10. 2. 2019 – 18.00

Štirje azijski tigri I: Singapur

Audio file

Ling Ko Mui, vzklikne stari Malezijec, taglavna riba v Flamingo Valley. Ti si pa še vedno v igri, a ne, tamala?

Potem vsi ostareli Kitajci in Kitajke obrnejo glave in pogledajo v smer Deddyja Haikela, z obrazi, zgubanimi kot pri morskih želvah, in ta poplesuje, kot da bi čakal na aplavz. Ling Ko Mui mukoma dvigne pogled proti starcu.

Ti, ja, nadaljuje Deddy Haikel, s tabo se pogovarjam, toda njene motne oči so se že prilepile nazaj na televizor, na katerem se predvaja neka mandarinska potopisna oddaja.

A me nisi prosila, da te zapeljem na motorju?

A me nisi prišla gledat na predstavo v Narodno gledališče?

A me ni tvoj kitajski partner pretepel na Benkulenski ulici?

To sem jaz, Deddy Haikel!

Vzame kitaro, ki je vedno pri roki, in nanjo zabrenka prvih nekaj akordov Barbara se šeta po Bugis Street. Ne poje več, kot je nekoč, preden so mu operirali grlo, ampak vseeno mu uspe z glasom seči do srca Ling Ko Mui, ki se vzravna in se spet zazre vanj, tokrat mu skoraj pogleda v oči.

Eden od ostarelih Kitajcev zagodrnja, Ta stara je njanjuk, proti Deddyju Haikelu, in s kazalcem dela kroge okoli senc. Vse pozabla. Še svoje hčere se ne spomne.

Deddy Haikel počaka, da rif izzveni, položi nogo na stol in mu odvrne, pa cel svet je njanjukološki oddelek, ejga! Da ne boš mislil, kok si pameten. Tudi tebi se je pisker prismodil.

***

To nedeljo v oddaji Tu pa tam poslušamo prvi del cikla Štirje azijski tigri: na sporedu je kratka zgodba Flamingo Valley singapurske avtorice Amande Lee Koe v prevodu Matjaža Zgonca. Samo na frekvenci Radia Študent!

 

Aktualno-politične oznake
Institucije
Kraj dogajanja

Prazen radio ne stoji pokonci! Podpri RŠ in omogoči produkcijo alternativnih, kritičnih in neodvisnih vsebin.

Dodaj komentar

Komentiraj

Z objavo komentarja potrjujete, da se strinjate s pravili komentiranja.