Vonj poleta
.: 1 :.
GLASBA
Prulček // 20.00 // Pato Nuño Quartet
Odkrijte glasbeni svet Pata Nuñoja in njegovega kvarteta v Prulčku, kjer se bo ta izjemen kitarist združil s slovenskimi virtuozi. Pato Nuño, mojster kitare z edinstvenim slogom, ki združuje jazz, blues, rock in elektroniko, vas bo popeljal na nepozabno glasbeno potovanje.
Pato Nuño Quartet vas vabi na nepozaben večer, ki bo presegel običajne glasbene okvirje. Predstavili bodo svoj nov album, ki je harmonična mešanica tradicije in modernega, kar ustvarja magičen zvočni kalejdoskop.
Ne zamudite te čudovite priložnosti za večer poln čustev, umetnosti in glasbenih odkritij v srcu Ljubljane. Pridite in doživite, kako Pato Nuño s svojim kvartetom ustvarja magične trenutke, ki ostanejo v spominu.
Zasedba:
- Pato Nuño - kitara
- Miha Kokot - klaviature
- Daniela Lukšić - bas
- Jan Istenič - bobni
Prostovoljni prispevki.
ŠKUC // 20.00 // 31. literarno-glasbeni festival ŽIVA KNJIŽEVNOST
Sergej Harlamov
Vodi / Hosted by: Matjaž Zorec
Glasba / Music: Muzikačaka
MGLC Švicarija // 20.00 // Kiki + Astrid
LUD Literatura // 20.00 // Poezija na podlago
& Prepovedani položaj (pravkar izdan prvenec v Prišlekih)
bereta Denis Škofič
in Anja Grmovšek Drab
sreda, 12. junij ob 19 uri
.: izven prestolnice...
Skladišče Libertas, Koper // 20.00 // Libertas Festival
/odprtje razstave akvarelov nastalih na umetniški rezidenci v Kubedu/
/projekcija filma z glasbeno spremljavo v živo/
KC Pekarna, Maribor // od 9.00 dalje // 30. OBLETNICA KC PEKARNA
Odprta vrata in Striparna Oblaček
Predavanje in delavnica: Nasilje nad ostarelimi
Informativni termin CENTER ŠTEKER
Intervencije Boruta Popenka – Pinga
Turnir v kičkanju Pekarna Open 2024
Otvoritev razstave slik in skulptur: Zmago Kovač »Prepleti časa«
Razstava fotografij: Usmerimo pozornost na Gazo
Dan odprtih vrat plezalne stene
Koncert na odru v Pekarniškem parku:
Hinko Marija
PirhAlter Aku-Stik
GustafJAM
Pogovor ob izidu nove številke revije Borec “Ideja svobode v Palestini”: Palestina, solidarnost in medijski diskurz
.: 2 :.
TEATER IN POGOVORI
Španski borci // 20.00 // Extima: Metastaze svobode
Resnični problem človeštva je človek. Lastno identiteto vzpostavlja skozi razliko do drugačnega in z omejevanjem drugega. S sklicevanjem na zaščito lastne prvobitnosti utrjuje svoj dominantni položaj v naravi ter uzakonja neenakost in nepravičnost v družbi. V globalni in lokalni perspektivi se človeštvo vse bolj deli na državljane in nedržavljane, domorodce in prišleke, domačine in tujce, zahodnjake in južnjake. Potreba po vzdrževanju razlike se razrašča kot metastaza v tkivu nacionalnih kultur. Pravica do samostojnosti, suverenosti in svobode posameznika, naroda, človeštva postaja obzidje, znotraj katerega bo sonce samo naše. Povečuje se potreba po varnosti, industrija obrambe požira vse več ljudi, energije in denarja. Navidezna grožnja je vseobsegajoča in vseprisotna. Videz postaja dejstvo, dejstvo se spreminja v videz. Življenja postajajo navidezna, priznavamo se samo še simbolično. Človek izginja pod naplavinami videza. Svoboda je postala suženjstvo razlike.
Metastaze svobode je tretji del štiriletnega projekta pod skupnim naslovom EXTIMA. Olja Grubić v njem raziskuje pozunanjenje intimnega kot bazične geste umetnice na eni strani, na drugi strani pa razpira zapleteno razmerje med privatnim in javnim, osebnim in družbenim.
Glej // 18.00, 19.00 in ob 20.00 // Glej, Jadran Resort
Jadran Resort raziskuje transformacijo teritorijev in družb, katerih prihodnost oblikujejo investicijska tveganja mednarodnih investitorjev ter podrejenost potrebam začasnih turistov. Zanjo so simptomatične oblike začasnega bivanja (na primer v ready-made mestih, kakršen je npr. tudi Portopiccolo ob Sesljanu), wellness resorti in državljanstvo kot naložba. V pristaniščih Črne gore zavetje najdejo tudi kripto milijonarji ter križarke (npr. MS Satoshi), da lahko nato nadaljujejo pot v ilegalne razstavljalnice ladij v Bangladešu.
Jadran Resort temo raziskuje skozi izviren format 'romana v krajini' (novel in landscape) in vznika med podobami, ki jih povezujemo z idejo mediteranske izkušnje. Ohlapno se nanaša na kontekst Črne gore in pri tem kaže na oblike našega posrednega in neposrednega sodelovanja v procesih, ki jih zarisuje. Roman v krajini je poskus sprehajanja med izkušnjami in nabor trenutkov, ki deaktivirajo ta zapleteni mit o vzajemnosti.
Klub Tiffany // 19.00 // Diskusija: Vključujoče in antirasistične LGBTIQ+ skupnosti – dobrodošlica naši aktualni družini
Osredotočile_i se bomo na izkušnje LGBTIQ+ prosilk_cev za mednarodno zaščito/begunk_cev z vključenostjo oz. izključenostjo znotraj LGBTIQ+ skupnosti v Sloveniji in Evropi. Delile_i bodo svoje poglede na vlogo LGBTIQ+ organizacij in skupnosti v kontekstu antirasizma in vzpostavljanja podpornih mehanizmov za najbolj izključene znotraj LGBTIQ+ skupnosti.
Ogledale_i pa si bomo tudi kratki dokumentarni film Nidhal, ki ga je režiral Bassem Ben Brahim (Tunizija, 2022).
Gostje_i: Bisi Alimi, aktivist, Velika Britanija, Nigerija, Herve Hakizima, aktivist_ka, Slovenija, Burundi
Moderacija: Sasha Ihnatovich, Društvo Parada ponosa, Slovenija
Pritličje // 20.00 // Pogovor ob knjigi iz socializma v periferni kapitalizem
Dodaj komentar
Komentiraj