8. 8. 2023 – 16.30

Local Warming

    1.:    GLASBA ALI TEMU PODOBNO

 

Hostel Celica / 20.00 / Sozvočja sveta: Vito Marenče Duo

 

Vito Marenče s svojo avtorsko glasbo predstavlja flamenco tradicijo v sodobni preobleki: zaprto glasbeno obliko mojstrsko preplete s klasičnimi, latino, arabskimi in indijskimi elementi ter vedno znova navduši. 

Študiral in diplomiral je na konservatoriju v Rotterdamu pri svetovno znanem mojstru in skladatelju Pacu Peña, ki ga je tudi uvedel v tradicionalni flamenko.

Na tolkalih (cajon) se mu bo pridružil  Andrej Tomazin.

Vstop prost.

 

Zorica / 18.00 / Sukanica

Line up:

DD7016

 

Križevniška cerkev / 20.00 / Sonja Markovič & Isak Haračič

Program:

B. Martinů: Variacije na temo Rossinija, H. 29

A. Pärt: Ogledalo v ogledalu

A. Vujić: Kolo

F. Say: 4 mesta

19€

 

Prulček / 20.00 / Local Warming

Osvežujoče potovanje v boju proti vročinskim valom, kjer boste občudovali mladostno kreativnost in doživeli glasbeno (r)evolucijo

Zadihajte s svežim zvokom skupine Local Warming in se pripravite na glasbeno viharjenje, ki bo premagalo vročinske valove 21. stoletja. Ta mlada zasedba se bo s svojo energijo in neustavljivo kreativnostjo soočila s poletno vročino in ustvarila glasbeno razodetje, ki bo prebudilo vaše možgane iz hibernacije.

Prisluhnite njihovim avtorskim skladbam, ki se gibljejo na razpotju jazza, funka in groova. Local Warming vas bo odpeljal na glasbeno potovanje, kjer bodo vaša ušesa doživela pravo osvežitev. Ta izjemna zasedba, sestavljena iz vrhunskih študentov jazz glasbe, ki so se za poletje vrnili v Slovenijo, bo navdušila s svojo izjemno tehniko in strastjo do glasbe.

Pridružite se nam na tem edinstvenem glasbenem doživetju, kjer se bomo skupaj borili proti vročini, občudovali mladostno kreativnost in se prepustili ritmom, ki bodo presegli vsa pričakovanja. Postanite del te glasbene (r)evolucije, ki bo neizbrisno spremenila našo DNK in začela novo poglavje v glasbeni zgodovini.

Zasedba:

-Gaj Bostič - bobni

-Gal Golob - bas

-Oto Gvardjančič - klaviature

-Maj Kavšek - trobenta

Vstopnina? Prispevki!

 

MKNŽ, Ilirska Bistrica / 21.00 / MIDNIGHT (ZDA: metal maniacs) + HELLRIPPER (ŠKO: black/speed metal)

Midnight

Hellripper

 

 

 

    2.:    RAZSTAVE

 

Dobra Vaga / 19.00 / ZINE VITRINE | Špela Ambrož: Idiot Idioms

Zin razkriva dobesedno interpretacijo pogosto uporabljenih idiomov. Avtorica te izraze z lastnim pristopom upodablja na izvezenih platnih, kjer prevladuje humorna in dobesedna vizualna podoba. Na ta način slavi igrivo naravo jezika, posebej angleščine, ki ji je v humorju najbližja.

Špela Ambrož je ustvarjalka, ki deluje na področjih grafike, grafičnega oblikovanja, fotografije in keramike. V zadnjih nekaj letih je z očetom, fotografom in avtorjem, sodelovala pri različnih projektih, osredotočenih na oblikovanje fotoknjig, ki predstavljajo značaj mesta in naravo Prlekije ter okolice. Poleti 2021 je s kolegico Kristino Pucko vzpostavila skupni projekt OD OKA @od_oka, ki je osredotočen na ustvarjanje umetelne namizne posode za domiselne mizne pokrajine. Krožnik THE HOOP je bil izbran za projekt DESIGN DINING: Slovensko oblikovanje namizne posode, za katerega sta izdelali omejeno serijo krožnikov za pop-up večerje in za razstavo na Dunajskem tednu oblikovanja ter v projektni pisarni Centra za kreativnost v Mariboru. Umetnica trenutno obiskuje magisterij iz grafike na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani.

Vstop prost.

 

Dobra Vaga / 19.00 / UMETNICA NA MESEC | Svitlana Ryabishchuk: Kam naj gre ruska vojaška ladja?

