Ratuju skvoterji bagerima

Oddaja
13. 1. 2019 - 16.30

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

=====GLASBENO DOGAJANJE=====

20:00 Klub Metulj, Bistrica ob Sotli: SundayNoise: Koromač & D Rezidentes v triu

Prva nedeljska seansa v 2019 v družbi goriških Koromač in nadaljevanje SundayNoise Residents, tokrat v triu. Kdo in kaj presenečenje.
Koromač - hardcore sekstet Kaučičeve šole. Stari znanci klubskega odra, nam seveda pripravijo nekaj svežih, o tistih z aktualne plošče pa je Marko K. za Radio Študent zapisal takole: "Osnovo trenutnega zvoka Koromačev predstavlja nekakšno razigrano rock'n'rollersko d-beat udrihanje z unisonim riffingom kitar in saksofona, prečeno z manj definiranimi pesemskimi prvinami, v katerih je slišati poskuse kreativne porazdelitve tolkalskih prvin med obema bobnarjema in razširitve kitarskih partov. Ne smemo pa pozabiti tudi skorajda vseprisotnega saksofona, ki dogajanje kdaj butne na višji nivo intenzivnosti.."

 

=====DRUGO=====

20:00 Mini teater: Zgodovina nasilja-History of violence by Edouard Louis & Buljan

V četrtek, 24. decembra, na pariškem Place de la République, na poti domov z božične večerje mladi Édouard sreča Redo, mladeniča alžirskega porekla. Pogovarjata se, začneta flirtati in kmalu Édouard povabi Redo v svoje stanovanje. Dvojica preživi noč skupaj.
Reda govori o svojem otroštvu in očetu, ki je iz Alžirije pobegnil v Francijo, kjer je moral opravljati najtežja dela. Razpoloženje je razigrano, smejeta se, si izmenjujeta nežnosti in imata spolni odnos. Ko pa se nekaj ur kasneje poslavljata, Édouard odkrije, da je izginil njegov pametni telefon. Reda nenadoma izvleče pištolo in mu grozi, situacija se hitro spremeni v ustrahovanje, nasilje in posilstvo. Naslednje jutro Édouard odide na policijo in poišče zdravniško pomoč. Ne ve, kako naj se sooči s travmo, zato pobegne domov k sestri Clare na severnofrancosko podeželje in se ji zaupa.

 

20:00 Kino Šiška: Rojstvo Venere - premierno

Plesno-gledališka predstava Rojstvo Venere bo v Ljubljani premierno uprizorjena v nedeljo, 13. januarja 2019 ob 20.00 v Kinu Šiška. Sledila bo ponovitev v torek, 15. januarja 2019 ob 17.00. Gre za dinamičen projekt v režiji Barbare Novakovič Kolenc, ki je svoje korenine našel v dramskem besedilu Iva Svetine »Rojstvo Venere« in ki ponuja širok spekter tem o obdobju renesanse in slikarstvu quattrocenta.

 

11:00 Moderna: Vodstvo po razstavi. Stojan Kerbler: Retrospektiva

V nedeljo, 13. januarja ob 11.00, vas vabimo na zadnje javno vodstvo po retrospektivni razstavi Stojana Kerblerja. Vodila bo kustosinja razstave Lara Štrumej.
Stojan Kerbler je ena osrednjih osebnosti v polju fotografije na Slovenskem v zadnjih petdesetih letih in v Moderni galeriji smo pripravili veliko pregledno razstavo, ki je na ogled do 13. januarja 2019.
 

16:30 Galerija Jakopič: Nedeljska vodstva po razstavi "NA MOJE OČI: Zgodbe iz Iraka"

Vabljeni, da se nam pridružite na nedeljskem javnem vodstvu po razstavi "NA MOJE OČI: Zgodbe iz Iraka", ki predstavlja Irak skozi oči mlajše generacije tamkajšnjih fotografov.
Aram Karim, Bnar Sardar, Hawre Khalid, Seivan M. Salim, Rawsht Twana in Ali Arkady so s svojim delom ustvarili edinstven in izviren pogled na Irak, ki prikazuje fragmentirano podobo današnjega življenja v državi: od prostranstev goratih severnih mejnih območij do cele vrste najrazličnejših situacij po vsej državi, ki odražajo tako njeno novejšo zgodovino kot posledice konflikta, ki mu ni videti konca. Ker fotografi izvirajo iz tamkajšnjega okolja in ker ga zelo dobro poznajo, nam lahko bolje približajo svojo deželo in njene ljudi z njihovimi zgodbami in življenjem, ki gre vojni navkljub svojo pot.

