5. 7. 2022 – 16.30

Spolni, rasni in razredni torek

Vsazga maw

Ne/muska:

 

Jalla Jalla ob 19:00: Etno panorama w/Dandelion, Massimo & Metka

The trio embarks on an epic folklore musical musical journey: from the hills of Appalachia, USA, to the Anatolian regions of Turkey, and the mystical Balkans. They have been busking through the Balkans and Europe and have meet again to bring some etno vibes into our beloved Ljubljana.

Dandelion Lakewood - voice, guitar, saz
Metka Knap - voice, tambourine
Massimo Zuca - guitar, bongas

The sound is a blend of Slavic and American polyphonic traditions, Turkish makam and heterophonic melodies, and Balkan "broken beat" rhythms.

 

MGLC Ljubljana:

19:00 odprtje razstave Odtisi in vtisi 2.

20:00 CHRIS ECKMAN, koncert (Poletje v Tivoliju)

Chris Eckman je v Ljubljani živeči ameriški glasbenik, skladatelj, producent in lastnik založbe. Bil je član seattelske glasbene scene sredi 80. let. S skupino The Walkabouts je bil med prvimi, ki so snemali za legendarno grunge založbo Sub Pop. V bogati glasbeni karieri je sodeloval s številnimi priznanimi izvajalci in skupinami, med katerimi so Brian Eno, The Tindersticks, člani zasedbe R.E.M in Nick Cave & Bad Seeds. Predstavil bo pesmi z zadnjega samostojnega albuma Where The Spirit Rests (2021), z električno kitaro se mu bo na odru pridružil Bernard Kogovšek

Vstop prost!

 

Gala Hala ob 20:00: BLK JKS (Black Jacks; Južnoafriška republika)

+ Selektor Dinarid

Južnoafriška čezžanrska mešanica preteklosti in prihodnosti

Prvič v Sloveniji, prav na našem letnem vrtu, bomo gostili enkraten multižanrski južnoafriški postrockovski kolektiv BLK JKS (beri Black Jacks), ki ima za seboj primerjave z zasedbama The Mars Volta ali TV On The Radio, skupne nastope s Squarepusherjem in Femijem Kutijem, same pohvalne recenzije in spodbudne besede svetovno znanih glasbenikov (Dave Grohl je prvi album After Robots razglasil za album leta). O odmevnosti zasedbe zadosti pove podatek, da so jo leta 2010 izbrali za nastop v Sowetu na otvoritveni ceremoniji svetovnega nogometnega prvenstva, ki jo je videlo dve milijardi ljudi, pesem Zol! pa je postala himna prvenstva.

Pred in po koncertu nas bo z ustrezno muziko razvajal Selektor Dinarid.

Vstopnina: 12 € z rezervacijo na galahala pika com, 15 € na dan koncerta

 

Hostel Celica ob 20:00: Sozvočja sveta: Wouter Vandenabeele - Hiraeth

Belgijski violinist in skladatelj Wouter Vandenabeele se letos poleti podaja na tromesečno glasbeno raziskovalno potovanje po južni Evropi

Preko Slovenije, Istre, Bosne in Albanije bo balkanski del zaključil v Grčiji. Nadaljeval bo v južni Italiji, na Siciliji, v Kataloniji, Andaluziji in Galiciji. Projekt Hiraeth se osredotoča na iskanje melanholije v različnih glasbenih pokrajinah. Na poti ga bodo spremljali lokalni glasbeniki. Kot svojo prvo postojanko si je izbral prav Slovenijo, kjer se bo ustavil za nekaj dni in preživel čas skupaj z dolgoletnima prijateljema Bojanom Cvetrežnikom in Barjo Drnovšek. 

Izvajali bodo program, poln glasbene energije, ki obsega nekaj avtorskih skladb nastopajočih in prikazuje drobce najrazličnejših evropskih glasbenih jezikov iz severa in juga Evrope.

Vstop prost.

Dvorana Gradu Kromberk, Nova gorica ob 21:00: ALL TOGETHER NOW

Nicolas Prost (F), sopranski saksofon 
Asagi Ito (JPN), tenorski saksofon 
Boštjan Simon (SLO), tenorski saksofon
Dragan Sremec (HR), sopranski saksofon
Alicją Wołyńczyk – Raniszewska (PL), altovski saksofon
Miha Rogina (SLO), altovski saksofon
Jan Gričar (SLO), baritonski saksofon
Matjaž Drevenšek (SLO), baritonski saksofon
Sae Lee (JPN/SLO), klavir

”ALL TOGETHER NOW” je sedaj že prepoznavna znamka vsakoletnega festivala. Na tem koncertu se bodo v torek, 5. julija 2022 predstavili svetovno priznani saksofonisti, koncertanti in pedagogi, ki bodo del žirije letošnjega mednarodnega tekmovanja.

