno avgusta 2013 v Ljubljani s spoznanstvom Eve Beus in Maje Pahor. Kasneje sta zašli v Prulček bar, kjer sta se bendu pridružila še Matija Krivec na bas kitari in Jože na bobnih: takrat se je bend preimenoval v Shakin Root. Svojo glasbo gradijo na surovem bluesu, opazili pa boste elemente jazz-a, rock-a, klasike, country in etno glasbe. Njihov repertoar sestavljajo tako avtorske kot prirejene skladbe. Igrali so po Ljubljani in okolici ter v Italiji po različnih prizoriščih kot so Prulček, Metelkova, Aenigma ipd. Svoj prvi singel Run in black so predstavili na RTV v oddaji Dobra ura. Sedaj se pripravljajo na izdajo prvega albuma.
V Prulčku bodo tokrat preigravali priredbe večjih blues legend kot so Muddy Waters, Big mama Thornton, Little Walter, Tina Turner, BB King. Imeli pa boste priložnost slišati tudi nekaj avtorskih pesmi.
Teater, razstave, predavanja:
Križevniška 1 ob 17:30: Kako ujeti zvezdo
razprodano
Angeli v nebesih so dobri. Igrajo najlepše skladbe, delajo popolne oblake pravih oblik ter skrbijo za zvezde na nebu in ljudi na Zemlji. So podobe popolnosti, lepote in modrosti. Oziroma bi to morali biti …
Naša zgodba je zgodba o majhnem angelu, Theu. Theo ni ne prijazen ne moder, ne zna igrati na trobento, ob popolnih oblakih se dolgočasi ter ni sposoben skrbeti za nič in nikogar. V tem, da bi bil dober, pravzaprav ni zelo dober. Theo nekega dne po nesreči izgubi zvezdo in, da bi jo našel, se mora spustiti na Zemljo, kjer je zvezda pristala v velikem mestu, v katerem se hrup poleže šele, ko se znoči. In tako se Theove dogodivščine začnejo …
Theo, ki si v je v nebesih prizadeval biti popoln angel, a je 'padel' na vseh 'nebeških izpitih', med iskanjem padle zvezde na Zemlji sreča malo deklico in ji pomaga premagati njene strahove, reši možaka in ga nauči leteti, na koncu pa se spoprijatelji z Jonom, fantkom, ki nikoli ni imel prijatelja, in mu podari padlo zvezdo. Med iskanjem izgubljene zvezde na Zemlji, išče in najde pravzaprav tudi samega sebe.
Theova kreativnost, nemirnost in pogum, torej vse tisto, kar so bile v nebesih pomanjkljivosti, se na Zemlji izkažejo za koristne. Theo sicer ne zna igrati na trobento, oblikovati popolnih oblakov pravilnih oblik ali skrbeti za zvezde, toda nasmeje lahko kogarkoli in nesebično pomaga ljudem. In pri tem je vražje dober. Vsak med nami ima torej svojo lastno pot, ki pa jo je včasih težko najti znotraj pričakovanj drugih. Zgodba Thea, navihanega angela, nas uči, naj se ne bojimo biti drugačni in najti svojo lastno pot.
Hiša EU (Breg 14) ob 18:20: Kako ujeti zvezdo – lutkovna igrica za najmlajše (Mini Teater)
SNG Drama:
Veliki oder ob 19:30: Rihard III. + II.
Režiser Tomaž Pandur se po motivih historičnih kronik Williama Shakespeara Rihard III. in Rihard II. ukvarja z "velikim mehanizmom" krvave zgodovine vzpona na oblast, izgube oblasti, in posledično smrti skozi psihologijo osebnosti, ki so v svojem osnovnem bistvu in krvotoku misli danes še vedno aktualne, prisotne in prepoznavne. Večno hlepenje po moči in oblasti je boj na več ravneh zavesti in razkriva človeške strasti, slabosti in neustavljiv nagon po destrukciji in avtodestrukciji. Je mikropsihologija velikih osebnosti, je razgaljanje oblasti, ki ima imena in priimke, je brezobziren boj živih ljudi, ki vsi sedijo okrog iste mize. Danes nas odkrivanje "velikega mehanizma" vodi v mehanizem znotraj nas samih, globoko tja, kjer z nasiljem ustvarjamo žrtve in kjer kot žrtve postanemo nasilneži. V moč lastne avtodestrukcije, ko hlepimo po moči, obvladovanju in posedovanju Drugega. Zaradi katere zavajamo, obsedamo, uničujemo, ranimo, zaradi katere smo brezčutni in brez milosti. In o...
mala drama ob 20:00: Nekaj sporočil za vesolje
Pritlikava pohabljenca Lum in Purl Schweitzke, nekakšna sodobna Vladimir in Estragon, iščeta smisel življenja. Ugotovita, da je tisto, za kar se splača živeti, skupni otrok, vendar ne moreta vplivati na usodo, saj je njuno življenje dramatik že zapisal v dramsko besedilo. Kdo jima lahko pomaga uresničiti željo? Obiščejo ju različne medijske, izmišljene ali zgodovinske osebnosti, vsaka s svojo zgodbo in s svojo bolečino. V igro vstopi še Vodja poteka, ki vsem tem osebnostim ponudi priložnost, da s posebno napravo v vesolje pošljejo kratko sporočilo.
