D-LIGA #95
Danes nas je zapustil Tompa AKA Tomas Lindberg.
Legendaren in kulten glas glasbenega podzemlja. Tompa je bil ko vegeta! Bil je povsod. Kjer koli je bil je pustil pečat. Morda je najbolj znan po tem, da je bil vokalist v At The Gates, bend, ki je definiral melodičen death metal in Goetenborško šolo švedskega death metala. Ampak bil je tudi ustanovitveni član Skitsystem in prav tako Disfear. Oba benda sta dragulja v kroni švedskega crusta. Mordaj najbolj prepoznaven je bil z Disfear, ki so skozi svoje izdaje postavili novo definicijo crust punka.
V Ligi bomo poslušali v celoti zadnjo ploščo, ki jo je bend izal in to je Live The Storm. Izšla je v letu 2008. Na gramufonu bo omejena izdaja na 350 kosov ki se je prodajala na turneji tistega leta. Takrat so se ustavili v Novi godici, na Mostovni. To je plošča kjer ni enega slabega komada. Ensotavno poka od začetka do konca. Genjalnost skladb sem prepoznal šele po večkratnem poslušanju saj so me na začetku motili tisti hardcore grupni vokali,...nima veze. Live The Storm je ena izmed najbolj genjalnih in dodelanih d-beat izdaj v zgodovini žanra. Istočasno pa je pomagala popularizirat prav ta žanr saj je melodična in zelo poslušljiva.
Tompin vokal je imel unikatno barvo in unikatni so bili vsi njegovi projekti in bendi. Danes z težkim srcem poslušam ploščo benda za katerega sem tiho upal da bodo še kaj izdali.
Live the Storm Tompa!
- Disfear - Live The Storm A&B stran
Še nekaj novih pridobitev:
2. Tramadol - 7" A&B stran
Rip PROPAD majjaći PV na domačih tleh, legit!
3. Propad - Žrtev Modernega časa A&B stran
Dodaj komentar
Komentiraj