π Džin Šing KonKoz - 1. del
Nahajamo se v zimskih mescih leta 2026. Blizu Rogatca sta bila požgana hlev in kozolec. Poleg tega so se zgodila posilstva in umori. Na steni hiše je bil narisan velik prečrtan znak π. Ta dogodek je dopolnjevalo še nekaj drugih neznank in nerazumljivih zločinov v okolici Loke pri Žusmu, Lesičnega, Virštanja in Rogaške slatine. Trije lokalni operativci so se vsled teh dogodkov pripeljali iz Rogatca do Podčetrtka. Na trgu je eden od njih v πdžinšingovski govorici nagovarjal oboroženo množico, h kateri so pristopili tudi policisti in vojaki s tistega področja: »Bili so ŠIngi, enega smo prijeli. Bili so ŠIngi. Na stenah so so bili izrisani navπčno prečrtani znaki π z veliko črko I. Prekleti Etioπ. Točno tako je bilo kot v πdžinšingovskih striπh. Bili so ŠIngi. Oborožili smo se že, πštole so nabrušene, čas je za akcijo. Dovolj je dovolj, πZDA, Ljubljanske πČeKe nas bodo skupaj s ŠIngi uničile. Naj poleg strelov pije đžin s kininom ŠIng, Pij džin ŠIng!. Živel knez π Džin Šing in kneževina KonKoz!!«
Društvo kinikov v koprodukciji z Blejskim strateškim forumom predstavlja radijsko serialko »π Džin Šing KonKoz«: 1. del
Pet dni po teh dogodkih je knez π Džin Šing slovesno razglasil separatistično kneževino KonKoz v prostorih gradu Podčetrtek, ki je bil sedež kneževine. Obsegala je nezanemarljiv del slovenskega ozemlja. Obenem ni vsebovala večjih mest. Na vzhodu se je pričela pri Madžarski. Z njo je delila 20 kilometrov dolgo mejo na področju Lendave. Od tam se je raztezala vzdolž hrvaške meje proti jugozahodu. Pas ozemlja ob Hrvaški meji je bil širok približno 25 kilometrov in se je končal pri Svetih gorah nad Bistrico ob Sotli. Le na enem mestu se je ozemlje KonKoza zažrlo precej severneje od Hrvaške meje, in sicer je bil to dokaj ozek krak, ki je potekal od Rogaške Slatine preko Poljčan, Zreč in Vitanja vse do Spodnjega Doliča. Konkoz je vseboval ducat toplic, med katerimi bomo omenili Toplice Lendava, Terme Vivat, Moravce, Bioterme Mala Nedelja, Banovce, Rogaško Slatino, Zreče in Terme Olimia.
Kako je nekdanji minister postal π, nato premier π Džin Šing in naposled knez π Džin Šing
Opravka imamo s taistim π Džin Šingom, ki je bil za časa LancKorone sprva minister π in je vodil resor za gospodarstvo in korona turizem. Osebno ime je spremenil v matematični znak π v času, ko je sklenil zavezništvo s takratnim premierjem R2 (izg. R na kvadrat) skozi incidenco 1771, zaradi česar je v novi vladi ostal minister, hkrati pa je postal podpredsednik vlade. π je nato zavoljo zdravstvene krize sodeloval tudi pri nabavi medicinskih ventilatorjev R-37, ki so bili zaradi pomanjkljivosti kasneje s tajno pomočjo Huaweija nadgrajeni v RD-37. Kmalu po demonstrativnem tretmaju z ventilatorjem RD-37 je π doživel celično rekonfiguracijo. Polt na obrazu je bila podobna tisti pri blagih simptomih zlatenice, torej rahlo porumenela in očesni reži sta bili čisto malo bolj zoženi in nabuhli kot prej. Zrcalna podoba mu je kazala majhne znake modifikacije, kljub vsemu pa je obraz obdržal fizično identiteto π-ja. Nekaj dni po tretmaju je eden od readymade ventilatorjev v njegovi pisarni, ki so bili tam kot razstavni eksponati namenjeni za izgovarjanje motivacijskih zdravstvenih parol, pričel obnašati nekonvencionalno. Namesto utečenih parol je hipnotično izgovarjal ime vodje kitajske partije Ši Džinpinga. Minister π se je ob tem začel poigravati z lastnim imenom in imenom Ši Džinping. Izvedel je anagram imena Ši Džinping. Zlog pi je zamenjal s simbolom π in ob tem lastno ime π preimenoval v π Džin Šing. Ime je bilo za razliko od Ši Džinpinga trodelno. Kmalu zatem je z zvijačno potezo odstranil premierja R2 in kot podpredsednik vlade prevzel njegovo funkcijo na začetku leta 2022. Poimenovanje π Džin Šing je bilo vpadljivo, da ne rečemo kulsko, kombinacija matematičnega simbola z dvema dodatkoma, ki dozdevno nista nič pomenila, sta pa dobro zvenela. Vendar je bila situacija takrat, če gledamo ozemlje celotne Slovenije, zanj že brezizhodna. Tako mu je že mesec po prevzemu oblasti readymade ventilator RD-37 v pisarni začel šepetati zloglasno geslo »svoboda osvobaja«. Po izteku mandata je njegovo ime začasno zamrlo. Razen krajših trenutkov, ki so bili povezani s preiskavami o medicinskih ventilatorjih, je za nekaj let izginil s scene. Nato je njegovo ime konec leta 2025 postalo sprva zelo popularno na obmejnem področju Obsotelja in Kozjanskega, kasneje pa tudi v širši obmejni vzhodni regiji. Vzrok za to je bila situacija na terenu v povezavi s konstrukcijo pojma Šing. Slednjo je v zvezi z dodatnim osmišljanjem dogodkov izvedel Lord Bajram Anđelković.
