6. 5. 2024 – 19.00

Still Corners: Dream Talk

Audio file
Vir: Naslovnica

Cargo Records, Wrecking Light Records, 2024

 

Tolpo bumov namenjamo angloameriškemu dvojcu Still Corners, ki je pred dobrim mesecem izdal svoj šesti studijski album Dream Talk. Pravzaprav bi oddajo lahko začeli tudi z vprašanjem, kako se sliši glasba v sanjah. Motiv, ki je navdihnil Tesso Murray in je dramaturško prisoten na celotnem albumu, se sliši kot izliv sanjajočega sveta v glasbo.

Audio file
14. 5. 2019 – 14.30
Začilajmo za post-abrahama

V glasbenem smislu sta se Still Corners že uveljavila med zasanjano, melanholično, temačnemu naklonjeno in hkrati romantično publiko. Z lahkoto ju postavimo ob bok zasedbam in glasbenikom, kot so Cigarettes After Sex, Michelle Gurevich, Angel Olsen in drugi. Tudi tokrat nista zavila v noben drug žanrski odvod, držita se značilne in prepoznavne linije, ki jo takoj prepoznamo. Lahko bi torej rekli, da je plošča Dream Talk v glasbenem in melodičnem smislu preverjena receptura, ki deluje.

Če za trenutek še obstanemo na tem žanrskem področju, je vredno omeniti, da tovrstna zvrst redkokdaj premore tekstovne odmike od melanholično-ljubezenske vsebine. Tokrat sta Still Corners s svojim sanjskim svetom vsebinsko presenetila, v skladbi Let's Make Up denimo zaslišimo kritiko trenutnega stanja po svetu, na čelu z vojnami, ki divjajo po svetu, ko pravita: »nočem se bojevati, tako ali tako je preveč vojn«.

Vir: Naslovnica
23. 3. 2017 – 19.00
Propad brez propada...

Skupek glasbe in besedil nas na plošči Dream Talk spomni, da sta globina in preprostost lahko povezani v celoto, ki izraža tako sanje kot življenje, ljubezen in sovraštvo, osamljenost in družbo. Z dobro zamišljeno dramaturgijo in zvočnimi učinki morja in narave nas glasbenika popeljeta na potovanje v sanje, vase, gor, dol in vse naokoli. To res je dobesedno Dream Talk.

Mojstrsko so vpeljani tudi kitarski soli, ki velikokrat razbijejo monotonost skladb. Te nas sicer z repetitivnostjo popeljejo v meditativno stanje, toda kljub temu čutimo, da to ni osnovni namen plošče. Kitara razbije tudi valovanje morja v skladbi Crystal Blue. Zdi se, da sta avtorja želela poslušalca vendarle prizemljiti in ga ne pustiti (pre)dolgo plavati na planjavah sanjskih oblačkov.

Dream Talk je plošča za vse tiste, ki si želijo sanjajoči objem mojstrov melanholije in ljubezni hkrati, za tiste, ki s preprostostjo razumejo globino, in za preverjene sladokusce teme s kančkom optimizma. 

 

Leto izdaje
Avtorji del

Prazen radio ne stoji pokonci! Podpri RŠ in omogoči produkcijo alternativnih, kritičnih in neodvisnih vsebin.

Dodaj komentar

Komentiraj

Z objavo komentarja potrjujete, da se strinjate s pravili komentiranja.