Umetnica v svoji praksi, ki v veliki meri temelji na ukrajinski narodni kulturi, dediščini, folklori, sovjetski ikonografiji in človeški izkušnji integracije v nov družbeno-kulturni prostor, eksperimentira s sovjetskimi artefakti, ki jih posledično integrira v prostorsko postavitev. Pri svojem delu raziskuje naravo dekomunizacije, sovjetske dediščine in post-sovjetske realnosti ter njenih posledic. Pri tem jo zanima poskus ohranjanja, arhiviranja in prenašanja kulturne vrednosti objekta s preobrazbo likovnega motiva in podobe. V delu Kam naj gre ruska vojaška ladja? se sklicuje na dogodek, ki se je odvil v času rusko-ukrajinske vojne – na odgovor ukrajinskih vojakov ruski križarki »Moskva«, ki se je 24. februarja 2022 približala ukrajinskemu Kačjemu otoku. »Jaz sem ruska vojaška ladja. Predlagam, da odložite orožje in se predate, z namenom, da se izognete prelivanju krvi in nepotrebnim žrtvam. V nasprotnem primeru boste podvrženi bombnemu napadu.« Stavek »Ruska vojaška ladja, jebi se!« je bil odgovor ukrajinskih vojakov agresorju. Dogodek je odmeval v medijih, zaradi česar je postala omenjena fraza kultna in celo pridobila obliko mema, kasnejšo potopitev križarke »Moskva« pa je ukrajinska javnost doživela kot logično manifestacijo stavka, odgovora ukrajinskih vojakov na grožnje okupatorja.

Svitlana Ryabishchuk (1998) je leta 2020 diplomirala iz slikarstva na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje. Trenutno zaključuje vzporedni magistrski študij iz slikarstva in grafike, na teh področjih pa tudi ustvarja. Predstavila se je na več skupinskih razstavah, mdr. v galerijah Modri kot, v okviru razstave Tam-tam plakatov, v galeriji Skedenj, DobraVaga, Cukrarna, Mala galerija Banke Slovenije in GT22. Za slednjo je prejela listino Primavera. Je udeleženka 19. generacije šole za kuratorske prakse in kritiško pisanje Svet umetnosti. 

 

 

 

    3.:    KINO

 

Dvorana Kinodvora / 18.00 / Nemir

19. stoletje. Švicarsko mesto izdelovalcev ur se spreminja pod vplivom novih tehnologij. Mlada tovarniška delavka Josephine izdeluje ‘nemirke’, kolesca, ki nihajo v srcu mehanskih ur. Soočena z novim načinom organizacije denarja, časa in dela se vključi v lokalno gibanje anarhističnih urarjev, kjer spozna ruskega popotnika in kartografa Petra Kropotkina.

 

Dvorana Kinodvora / 20.15 / Oppenheimer

»Bogovi so kaznovali Prometeja, ker je ljudem prinesel ogenj.« Christopher Nolan (Tenet, Dunkirk, Izvor) prinaša epsko zgodbo o J. Robertu Oppenheimerju, ki ga pogosto označujejo za očeta atomske bombe. Nolanov scenarij je nastal po knjigi American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer, za katero sta Kai Bird in Martin J. Sherwin prejela Pulitzerjevo nagrado. Eden najtežje pričakovanih filmov tega poletja!

 

Mala dvorana Kinodvora / 20.45 / Cesária Évora

Cesária Évora je odraščala v skrajni revščini, se desetletja preživljala s prepevanjem

v lokalnih barih, dokler ni pri petdesetih letih nenadoma dosegla izjemne slave. Na svetovni glasbeni oder je ponesla žanr morna, tradicionalno glasbo Zelenortskih otokov, prežeto z melanholijo, hrepenenjem in »sodade«. Toda bogastvo in slava je nista spremenila, ostala je svobodna in neodvisna.

 

Letni kino na Muzejski ploščadi, Metelkova 2a / 21.00 / Moderni časi

Mali potepuh je ukleščen v vse bolj poblaznel, vse bolj industrializiran moderni svet, ki ga osmišlja samo še junakova ljubezen do mlade brezdomke.

Avtorji del

Prazen radio ne stoji pokonci! Podpri RŠ in omogoči produkcijo alternativnih, kritičnih in neodvisnih vsebin.

Dodaj komentar

Komentiraj

Z objavo komentarja potrjujete, da se strinjate s pravili komentiranja.