Lord Bajram Anđelković in konstrukcija pojma »ŠIng«
Lorda Bajrama Anđelkovića je vlada jeseni leta 2025 degradirala zaradi njegovih stališč, ki so bila naklonjena Rusiji. Tako navkljub preteklim zaslugam ni bil več vodja kulturne sekcije Vodikove domačije Ljubljana, temveč so ga premestili v Vitanje, kjer je izpolnjeval funkcijo umetniškega direktorja Centra Noordung. Tam je dobil tudi solidno stanovanje v last. Sliši se dobro in nedvoumno, vendar je bila to v bistvu kazenska sankcija. Kajti Center Noordung že precej časa ni bil več KSEVT in program »kozmizacije umetnosti« je bil močno zmanjšan zavoljo komercializacije. V Vitanju se je v dani situaciji počutil kakor v kakšni kazenski koloniji. Rad je sicer zahajal v bližnje zdravilišče Zreče, kjer se je prvič seznanil s π Džin Šingom, ko je bil slednji na poslovnem obisku. Navezala sta stike in določene medsebojne naklonjenosti ni bilo mogoče tajiti. Proti koncu leta 2025, ko je bila situacija že precej razgreta, je π Džin Šing prišel na usoden obisk k Lordu Bajramu Anđelkoviću v Center Noordung. Podal je sledečo analizo: »Naše prebivalstvo ob hrvaški meji je že dodobra oboroženo. Meja med Hrvaško in Bosno, tako mi pravijo Dodikovi viri, bo v roku nekaj tednov popolnoma popustila. Ilegalnih migrantov je tam na pretek, zaenkrat semkaj prihajajo še kapljično, migracijski sporazum 2026 je že raztrgan na prafaktorje. Območna policija in vojska sta na naši strani. Zdaj potrebujemo samo še malo tvoje čarovnije, Lord Bajram Anđelković in čez nekaj tednov bi lahko ustanovili kneževino KonKoz. Malo dopolnitve tistega nevromarketinga, ki sem ga najel.«
π Džin Šing je nato odpil mali požirek iz steklenice in nadaljeval: »če stvar uspe, boš dobil v kneževini pomembno funkcijo. Poleg tega boš Center Noordung vodil sam in finance bodo zavidljive. Ponovno bo lahko KSEVT. Njegova reforma pred leti je bila napaka. Tudi glede tvoje morebitne vloge v elitnem hotelu v Rogaški Slatini, ki nosi ime po kralju Aleksandru Karadžordževiću, nimam zadržkov. Glede Rusije delimo tvoja stališča. Potrebujem malo tvoje čarovnije.«
Lord Bajram Anđelković je ob vitju cigaretnega dima odvrnil: »π Džin Šing, torej govoriš o tem, kar sem ti razlagal že zadnjič na kosilu pri Žički Kartuziji. Da bi namreč tvoje ime lahko pričelo inflacijsko podeljevati smisel stvarem na terenu. In glede na situacijo na južni meji, mislim na področje od Središča ob Dravi do Bistrice ob Sotli, bi vse to lahko dobro izkoristili. Poskušal bom dati tvojemu imenu nekaj dodatne čarovnije.
