18. 10. 2022 – 15.54

Dogaja tudi v kinih in gledališčih

1.

GLASBA

ALI TEMU PODOBNO

 

               .: Lublana

 

Hostel Celica / 20.00 / Prepletanja

Performans Prepletanja predstavlja sodelovanje dveh umetnikov, ki v simbiozi ustvarjata svojevrstne »zvočno-gibalne« pokrajine.

Le-te navdih jemljejo v življenju, skozi pogled na sobivanje človeka in narave ter čutenje metafizičnega. Zvočni ambienti in melodije osnujejo podlago, na katero se odzove telo, ki zvočno valovanje podoživi v materiji gibanja in nas vabi k čuječemu opazovanju sebe in dogajanja. S svojo prisotnostjo smo namreč vključeni v ustvarjalni proces in tako neposredno postanemo sokreatorji ustvarjalnega prostora, na katerega se umetnika ves čas spontano odzivata. Nastane »preplet« med izvajalcema, opazovalci in okolja v katerem performans poteka.

Vstop prost.

 

Klub CD / 20.00 / Chango Spasiuk

O Changu Spasiuku lahko govorimo samo v presežnikih. Je eden najuspešnejših argentinskih in latino glasbenikov tega stoletja, ki je s svojo glasbo in igranjem harmonike osrečil številne duše po vsem planetu. Pri nas, vedno znova v Cankarjevem domu, bo nastopil tretjič.

Je vodilni promotor zvrsti chamamé, ki je nastala v spoju staroselskega sveta in stare celine ter vsebuje široko paleto podzvrsti. Gre za tradicionalno, podeželsko godbo, ki jo izvajajo skupine od dveh do petih glasbenikov, instrumentarij pa vključuje harmoniko ali bandoneon, violino, kitaro, cajon in včasih tudi kontrabas. Ta ritmična in živahna glasba se poje ali recitira, izraža pa občutja deželanov: lepota pokrajine, ljubezen, nostalgija, trdo in neizprosno življenje ...

18€, 12€*

 

Cukrarna.bar / 19.00 / MEJE RASTI #3: Socialna država in paradoks trajnosti

Vabljeni na zadnji dogodek Socialna država in paradoks trajnosti iz cikla pogovorov Meje rasti, ki ga organizira Policy lab, ekološki think-thank.

Na dogodku bomo govorili bomo o tem, kako v pogojih odrasti neizogibno trčimo v paradoks trajnosti, ki ga zaznamuje nasprotje med gospodarsko rastjo in omejitvami zemeljskih virov. Eno najtežjih vprašanj, s katerimi se mora soočiti sodobna družba, je, kako z omejevanjem rasti še vedno ohranimo socialno državo za vse.

Gostje razprave bodo:

Nika Tavčar, aktivna na področjih podnebnih sprememb in trajnostnega razvoja, s fokusom na trajnostni oskrbi s hrano. Zaposlena pri fundaciji za trajnostni razvoj Umanotera kot vodja projektov.

Dr. Luka Omladič, Ministrstvo za delo, socialne zadeve in enake možnosti.Ustanovitelj Inštituta za aplikativno etiko.

Matevž Frangež, državni sekretar na Ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo.

Dr. Srečo Dragpš, sociolog, profesor na fakulteti za socialno delo. Njegovo področje so teorije družbe, problematika družbene neenakosti, socialna omrežja in religija.

Pogovor bo moderiral Aljoša Slameršak, Policy Lab.

Lepo vabljeni!

 

 

Vir:

Avtorji del

Prazen radio ne stoji pokonci! Podpri RŠ in omogoči produkcijo alternativnih, kritičnih in neodvisnih vsebin.

Dodaj komentar

Komentiraj

Z objavo komentarja potrjujete, da se strinjate s pravili komentiranja.