22. 9. 2025 – 16.30

nč muske, nč lajfa

Vir: avtor slike je avtor mestnega
takav ti je život

_1_

godbeno

prou. neč. 


 

_2_

negodbeno

.: Meta

Klub Monokel / 20.00 / 'Preveč mene se skriva v svetu, Preveč sveta se skriva v meni' 

je serija pol-improviziranih dogodkov, ki jih ustvarja Anamaria Bagarić in se pri tem povezuje z umetnicami_ki različnih žanrov. Anamaria Bagarić (avtorstvo in ples) tokrat v sodelovanju s Karmen Ponikvar (zvok) in Uršo Majcen (beseda). Vstop prost, rezervacije: @email 



 

.: PLAC

20.15 / 183. Mlade rime

Prihajajo nove redne Mlade rime!

Berejo:

Maja Mlekuž
Zarja Siter
Ajda Laban
Annasibila Požrl
Brina Šket
Ajda Homar
Eva Jesenovec

Tokrat bo gostja rim Ana Pepelnik, morda bo brala iz najnovejše knjige V drevo (LUD Šerpa, 2025)


 


 

.: najlepše mesto na svetu, de

PTL / 20.00 / Leon Marič: Küšni me

Doma so mi tudi pravili, ge najden v štrtun kouti peč, tan san dobro prišeu. Ge pa nej, pa naj dale iden. Zaj mu pa te šteli. Eden, dva, trij, štiri. Dobru san prišeu!

Ko v prekmurskih pokrajinah na vrata tvoje hiše s štirimi koti potrka pozvačin, veš, da se v vasi pripravlja pomemben dogodek. Dve osebi, ni nujno, da ju dobro poznaš, sta sklenili splesti zakonski vozel in pozvačinova naloga je, da na njuno veliko svatbo povabi vaščanke in vaščane. Ključno, morda celo častno nalogo mora pozvačin opraviti vedro in domiselno, četudi malo nerodno.


 


 

 


 

_3_

bioskopi

.: Kinodvor

Dvorana / 15.30 / Modrost sreče Wisdom of Happiness

Barbara Miller, Philip Delaquis / Švica / 2024 / 90 min / angleščina

Dalajlama ob svoji devetdesetletnici z nami deli brezčasne modrosti o doseganju notranjega miru in sreče ter nam ponuja praktične nasvete za spopadanje z izzivi 21. stoletja. Film je produciral Richard Gere. 


 

Mala dvorana / 16.30 in 20.00 / Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović / Hrvaška, Italija, Slovenija / 2025 / 112 min / hrvaščina, italijanščina

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov.  


 

Dvorana / 17.30 / Prisluhni glasovom Kouté vwa

Maxime Jean-Baptiste / Francoska Gvajana, Francija, Belgija / 2024 / 77 min / francoščina

Trinajstletni Melrick živi v predmestju Pariza, poletne počitnice pa preživlja pri ljubljeni babici Nicole v Cayennu v Francoski Gvajani. Njegova želja, da bi se naučil igrati bobne, prikliče duha Lucasa Diomara, fantovega strica in Nicolinega sina, ki je pred leti umrl v tragičnih okoliščinah. 


 

Dvorana / 19.30 / Tiha drevesa Drzewa milczą [Festival migrantskega filma / Odprtje]

Agnieszka Zwiefka / Poljska, Danska, Nemčija / 2024 / 85 min / poljščina, kurdščina, angleščina

Ko njena mama umre v gozdu na poljsko-beloruski meji, mora šestnajstletna Kurdinja Runa poskrbeti za štiri mlajše brate in depresivnega očeta. Medtem ko se v begunskem centru spopadajo z negotovo prihodnostjo in grožnjo izgona, Runa pred težavami beži v svet umetnosti ... Delno animirani dokumentarec predstavlja zgodbo o odraščanju v senci globalne begunske krize. 

*Brezplačne vstopnice so pošle. Tudi z angleškimi podnapisi. 


 

Prazen radio ne stoji pokonci! Podpri RŠ in omogoči produkcijo alternativnih, kritičnih in neodvisnih vsebin.

Dodaj komentar

Komentiraj

Z objavo komentarja potrjujete, da se strinjate s pravili komentiranja.

Napovedi