Odložil je cigaret in odpil malo pijače iz πdžinšingove steklenice, ki je stala na mizi. Presenetil ga je neverjetno grenak okus. Obraz se mu je ob požiranju dodobra namrščil in podočnjaki so se za tren obarvali rubinasto rdeče. Potem je dejal: »Hhahaha, oohohhoho, kaj je tu notri, grenkost ti zažge faco, grlo in okus, jebo te, hhghaakk.«
Tudi π Džin Šing je naredil še en požirek. Vendar ni kazal nikakršnih znakov nelagodja. Odgovoril je hladnokrvno in brez grimas na obrazu: »Sčasoma se navadiš. To je kozjansko-obsoteljski đžin pomešan z zdravilno vodo iz Rogaških mineralnih vrelcev, limono in ravno pravšnjo dozo kinina. Poleg samozaščitnega oboroževanja prebivalstva je to druga ključna stvar, ki jo izvajamo. Govorim namreč o preventivni zaščiti pred malarijo in drugimi prihajajočimi boleznimi! Z vsemi dodatki vsebuje približno 31 odstotkov. Male, a konstantne doze so v igri.«
Ta odgovor je podal Lordu Bajramu Anđelkoviću začetni odriv glede multiplikacije imena π Džin Šing. Dejal je takole: »Po eni strani tvoje ime π Džin Šing na obmejnih koncih ob zdajšnjih pogojih predstavlja spontani red, delavnost, eklektične vrednote, sivo ekologijo et cetera. Za to konotacijo ste že poskrbeli s pomočjo političnega nevromarketinga. To je vse v redu, vendar lahko imenu z lahkoto dodamo še hrbtno, bolj obsceno plat. To ga bo naredilo še učinkovitejšega. Matematični simbol π, prvi del tvojega imena, bo homonim za besedo velelnega naklona glagola ’piti’. Drugi del imena ’Džin’ bo homonim za pijačo ’džin’. Edina beseda, ki še nima večpomenskosti oziroma sploh nima pomena v slovenščini v tvojem trodelnem imenu, je ’Šing’. S tem se je treba sedaj poigrati.«
Vzel je papir v roke. Začel je proizvajati pojem Šinga znotraj imena π Džin Šing preko besedne igre prostih asociacij. Sprva je imel na voljo samo ime π Džin Šing za izpeljavo Šinga, kajti ključno za večpomenskost in dodatno učinkovitost imena je bilo, da se pojem Šinga lahko izpelje iz samega imena, da samo ime π Džin Šing že vsebuje vsaj minimalno umestitev Šinga. Tako je bil Šing v izhodišču predstavljen kot sprevrnjeno iracionalno število vrednosti π-ja. Kaj je torej na tej ravni Šing? Je sprevrnitev števila π, torej vrednost 0.31... in tako dalje z decimalkami v neskončnost. Potem je Lord Barjam Anđelković odvzel ničlo rezultatu sprevrnitve števila π. S to operacijo je prišel zelo blizu odstotkovni vsebnosti alkohola, ki ga je vseboval prej omenjeni kozjanski džin z dodatki za zdravstveno preventivo pred malarijo, na 31 odstotkov. In ta asociacija na džin skozi sprevrnitev števila π in operacijo odvzema ničle tej vrednosti, je za nazaj konstanti π in njeni sprevrnjeni vrednosti podvojila pomen z glagolskim velelnikom »pij«. Drugi del imena π Džin Šing pa se je podvojil s pomenom pijače »džin«. Samoumevno je, da se je pri konstrukciji pojma Šing znotraj imena π Džin Šing in razširitvi pomena imena, rezultat iztekel nazaj do imena π Džin Šing. Seveda tokrat v pomenu besedne zveze imena, ki je prešla v preprosti slovenski stavek »Pij džin Šing!« oziroma bolj natančno: »Šing je tisti, ki se mu veleva, da pije džin!«. Ime samo, torej brez zunanjih dodatkov, vsebuje tudi ta pomen. To je ključno na prvi stopnji.
Lord Bajram Anđelković je po tem ekskurzu dejal π Džin Šingu: »Šing je tisti, ki pije Džin. Dobro, to seveda počnejo tudi drugi. Vendar pa se Šing boji pitja džina. Velelni naklon glagola v pridobljeni različici pomena imena ’Pij džin šing!’ izpričuje to bojazen. Takšen džin je zdravstveno in kolonialno orožje. Vi ste navajeni mikrodoz kinina, kinhonizem vam ne pride do živega. Šingu pa povzroča vrtoglavico, akutno psihozo in tako dalje. Zdaj je čas, da se postopoma podeli konkreten obstoj Šingu. Na prvi ravni je zelo formalno definiran ravno zato, da lahko ti, π Džin Šing, rečeš, Šing je tisti, za katerega jaz pravim, da je Šing. Šing mora kondenzirati.
