28. 3. 2016 – 19.00

HOLY WAVE: Freaks of Nurture

Vir: Naslovnica

The Reverberation Appreciation Society, 2016

 

Po Night Beats se posvečamo še enim Teksačanom, ki jih navdihuje psihedelija, izostren pogled v čevlje in sonično surfanje. Po tretjem dolgometražcu obravnavamo Holy Wave in njihovo zadnjo stvaritev Freaks of Nurture. Pri dokaj mladi založbi, ki plošče izdaja zasedbam večinoma iz domačega Austina in skrbi tudi za popotovanje tujih bendov v druge kraje, je kvintet zaokrožil svojo vizijo novih raziskovanj. Austin se zadnje čase kaže kot plodovito glasbeno mesto, predvsem v drugačnih in bolj oddaljenih, na trenutke tudi obrobnih muzikah, a še vedno s precej predvidljivim ozadjem. 

Holy Wave so svoje temelje postavili s prvo plato Evil Hits, izdano leta 2012, in nadaljevali z naslednjo Relax, v kateri so svojo predhodno podivjanost umirili z zasanjano, zvokovno produkcijo. Seveda je govora o iskanju benda, ki je svojo glasbeno pot komajda zares začel. Z albumom Freaks of Nurture so se Holy Wave še bolj razpustili v smislu plavanja med komadi in se prepustili toku brez večjih naprezanj in poizkusov utiranj v obratni smeri. 

Z novim albumom se Holy Wave prezentirajo skozi deset komadov, ki se medsebojno povezujejo še bolj kot na predhodnemu Relax. V slabe tri četrt ure se album vije od začetne »She Put a Seed in My Ear«, ki se nevpadljivo in brez večjih naporov zavrti do ušesa, do ritmično predvidljive »Minstrel's Gallop«, na kateri gostuje Dillon Fernandez, ki sodeluje v treh komadih na albumu. V bivšem RŠ hitu »Air Wolf« to predvidljivost na hitro pozabimo, saj se v komadu stvar od počasnega in pritrdilnega začetka stopnjuje do podvojene hitrosti. Slednji nam nakaže polkasti »Our Pigs« in nato »Sir Isaac Nukem«, ki še vedno ne pokaže zadostne odprtosti do eksperimentiranja v zasidranem žanru. Odprtost pa pokaže »You Should Lie«, ki spada med hitrejše komade na albumu, eden redkih, v katerem spremeljevalni vokali pridejo do izraza in svoj pečat pustijo tudi klaviature. 

Na albumu Freaks of Nurture poslušalec pogreša prav takšne podvige in radikalne obrate na določenih instrumentih, kot to stori ekipa Tya Segalla Night Beats in nenazadnje tudi naši persons from porlock. A težko je na hitro zaključiti to zgodbo, saj je to le še ena izmed mnogih plati zasanjane glasbe, ki pravi efekt doseže šele v živo. Pravo dozo in boljši vpogled bomo lahko dobili že ta četrtek v Channelu Zero, kjer bodo Holy Wave nastopili v okviru svoje evropske turneje.

 

Leto izdaje
Avtorji del

Dodaj komentar

Komentiraj

Z objavo komentarja potrjujete, da se strinjate s pravili komentiranja.