Predstava traja 1 uro in 40 minut in nima odmora.
10KA, klub smeha, Miklošičeva 28 ob 20:00: 10kin Večer novega
V ceni vstopnine (3 €) je vključena tudi ena pijača ter ogromna doza smeha.
Nastopajo: Vasja Simić – Vasko, Husein Šakanović, Blaž Babič, Anton Pevc
Stara mestna elektrarna ob 21:00: Beton Ltd.: Vse, kar smo izgubili, medtem ko smo živeli
Predstava Vse, kar smo izgubili, medtem ko smo živeli izhaja iz absurda, kot ga opredeljuje trenutni kontekst časa in kot ga v delu Morilec brez razloga razvija francoski dramatik Eugène Ionesco. Drzen glamur in vrhunski šov; veličastne stavbe in čas, ko je vse mogoče; so to le sanje, ki pripadajo preteklosti? V kaj smo se rodili in med čim odrasli? Kaj bi morali narediti, pa nis[m]o? O čem bi morali premišljevati, pa nis[m]o? Nis[m]o bili ne racionalni, ne odgovorni. Zato, ker nismo premišljevali o rezultatih, ampak ustvarjali predstave. Kot da je celotno življenje, medtem ko smo živeli, nadomestila lažna svoboda, v kateri drugi odločajo o tem, ali bomo nekje v bližnji prihodnosti pomirjeni državljani, obupani posamezniki in/ali emigranti nekje daleč stran.
Podiplomska šola ZRC SAZU ob 17:00: ALEŠ BUNTA: NEZAVEDNO EVROPSKE RACIONALNOSTI
Ciklus predavanj je osredotočen na filozofska spoznanja, ki so se filozofiji pripetila tako rekoč nezavedno, v delih Erazma Rotterdamskega, Sada, Nietzscheja in Guida Crepaxa in ki jih ne moremo umestiti v jedro etabliranega filozofskega kanona.
Stara mestna elektrarna ob 18:00: Predstavitev knjige: SAMO JEDNOM SE LJUBI: Radiografija SFR Jugoslavije, predstavitev knjige avtorja Darka Suvina.
Na pogovoru bodo sodelovali:
Darko Suvin (avtor knjige in profesor na Univerzi McGill)
Boris Buden (Filozof in publicist, Berlin/Zagreb)
Krunoslav Stojaković (Rosa Luxemburg Stiftung, Beograd)
Marko Kržan (Filozofska fakulteta Ljubljana, IDS)
Hostel Celica, Galerija Srečišče ob 19.00: Odprtje razstave Tejka Pezdirc: Prenašalke - Transmitters.
Tejka Pezdirc je po končani Srednji šoli za dizajn in fotografijo vpisala študij kiparstva na ALUO v Ljubljani, kjer je leta 2011 diplomirala pri mentorju Alenu Ožboltu. Študijsko leto 2006/7 je zaključila na Universidad Miguel Hernández de Elche v Španiji, 2009 pa je prejela Nagrado ALUO za posebne dosežke.
Vstop prost.
Klub Daktari ob 20:00: Pripovedovalski Variete: Boštjan Napotnik - Napo
Vabljeni na večer Pripovedovalskega Varietea, kjer nam bo zgodbe v živo pripovedoval Boštjan Napotnik - Napo!
Boštjan Napotnik je svojo pripovedovalsko pot začel v pripovedovalski skupini Za 2 groša fantazije. Razvil je prepoznaven pripovedovalski stil, pri katerem od izvirne pravljice ohrani le zgodbeno okostje, vse drugo pa remiksa z aktualno popkulturno robo. Znane pravljice tako v njegovih pripovedih dobijo čisto nov pomen.
Kino kino kino!!!
