6. 3. 2013 – 19.00

The Night Marchers: Allez! Allez!

Vir: Naslovnica

Swami, 2013

 

Že leta 2007 so v San Diegu nastali The Night Marchers, ko so se kitarista John Reis in Gar Wood, basist Tommy Kitsos in bobnar Jason Kourkounis združili v novo rockovsko zasedbo. Pred tem so vsi, razen bobnarja, igrali v »našpičeni« zasedbi Hot Snakes. Za svet garažnega punk'n'rolla veljajo The Night Marchers za neke vrste super-skupino. Osrednja figura je prav gotovo John Reis, ki je od sredine osemdesetih igral v številnih bendih, kot so Pitchfork, Drive Like Jehu ali še bolj uveljavljeni Rocket From The Crypt. Preden si je vzel nekaj odmora za družinsko življenje, je sodeloval tudi s Hot Snakes in The Sultans. Tudi ostali člani so igrali v pomembnih rock'n'roll zasedbah. Wood je bil član Beehive and the Barracudas, Kitsos je igral pri CPC Gangbangs in Kourkounis pri Delta 72. Vsi vpleteni, razen bobnarja, so bili tudi člani Hot Snakes, kar pomeni, da so v bistvu The Night Marchers logično nadaljevanje navedenega benda. Skratka, opraviti imamo s prekaljenimi glasbeniki neodvisne rock'n'roll scene. Že leta 2008 so The Night Marchers izdali svoj prvenec See You in Magic. Sledilo je nekaj let suše, vendar ob poslušanju njihovega drugega albuma se je izkazalo, da je bilo vredno čakati toliko časa.

Njihov drugi album je nadgradnja zvočne rock'n'roll energije, ki so jo vpleteni osvojili skozi leta igranja v zgoraj naštetih zasedbah. Čuti se zvok vseh predhodnih skupin, poleg naštetih pa tudi vplive starejših, vplivnih bendov, kot so na primer The Flamin' Groovies ali Real Kids. Zvočna celota benda je postala veliko bolj fokusirana kot v preteklih zasedbah. Reis navaja, da je v preteklosti velikokrat igral v več bendih hkrati in se tudi zaradi tega ni mogel vsem posvetiti dovolj koncentrirano. Tokrat se čuti, da je celotna zasedba še kako pri stvari.

Njihov uporniški punk blues, ki se napaja z garažno rockovsko energijo, deluje spontano in dinamično. Prepletanje neodvisnih rockovskih slogov se nadgrajuje in razvija iz skladbe v skladbo. Čutiti je veliko bliskovite punkrockovske energije. To je značilno tudi pri skladbi Loud, Dumb and Mean, ki jo poslušate v podlagi.

Razrahljan noise rockovski občutek nam prikliče uvodna skladba Tropical Depression, ki nas takoj potegne v užitek rockovskega razvrata. Ta je še najbolj navzoč pri skladbi  All Hits, ki nas neposredno navduši. Veliko je zgoščenega, tako imenovanega »street rocka«, ki ga prepoznamo v skladbah, kot sta Fisting The Fan Base ali Thar She Blows. Zasedba se zna spustiti tudi v počasnejše bluesrockovske momente, ki so prisotni v skladbi Big In Germany ali pri skladbi Roll On. Allez Allez je zelo zabaven plošček, ki predstavlja sodoben rock'n'roll v najbolj sproščeni in iskreni različici. Produkcija je povsem spodobna, skladbe so aranžirane domiselno in neobremenjeno, bend se dostojno dopolnjuje v svojih izvajalskih nalogah, tako da govorimo o glasbenem izdelku, ki nas takoj navduši. Na trenutke se spomnimo na stare dobre čase Rocket From The Crypt ali celo Hot Snakes, skratka to je rock'n'roll v najbolj surovi in najbolj pristni različici. Definitivno gre za album, ki se bo še nekaj časa vrtel na naših predvajalnikih.  Gre za pravo zvočno odrešitev, ob splošnem pomanjkanju mlajših bendov, ki bi se spuščali v tovrstne rockovske zvoke.

 

Leto izdaje
Avtorji del
Institucije

Dodaj komentar

Komentiraj

Z objavo komentarja potrjujete, da se strinjate s pravili komentiranja.