π Džin Šing je rekel: »Recimo, da se Etiopija, Bangladeš, Sirija, Peru, Maroko, Afganistan, Džin-gistan in tako dalje..., vse te ilegalne pizdarije kondenzirajo v besedo Šing. Tako bo moje ime π Džin Šing v eni izmed pomenskih plasti izvabljalo fantazijsko sceno, v kateri se sili z džinom Šinga, ki se mu pijača s kininom upira, mu povzroča vrtoglavico in izgubo vida. Skratka, ga odvrača od naših krajev z enako mero kot orožje. Tu dobi velelnik »Pij džin Šing!« vso svojo ostrino. Šing postane vertikalno prečrtan π!
Zdaj je napočil čas za konstrukcijo zgodbe. Neizbežno je bilo, da bo ŠIng slej kot prej povzročil resni incident, to je bilo bilo onkraj statistične verjetnosti, izvršeno dejstvo, ki bo bilo. Lord Bajram Anđelković je za sredstvo komunikacije oziroma π-AR predlagal tako imenovane kratke stripe, ki so bili primerni za Muskova družbena omrežja. Naslov stripov je bil napisan s prvimi štirimi črkami besede strip, dopolnila pa sta jih matematični znak π in KonKoz. Izgovorjava je bila stri-Pi KonKoz. V njih je bil π Džin Šing lokalni gospodar, ki je sprva izkazoval spontani red in ozemeljski teritorij KonKoza. Poosebljal je tudi πđžinšingovski idiolekt. Znak π je bil na takšen ali drugačen način v striπh vseprisoten. Kozarci, iz katerih se je preventivno pil džin z vodo, limono in kininom, so bili v obliki obrnjenega znaka π. Na njih je bila prečrtana ničla. Za samoobrambo so se oboroževali s πštolami. Kletvice in zmerljivke, ki so se uporabljale, so večinoma vsebovale znak π, ki so ga dopolnile črke. Najbolj popularna in subverzivna je bila πZDA. Sledile so ji EtiOπ, kar je bila zmerljivka za ŠInga, ki dila opij, ljubljanska πČeKa je zaničljivo referirala na kulturne ČeKiste iz prestolnice - ljubitelje ŠIngov, ženevskih konvencij in zelene diktature, besedna zveza netoπr ππstrel je označevala nočno rešetanje s πštolo po ŠIngu in tako dalje.
ŠIng je imel na mestu črke i zapis vertikalno prečrtanega znaka π z boldano veliko črno črko I. ŠIngi so bili pravzaprav v striπh figura izpopolnjene in adaptirane vrste ilegalnih migrantov. Tako so bili odporni na mraz, oblek praktično niso potrebovali, čeprav so jih nosili. Tudi v zimskem obdobju so lahko preplavali več desetkilometrske razdalje po morju in rekah. Onesnažena voda jim ni prišla do živega in so jo brez težav uživali zavoljo hidracije. Bili so odporni na malarijo in druge bolezni, hkrati pa so jih prenašali. Nato so striπ zlagoma dobivali določene hiperbolične elemente retro turških povesti. Vsebovali so veliko scen, v katerih so ŠIngi pričeli pleniti in posiljevati lokalno prebivalstvo. Ob tem so za seboj puščali vertikalno prečrtan znak π z I-jem. Sčasoma so domačini na pobudo π Džin Šinga ugotovili, da je poleg oboroževanja s πštolami za ŠInge najboljše sredstvo odvračanja prav džin s kininom, vodo in limono, ki so ga bili sami uporabljali za zaščito pred malarijo. ŠIngi namreč očitno niso imeli določenega encima in so jim že mikrodoze kinina povzročale kinhonizem. Tako so bili striπ tudi polni scen, v katerih so na ŠIngih izvajali prisilno pitje džina s kininom. To je dalo imenu kneza π Džin Šinga dodatno avro, saj že ime samo vsebovalo tudi pomen imperativa »Pij džin Šing!«. Ime se je v svoji razpršeni pomenskosti odlično dopolnjevalo. Obenem ga je to zgolj še utrdilo kot glavno figuro na območjih prihajajočega KonKoza.
S tem daljšim vijuganjem v preteklost in politično genezo π Džin Šinga smo orisali pot do zime leta 2026 in na začetku opisanih brutalnih incidentov, ki jih je pospremil vertikalno prečrtan znak π z veliko črko I in so bili uradni katalizator za secesijsko potezo in ustanovitev kneževine KonKoz.
To je konec prvega dela radijske serialke »π Džin Šing Konkoz«. Drugi del sledi čez en mesec v ponedeljkovem jutranjem programu Radia Študent.
Dodaj komentar
Komentiraj