Kinoteka:
19:00 Retrospektiva: Roberto Rossellini
Bela ladja (La nave bianca), Roberto Rossellini, Italija, 1941, 35mm, 1.37, čb, 77', svp
Celovečerni prvenec Roberta Rossellinija sodi v njegovo tako imenovano »fašistično obdobje«, ki se ga je Rossellini kasneje nerad spominjal in o njem prvič javno spregovoril šele leta 1955. Svojo vlogo v fašistični filmski produkciji je opravičeval z dejstvom, da je bil v času Mussolinijevega vzpona na oblast zgolj naiven, golobrad najstnik, ki mu je isti režim radodarno omogočil vstop v svet filma. Ohlapna filmska zgodba je razdeljena na dva dela: v prvem delu spremljamo vsakdan mornarjev na bojni ladji, ki se spopade z zavezniško mornarico in utrpi hude poškodbe, v drugem delu pa okrevanje ranjenih mornarjev na ladji bolnišnici, ki jo upravljajo nune. Navzlic določenim prav nič subtilnim političnim konotacijam se Bela ladja s svojim za tisti čas revolucionarnim križanjem igranega in dokumentarnega dispozitiva v formalnem smislu kaže kot pionirsko in fascinantno delo. Pod odlično opravljeno delo direktorja fotografije je podpisan mladi Mario Bava. »Če se je neorealizem na najbolj prepričljiv način razkril svetu skozi Rim, odprto mesto, naj presodijo drugi. Jaz vidim rojstvo neorealizma veliko prej: predvsem v nekaterih romansiranih dokumentarcih o vojni, med katerimi je tudi moja Bela ladja.« Roberto Rossellini
21:00 In memoriam: Alain Resnais
-
Noč in megla
-
Hirošima, ljubezen moja
Noč in megla (Nuit et brouillard), Alain Resnais, Francija, 1955, 35mm, 1.37, čb/barvni, 30', ap, svp
»Naslov je podoben mnogim drugim filmom petdesetih in šestdesetih let, pa vendar je to morda najstrahotnejši dokument o koncentracijskih taboriščih druge svetovne vojne. V spominu mi zvenijo besede sijajnega komentarja Jeana Cayrola, ki jih govori ledeno hladni glas Michela Bouqueta. Glasba Hansa Eislerja predstavlja enega osupljivih dokumentov o glasbi, ki neobremenjena teče v nekakšnem vzporednem toku: druži se s strahotami dokumentov na povsem nov, vznemirljiv in sijajen način kontrapunkta, vendar ne poudarja dramatičnosti prizorov, ki jih pred gledalca siplje dokumentarec Alaina Resnaisa.« Matjaž Klopčič
Hirošima, ljubezen moja (Hiroshima mon amour), Alain Resnais, Francija/Japonska, 1959, 35mm, 1.37, čb, 90', ap, svp
Večna klasika na temo spomina in pozabe, posneta po scenariju Marguerite Duras. Francoska igralka (Emmanuelle Riva) po drugi svetovni vojni v Hirošimi snema protivojni film. Zaplete se v strastno afero s poročenim japonskim arhitektom (Eiji Okada). Pripovedujeta si zgodbe. »Na prehodu šestdesetih let je bil Resnais več kot cineast: bil je seizmograf. Zgodila se mu je ta strašna stvar, da je ujel temeljni dogodek sodobnega časa: ko je bilo tako v filmski umetnosti kot drugje treba računati z enim likom več – s človeško vrsto. A ta lik je bil pravkar negiran (koncentracijska taborišča), atomiziran (bomba) in ponižan (mučenje) in tradicionalni film tega ni bil sposoben 'prikazati'. Treba je bilo najti formo. To je storil Resnais.« Serge Daney »Hirošima, ljubezen moja = Faulkner + Stravinsky.« Jean-Luc Godard
Kinodvor:
16:45 Grand Budapest hotel (The Grand Budapest Hotel), Wes Anderson, Velika Britanija / Nemčija, 2014, DCP, 100'
Brezčasna zgodba o prijateljstvu, časti in izpolnjenih obljubah, posneta po navdihu klasičnih hollywoodskih komedij iz 30-ih let in spominih dunajskega pisatelja Stefana Zweiga, je divje kinetična krimi-komedija, ki od režiserjevih značilno ekscentričnih likov poka po šivih.
18:45 Najini otroci (À perdre la raison), Joachim Lafosse, Belgija / Luksemburg / Francija / Švica, 2012, DCP, 111'
Režiser je novico iz črne kronike brez trohice senzacionalizma spremenil v intenzivno, napeto in večplastno psihološko študijo 'nepredstavljive' družinske tragedije. Film pripada Émilie Dequenne (Rosetta bratov Dardenne), ki je za vlogo prejela nagrado za najboljšo igralko v canneski sekciji Posebni pogled.
21:00 Nebraska, Alexander Payne, ZDA, 2013, DCP, 115'
Alexander Payne (Potomci, Stranpoti, Gospod Schmidt) se vrača na cesto z nežno in pretanjeno komedijo, ki se izkaže kot izvrsten eliksir za te krizne čase. Film je veteranu Bruceu Dernu prinesel nagrado za najboljšega igralca v Cannesu in nominacijo za oskarja.
Mala dvorana ob 19:00 in 21:15:
Abeceda (Alphabet), Erwin Wagenhofer, Avstrija / Nemčija, 2013, DCP, 113'
Analiza in obsodba tekmovalno naravnanega sodobnega izobraževalnega sistema ter poziv k izobraževanju, ki bi temeljilo na človeški domišljiji in ustvarjalnosti.
Kino Komuna:
17:45 Atomski z desne, romantična komična drama, Srđan Dragojević, Srbija, Črna Gora, 2014, 97'
19:45 Sivolasi žigolo, komedija, John Turturro, ZDA, 2013, 90'
21:30 Nimfomanka - 2. del, drama, Lars von Trier, Danska, Nemčija, Francija, Be, 2013, 123'
Dodaj komentar
Komentiraj