Na prvem koncertu klasičnega dela festivala bodo nastopili francoski saksofonist, raziskovalec in pedagog Nicolas Prost, poljska saksofonistka Alicją Wołyńczyk – Raniszewska, hrvaški pedagog in član Zagrebškega kvarteta saksofonov Dragan Sremec, japonska saksofonistka Asagi Ito, saksofonist, pedagog in umetniški vodja srečanja za klasični saksofon Jan Gričar, slovenski jazz-saksofonist in umetniški vodja srečanja za jazz saksofon in improvizacijo Boštjan Simon, profesor saksofona, dirigent in član Dua Kalypso Miha Rogina, profesor saksofona in prorektor Univerze v Ljubljani za umetnost Matjaž Drevenšek ter uradna pianistka spremljevalka tekmovanja Sae Lee.

Na koncertu, ki tradicionalno velja kot preplet različnih kultur, bomo prisluhnili raznolikemu in barvitemu programu, kjer se bo vsak nastopajoči poleg skupnih del predstavil z izvirnim domačim delom.

Vstop prost

 

The Sotočje: Sajeta

Program: The Sajeta

 

Teater, predavanja, razstave...:

 

Sokolski Dom Škofja Loka ob 18:00: O KOŠČKU ŠPEHA IN DRUGE ZGODBE_Polona Prosen

Si predstavljaš? Kaša je kuhana, zabele pa ni. Bo treba v sneg in tja daleč do shrambe po slanino! A kaj, ko v shrambi nekaj čepi in grozeče renči.
Pripovedovalka nas bo obiskala z modrim loncem na pike, v katerem prebivajo pravljice.
Vanj so prišle iz Bližnjega vzhoda, severne Evrope, Rezije...Vsaka od njih diši po čisto drugačni hrani, mljask. Vabljeni na porcijo zgodb!

Dogodek je namenjen otrokom. V primeru dežja bo prestavljen v Kristalno dvorano.

Otroci se bodo na dogodku lahko posladkali s sadjem in pijačo.

*
Polona Prosen deluje kot samozaposlena v kulturi in se ukvarja z uličnim gledališčem, pripovedovanjem in vodenjem gledaliških in likovnih delavnic. Je sooblikovalka programskih vsebin pri Gledališču Ane Monro (festival Ana Desetnica), soustanoviteljica Teatra PolPet in sodeluje z različnimi umetniki oziroma skupinami.
Po zaključenem študiju francoskega in španskega jezika se usmeri v gledališke vode, ljubezen do jezika in žive besede pa neguje preko pripovedovanja. Nekaj zgodb je tudi sama prevedla iz francoščine.

 

Festival kulture Kostanjevica:

Galerija Božidar Jakac 18:00: Okrogla miza o pomenu lokalne kulturne infrastrukture

 

Bežeče sličice:

 

Spletni dogodek ob 18:00: Projekcija filma Quo Vadis, Aida?

Celovečerec o genocidu v Srebrenici - Quo Vadis, Aida?, režiserke Jasmine Žbanić z Jasno Đuričić v glavni vlogi, enega od petih filmov, nominiranih za mednarodnega oskarja, bomo v sklopu spominskega programa ob 27. obletnici genocida v Srebrenici prikazali v torek, 5. julija 2022, ob 18. uri v amfiteatru Muslimanskega kulturnega centra v Ljubljani.

Po filmu sledi pogovor z gosti. Govorili bomo z režiserjem Goranom Vojnovićem, režiserko in scenaristko Varjo Močnik ter Ahmedom Burićem, enim od najbolj znanih bosanskih angažiranih intelektualcev.
Z gosti se bo pogovarjala Irena Urbič.

FILM SI JE MOGOČE OGLEDATI LE OB PRETHODNI REZERVACIJI PO ELEKTORNSKI POŠTI @email ALI NA TELEFONSKO ŠTEVILKO 041 267 176. ŠTEVILO MEST JE OMEJENO.

 

Slovenska kinoteka: počitnice

 

Kinodvor:

18:00 Memoria, Apichatpong Weerasethakul / Kolumbija, Katar, Kitajska, Mehika, Tajska, Švica, Nemčija, Velika Britanija, Francija / 2021 / 136’

Tajski poet Apichatpong Weerasethakul nas v svojem prvem filmu, posnetem zunaj domovine, skupaj s Tildo Swinton in Jeanne Balibar popelje na skrivnostno notranje popotovanje, ki ga sproži veliki pok. Obvezen ogled na velikem platnu! Nagrada žirije v Cannesu.

Kinodvorišče ob 21:30: Vse povsod naenkrat (Everything Everywhere All at Once), Dan Kwan, Daniel Scheinert / 2022 / 139’

Vse povsod naenkrat je odštekana filmska pustolovščina, ki združuje elemente znanstvene fantastike, komedije in borilnih veščin, a tudi ganljive družinske drame.

Prazen radio ne stoji pokonci! Podpri RŠ in omogoči produkcijo alternativnih, kritičnih in neodvisnih vsebin.

Dodaj komentar

Komentiraj

Z objavo komentarja potrjujete, da se strinjate s pravili komentiranja.

Napovedi