Na razstavi je na ogled tudi fotografski arhiv Twana Abdullaha, čigar delo sega v čas med letoma 1974 in 1992, vse skupaj pa je pospremljeno še z videnjem Stefana Carinija in Daria Bosia, dveh italijanskih fotografov, ki sta živela in delala v Iraku.

 

20:00 Stara mestna elektrarna: Merilci bremen

Predstava Merilci bremen je serija relacijskih koreografskih situacij, ki temeljijo na ritmičnih, prostorskih, telesnih in kinetičnih soodvisnostih plesalk. Tudi v primerih, ko se plesno gradivo osamosvoji, je vanj vselej odtisnjeno še neko drugo telo. Ali vsaj njegov prostor. Naše telo nikoli ni eno, ampak vselej mnoštvo, posledica, izid in možnost različnih množin in odnosov s časom, prostorom, drugimi telesi in premiki. Kompozicijo Merilcev bremen strukturirajo akumulacijski in variacijski postopki, pri čemer se razmerja med posameznostjo in skupnim, med individualnim in mnoštvenim skušajo premikati hkrati v materialnih (telesnih), kinetičnih in motivacijskih (socialnih) pomenih.

 

20:00 Slovensko mladinsko gledališče: Dan po

Želim si, da bi bil moj dedek še živ. Zamišljam si ga, kako sedi in sreba večerno rakijo, posluša poročila in se smeje, ker on bi to delal zdajle če bi bil živ, on bi poslušal poročila in se smejal ker je tudi on, moj dedek, najbolj na svetu sovražil pizde …

 

=====KINO=====

Slovenska kinoteka:

17:00, Kinotečna matineja za najmlajše/Animateka: Krtek in Čriček (8 risank)

Zdeněk Miler, avtor priljubljenih čeških risank, se je rodil v Kladnem na Češkoslovaškem in se že kot otrok navduševal nad risanjem. Ustvaril je okoli sedemdeset kratkih risanih filmov, med katerimi je svetovno priznanje dosegel z risankami o krtku. Prvo epizodo, Kako je Krtek dobil hlače, je Miler naredil leta 1957 in v dolgih letih ustvarjanja otroke razveselil z okoli petdesetimi risanimi filmi o krtku, ki so jih prikazali v več kot osemdesetih državah sveta.
Risanke prikazujejo miroljubnega krtka z velikimi očmi in njegove živalske prijatelje, ki so prepoznavni tudi po tem, da ne govorijo. Mali zvedavi čriček s svojo violino potuje po svetu, kjer sreča marsikoga in marsikaj. Ježu pomaga, da popravi svoj hrupni in puhajoči parni stroj. V kleti najde kontrabas, ki mu povzroči nemalo težav: najprej v njem izgubi violino, nato se v njem izgubi še sam.

19:00, In memoriam: Bernardo Bertolucci: Zadnji tango v Parizu, Last Tango in Paris, Bernardo Bertolucci, Francija/Italija, 1972, 35mm, 1.75, barvni, 119', sp 

Kultna in zelo kontroverzna, v nekaterih državah prepovedana ali močno cenzurirana dekadentna erotična psihodrama o prekletem, bolnem, agresivnem ljubezenskem razmerju med ostarelim Američanom (Marlon Brando), ki je prišel v Pariz pozabljat samomor žene, in mlado, kljubovalno, frivolno Francozinjo (Maria Schneider).

 

Kinodvor:

15:00 / Dvorana: Neverjetna zgodba o velikanski hruški, Philip Einstein Lipski, Jørgen Lerdam, Amalie Næsby Fick, KINOBALON, predfilm: Kralj Matjaž

15:15 / Mala dvorana: Ptice jezer, njihova vrnitev, Matej Vranič

16:45 / Dvorana: Igram, sem, Miroslav Mandić

17:30 / Mala dvorana: Maria Callas, Tom Volf, Razprodano!

19:00 / Dvorana: Sodnica, Richard Eyre, ZA ZAMUDNIKE

20:00 / Mala dvorana: Maria Callas, Tom Volf

21:15 / Dvorana: Najljubša, Yorgos Lanthimos

 

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

facebook twitter rss

Prazen radio ne stoji pokonci! Podpri RŠ in omogoči produkcijo alternativnih, kritičnih in neodvisnih vsebin.

Prikaži Komentarje

Komentiraj

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • [[nid:123]] - Insert a node content
  • Samodejen prelom odstavkov in vrstic.
  • Spletni in e-mail naslovi bodo samodejno pretvorjeni v povezavo.

Z objavo komentarja potrjujete, da se strinjate s pravili komentiranja.

randomness