Tresla se je šola – rodila se je univerzitetna redakcija
Nekdanji in sedanji sodelavci smo se usedli za virtualno mizo in skušali dognati, kaj so gonila in mrtvila univerzitetne redakcije, katere skupine so našle svoj izraz prek nje in zakaj bi se sploh komu dalo ukvarjati z univerzo. Z vami so bili Jerneja Brumen, Igor Brlek, Ervin Hladnik Milharčič in Igor Vidmar. Pogovor sta vodila Hana Radilovič in Matija Pušnik.
Od lustracij v 70. letih, papirnatih tigrov 80. let pa vse do t. i. »gibanja stopetdeset« v novem tisočletju. Sogovorci so nas popeljali od začetkov radia in univerzitetne redakcije, ki jo je med letoma 1972 in 1974 vodil Igor Vidmar, do šolske reforme v 80. letih, ki so jo na Radiu Študent kritizirali dijaki pod mentorstvom Ervina Hladnika Milharčiča, naprej do tranzicijskih sprememb, ki jih je v 90. letih popisoval Igor Brlek, pa vse do urednikovanja Jerneje Brumen in časa svetovnih in slovenskih vstaj ter »gibanja stopetdeset«, kot je sekretar z ministrstva za šolstvo anekdotično poimenoval gibanje 15o na eni od skupščin. Nekatere antične spominske sobane, ki smo jih obiskali, so bile tako daleč v preteklosti, da so nas na čase spremljali odmevi, za kar se poslušalcem opravičujemo!
V kolikor bi z nami želeli deliti kakšne spomine ali zanimivosti iz preteklosti delovanja univerzitetne redakcije, bomo zelo veseli informacij v komentarjih.
Dodaj komentar
Komentiraj